Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkori veréseket/bántalmaz...

Gyerekkori veréseket/bántalmazásokat el lehet felejteni?

Figyelt kérdés
Most 18 éves vagyok, kb 5 éve nem bántottak már a szüleim, de az előtt, amióta az eszemet tudtam, mindenért megvertek. Tört már rajtam fakanál, verték a fejemet tányérba, belelökött apám a csipkebokorba, végigráncigált a derékig érő hajamnál fogva a házon, lila szemmel mentem iskolába és még sorolhatnám... Borzasztó rossz gyerekkorom volt, és anyám sem segített, ő általában csak nézte, vagy sokszor még ő is bántott. El tiltottak a barátaimtól, és ha a húgom hibázott, azért is én kaptam, mert "én voltam a nagyobb". Nem tudom felsorolni mennyi mindenért bántottak, de azt tudom, hogy a gyerekkoromból csak erre emlékszem. Nem voltam rossz gyerek, ezt tudom más rokonaimtól, ismerősöktől, de melyik gyerek nem szólt már vissza, vagy tett valamit, ami nem tetszett a szülőknek? Na én akkor mindig kaptam... Ezt fel lehet bármikor is dolgozni? Most kapnának valami büntetést? Csúnya ilyet mondani, de egyszerűen utálom a szüleimet, amint lehet, szeretnék elköltözni. Csak a félelemre, a sírásra, meg a fájdalomra emlékszem.. Ők pedig nem értik, hogy miért vagyok velük annyira közömbös, miért nem társalgok velük, nem megyek velük sehova, nem bírok velük egy légtérben lenni... Nem pszichológia segítséget várok, csak véleményeket. Én vettem volna nagyon a szívemre ezt az egész "gyereknevelést"?

2015. márc. 27. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet, de pszichológus segítsége nélkül nagyon nehéz. Én egy éve külön élek, és bár többnyire jól vagyok, stresszhelyzetben előtörnek az emlékek (nekem asztallapba és üvegpohárba verték a fejem), és félek, nem tudom kezelni.

Ha szeretnél beszélgetni vagy valami, nyugodtan írj privátban


21N

2015. márc. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy sokszor már olyan lelkiállapotban voltam, hogy öngyilkos akartam lenni, vagy legalábbis meghalni... mikor egy verés után sírva mondtam nekik, hogy bárcsak meghalhatnék, még jobban megvert apám. És ő tényleg vert, nem ütött (kb 170 cm/110kg). Ha pedig hangosan mertem sírni, rámüvöltött, hogy hagyjam abba, mert még egyszer kapok. Bocsánat, ez az egész kikívánkozott belőlem, és csak arra vagyok kíváncsi, tényleg én vagyok a rossz, amiért rájuk sem bírok nézni? Nem tekintem őket szülőknek. Mellesleg dolgozom (diákmunka), hogy legyen pénzem érettségi után arra, hogy máshol tudjak élni, esetleg koleszban.
2015. márc. 27. 18:26
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem lehet.
2015. márc. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Most majdnem sírtam....de ténleg....mintha a bátyám írta volna ezeket. Ponosan ugyanolyan a történet csak ő kicsit idősebb.....

Mindenért ő kapott...legszívesebben minden verést magamra vállaltam volna. Emlékszem 4 év körüli lehettem mikor szinte minden nap sírva könyörögtem hogy hagyják abba. Nekem nem voltak olyan durvák csak a hátam hasították véresre a szíjjal meg pofonokat kaptam sokat....majdnem megsüketültem egytől mert elég erősen érte a fülem...évekig nem hallottam rendesen vele.

A bátyám sok furcsaságot csinált mióta végetért ez az időszak...volt hogy egy kissebb vita után fogta magát és csak úgy elment...én pedig meg kellett keresnem mert nem bírtam...féltem hogy nem jön többé vissza.

Nem tudom ki lehet-e heverni de bennem ezek mély nyomot hagytak és szerintem benne is....Sajnálom hogy te is ezeken mentél keresztül és teljes mértékben megértelek.

