Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni, ha anyum...

Nem bírom elviselni, ha anyum szenved, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, viszonylag önálló, már nem otthon lakom, kb havi 1x-2x megyek haza hétvégére, de azért telefonon sokat beszélek anyummal. Elég visszahúzódó jellemem van, nincs sok barátom, a legőszintébb, legmélyebb kapcsolatom anyummal van, úgy érzem ő a világon az egyetlen akihez fordulhatok, aki "sosem hagy el". Na de a lényeg, hogy néha rámjön egy pánikszerűség vagy inkább sírógörcs, hogy ha velem történne valami, ha én nem lennék, az mennyire fájna neki. Nem bírom elviselni a gondolatot. Emiatt néha halálfélelmem is van. Van egy bátyám, de apukánk pár éve öngyilkos lett, mert anyu elhagyta. Na tesóm ugyanaz a jellem mint ő és neki már 3 éve egyetlen nő létezik, csak őt szereti, és lassan mindenkivel összeveszik a családban, pedig a mi családunk nagyon jó...de ő mindig megtalálja az okot. Attól tartok, hogy előbb-utóbb ha elhagyja a barátnője , ő is ezt az utat választja. Sőt, ebben szinte biztos vagyok. Nekem is nagyon fája, de anyum beleőrülne....Ma anyummal veszett össze nagyon, fel is hívott sírva meg mondta hogy többet biztos nem fog szólni hozzá tesóm...Azóta én is sírok mert nem bírom, ha anyum szenved...:/ És ilyenkor megint előjön az hogy bármikor megbetegedhetek, baleset érhet, stb. Valószínűnek tartom hogy nem normális ahogy gondolkodom, de mit tehetnék ellene?
2015. máj. 11. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Abnormális ahogyan gondolkozol.

Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust és utána keresnék egy férfit.

2015. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a 2. fele már megvan.
2015. máj. 11. 16:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a pszichológus maradt hátra. Neked valami abnormális felelősségérzeted van anyukáddal kapcsolatban amit a bátyád helyett is cipelni akarsz.
2015. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az előttem szóló véleményét!


Minden helyzetből csak azt hozod ki, hogy amikor majd baj lesz mi lesz....elhagyja, baleset éri, meghal, öngyilkos lesz.... ha folyton erre gondolsz, lehet h meg is történik.... De miért kell ennek így lennie? Ritka erős pesszimista ember vagy.


Ezenkívül nincs saját életed. Mármint érzelmileg. Teljesen össze vagy forrva édesanyád belső világával. Jó hogy ilyen remek a viszony kőzetek, de ideje lenne saját életedet élvezni, örülni, és tele lenni optimizmussal.

Nyilván nehéz, azok után ami apukáddal történt, de azért próbálj meg változtatni a gondolkodásodon! :)


23/N

2015. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2. erre nagyon rátapintottál, valahogy így fogalmaztam volna meg én is a saját helyzetemet, csak nekem nem sikerült. 3.: annyira egyébként nem érzem magam pesszimistának, régebben volt egy ilyen időszakom, most megint előjött kb egy hónapja. De ez is olyan, hogy nem egy állandó dolog, tudok másra is gondolni, élem én az életemet, viszont főleg ha nem foglalom le magam eléggé, vagy ilyen helyzetekben mint ami ma volt...előjön és nagyon nehéz megnyugodnom ilyenkor.
2015. máj. 11. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!