Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekkori bántalmazás...

A gyerekkori bántalmazás lehet a szerencsétlen élet oka?

Figyelt kérdés
Hogyha nem tudja megállni a helyét egy munkahelyen, sem az életben. Lehet hogy pszichés gondjai is vannak. Mit lehet ilyenkor tenni?
2015. máj. 13. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Ehhez tudni kéne részletesen a bántalmazás dolgait, talán egy pszichológus jobban tudna ebben segíteni...
2015. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Simán lehet, hogy nagy sérülései vannak, de a legtöbb dologból ki lehet jönni, ha az ember akarja.

Az már jó, ha észre vette, hogy valami nincs rendben, keresi az okokat. Egy szakember tud segíteni, ha szeretnéd.

2015. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
A bántalmazásnak legfeljebb olyan lelki következményei lehetnek, amelyek hajlamosítják az illetőt bizonyos magatartásformákra, de azért külső okra ráfogni a személyes élet szerencsétlen alakulását, az olcsó dolog.
2015. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, lehet, én vagyok rá az élő példa. Nagyon nehezen indul be az életem, hosszú évek teltek el és még mindig nem sikerült szinte SEMMIT megvalósítani, amit szeretnék. Pedig tudom, hogy pozitívan kéne hozzáállnom, de mindig úgy érzem, hogy nekem egyszerűen nem járnak jó dolgok. Nehezen megy ez a pozitív hozzáállás, mert legbelül nem hiszek benne. Amúgy engem is sokat bántottak, szerintem ez annak az eredménye, úgyhogy akik ezt művelték velem, azok mind lehúzhatják magukat.
2015. máj. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet. De érdemes szakemberhez fordulni és őszintének lenni vele.
2015. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen,mert az ember felnőttkorban felveheti az áldozati bárány szerepét.Jellemző a gyerekkorban bántalmazottakra,hogy felnőttként önbizalomhiányosak, hibás az önképük.

Önmagukat hibáztatják felnőttként is,úgy mint gyerekként,mert a gyerekek mindig magukat hibáztatják...

Szakemberhez kell fordulni, nincs más.

2015. máj. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Engem elég sűrűn bántalmaztak gyerekként de a munkámra még sosem volt panasz. Ez így elég sarkított.

Az életben megállás meg szintén egy elég tág fogalom.


Milyen terület ? Mit kell csinálni ? Menyit ért hozzá ?

Én se tudok Görögöt fordítani de ettől nem tartom magam életképtelennek.

2015. máj. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, és többféle bántalmazás létezik. Szakember tud segíteni, vagy ha elég erős az illető, hogy felismerte és próbál maga megoldást találni, akkor akár szakirodalmak is. A pozitív változásban nagy szerepe van a felismerésnek és a cselekvésnek a "sértett" részéről.

Mérgező szülők című könyvet ajánlom a témában, a szerző többféle esetet is körüljár.

2015. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

A gyerekkori negatív emlékek sokmindenre lehetnek később hatással. Ebben a filmben részletesen tárgyalják ezeket (az első 30-40 percben):

https://www.youtube.com/watch?v=jWMNMt1RO6I

2015. máj. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
nem azért nem képes semire mert gyenge egy genetikai seljet a szülei is pont ilyenek voltak
2015. máj. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!