Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt lenne az ideje hogy...

Itt lenne az ideje hogy tényleg a saját életem éljem, és ha kell védjem meg azt akit szeretek?

Figyelt kérdés

Számomra fontos a család (mondhatni-egy-két családtag esetén-belém is nevelték ezt). Szeretem a szüleimet, jó a viszonyunk. Viszont az, hogy többször a nemtetszésüket fejezik ki amiatt mert nem azt választom amit ők szeretnének, igenis zavar.

Jelenlegi problémám párkapcsolatilag van. Anyukám nagyon válogatós -ami azért is furcsa mert nem ő kell az én párommal együtt legyen, csak azt várom el én tőle hogy kedves legyen vele-. Eddig egyik barátom sem volt neki szimpatikus, viszont a végén az egyiket sikerült már megkedvelnie (na vajon miért?-egyre jobban emelkedett fel a ranglétrán, egyre pénzesebb lett.).

Idén januárban megismerkedtem egy sráccal, úgy tűnt mintha bele is szerettem volna, de sajnos nem igy volt, ezért szakitottam vele (vonzódtam hozzá, de valószinüleg akkoriban csak menekülni akartam egy kapcsolatba). Szüleim, sőt, egy családtagom sem kedvelte, felszines okok miatt (nem volt roma származású, nem volt bunkó velük, SŐT!). Mai napig anyukám azt mondja hogy remélem nem fogok ki mégegyszer egy olyan hü*yét.

Lényeg : úgy hozta a sors hogy jelenleg ismét együtt vagyunk, mostmár úgy érzem fel vagyok készülve arra hogy igazán tudjam szeretni, napról napra szeretek belé. Nagyon jól érzem magam vele, és fáj az hogy itthon hazudnom kell arról ha épp vele megyek ki sétálni, vagy hasonló. A május 1-et is hazudnom kellett nekik, szörnyű volt.

Tisztelem szüleim is, mint mondtam szeretem őket, és igenis adok a véleményükre, de én ezt a fiút szeretem. Nem szimpatikus nekik, de nem ők kell együtt legyenek vele. Igy hazugságban meg nem lehet élni. Már kezdek kibukni, nem tudom mi tévő legyek.



2015. máj. 4. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magadnak választasz párt, nem a szüleidnek.
2015. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezzel én is tökéletesen tisztában vagyok, de rosszul esik hogy nem szimpatizálnak vele.

H*lyén éreztem akkoris magam mikor itt volt és anyukám azt kérdezte hogy mikor megy már el...

2015. máj. 4. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Nekem is többször volt, hogy nem a legjobb véleménnyel volt anyukám az aktuális barátomról. Ő persze épp akkor nem volt vele bunkó, de burkoltan próbálta akadályozni, hogy vele töltsem az időt. Olyankor mindig rettenetesen haragudtam rá, de minden egyes kapcsolat végén rájöttem mennyire igaza volt. Próbáld megbeszélni anyukáddal, hogy mi a problémája a fiuval. Próbáld megérteni, figyeld meg a fiun hogy vajon tényleg igaza van-e. Ha ugy érzed nincs, akkor csak ne vedd figyelembe, de semmiképp ne bántsd meg. Egy anya sokkal többet ér mint bármelyik fiú.
2015. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Leírom az én esetem, lehet, hogy tök más, de szerintem kicsit idevág. Én 20 éves voltam, mikor megismerkedtem egy fiúval. Apukám nevelt, aki nagyon szigorú volt mindig is, volt, hogy pofont is kaptam, mert elmentem a sulibuliba, ami kb. 100 méterre volt tőlünk. Finoman szólva sem volt jó a kapcsolatom apuval.

Megismertem ezt a fiút, szerelmes lettem. Fél év múlva összevesztünk apuval, azt mondta, ha nem tetszik a rendszer, el lehet költözni. Megtettem. Duzzogott, azt mondta, ne vigyem oda azt a b.z.it, mert mindkettőnket páros lábbal rúg ki, mert úgyis csak azért kellek, hogy megd.jon, stb-stb. Az élet engem igazolt, ennek 8 éve, azóta összeházasodtunk, apu meg többet beszél vele, mint velem :) Nem bántam meg. Nekem is azt mondta, hogy többet nem mehetek oda, ha elmegyek otthonról, stb. Most már megbékélt :) Hangsúlyozom, 20 éves voltam ekkor, és engedélyt kellett kérnem, hogy átmehessek a barátnőmhöz. Nekem a férjem volt az első férfi az életemben, nem bántam meg a döntésem. Előbb utóbb Neked is ki kell állnod magadért, magatokért, még akkor is, ha végül nem ő lesz életed párja, ez most nem erről szól. Hanem arról, hogy mások akarják befolyásolni az életed. Tanácsot lehet adni, de ne helyetted döntsenek.

2015. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy megosztottad velem az élettapasztalatod, igencsak motiváló volt ! :)


Kettes :

neked is igazad van, mert sajnos volt már anyukámnak is igaza, sőt, meglepődtem mikor kettő srác esetében is neki volt igaza a végkimenetelnél.

De nem tudom, jelenleg úgy érzem hogy nincs igaza.

Dióhéjban kb annyi a baja/bajuk vele hogy szeret élni a maga módján (ami hidjétek el hogy nem rossz életvitel úgy ahogy ő űzi), hogy nincs egyetemi végzettsége, hogy egy senki -kb igy jönne le. Sokáig nem volt munkája, a végén már engem is zavart (tudom csúnya dolog volt), de szüleim szemét ez mégjobban szúrta, naplopónak tartották emiatt. Meg az is rosszul esett hogy édesapám igért neki munkát, barátom akkor nagyon örült neki hogy végre egy kis csubi munka kilátásban, de a végén meg az lett hogy apum ment, de barátomnak vagy nekem nem szólt.

2015. máj. 5. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!