15/l

2015. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A hallásom nekem sem a legjobb.. és van 1-2 tippem, mitől :( volt, hogy napokig sípolt a fülem.
2015. márc. 27. 18:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én idősebb vagyok nálad (42) de rengeteg verést kaptam gyerekként. Így tapasztalatból mondom:

- elfelejteni csak az apróbb veréseket fogod. A végére már nem fogsz mind verésre, büntetésre emlékezni csak azokra amik elég durvák voltak. Pl: Az én esetemben, amikor anyám úgy megvert, hogy beszakadt a dobhártyám. Vagy amikor úgy megvert anyám újra, hogy felkapta a kötőtűt és a combomba szúrta. (később az orvos húzta ki) Vagy amikor elromlott a lift, és anyám dühös lett, akkor nyakast kaptam, hogy legurultam a lépcsőn és kitört a két első fogam.. Ezekre még ma is emlékszem, a kötőtű nyoma még ma is megvan. De az apró pofonokra, lökdösődésekre, vagy az ordenáré ordibálásokra már nem emlékszem. Ezeket elfelejti az ember. Amire meg emlékszünk azokkal együtt lehet élni. Ha nem süllyed bele az ember az önsajnálatba akkor szépen el lehet élni nyugisan, boldogan..

2015. márc. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ez is borzasztó :( nagyon sajnálom.

Az a baj, hogy én nagyon "érzelmes" vagyok és én úgy érzem, már belemerültem az önsajnálatba... Sokszor azért sírom el magam, mert sajnálom magam, hogy ilyen szerencsétlen gyerekkorom volt... tudom hülyén hangzik, de másképp nem tudtam volna elmagyarázni. Pszichológusi segítségre pedig nincs pénzem :( jelenleg... majd évek múlva talán eljutok oda is, ha nem lesz rosszabb az emlék.

2015. márc. 27. 18:52
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én az apukámnak megtudtam bocsátani, legalábbis nem utálom, de nincs köztünk sok kapcsolat (ünnepekkor facen felköszöntjük egymást).

Tőle van egy 15 évvel fiatalabb tesóm, akit sose bántott, imádják is egymást. Apám pedig 3-4 éve sírva kért bocsánatot, hogy sajnálja a gyerekkorom, pocsék szülő volt, megérti, ha gyűlölöm. Mondjuk úgy, hogy az élet megbosszulta rajta a gyerekkori veréseket, egy megtört (és öngyilkossági kísérletet elkövetett emberbe) pedig nem rúgok bele.

Anyámat és az élettársát pedig utálom. Ezen nincs mit ragozni. Az élettársa molesztált, anyám meg bezárta a saját szobájának az ajtaját, hogy ne hallja a könyörgésem, hogy hagyjon békén.

Pár éven belül viszont már várható, hogy bedőlnek megint a hitelekkel (már elvesztették a házukat, rokonoknak több millióval tartoznak). És tudod mit? Alig várom, hogy a képükbe vágjam az ajtót, hogy menjenek koldulni a híd alá és dögöljenek meg.

Kegyetlenül hangzik, meg minden, de én nem bírom megbocsátani nekik.

Ja, anyámnak meggyőződése, hogy ő egy nagyon jó szülő és osztogatja gyermeknevelési tanácsait... Egy vicc :/

Egyébként nem gondolok rájuk, boldogan és elégedetten élem az életemet, nem jutnak eszembe napközben.

2015. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Van egy olyan érzésem, hogy ők is hasonló helyzetben lesznek a hitelekkel, mert nagyon rosszul állunk. Én viszont szeretnék egy tisztességes munkát, és ahogy ismerem magam, azért fogok is tanulni, és külföldre szeretnék költözni. Viszont a testvérem nem ennyire elszánt, és tudom, hogy soha nem fogja majd őket támogatni...(sem az idősebb féltestvéreim, mert ők még nálam is jobban gyűlölik az apánkat) és én leszek az, akinek majd segíteni kell rajtuk...
2015. márc. 27. 19:04
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam is nem egyszer tört el anyám fakanalat, és gyakran meg is tépett, meg olyan is előfordult, hogy akkora pofont adott, hogy elestem, aztán még a földön rúgdosott és ordítozott. Azt lehet mondani, hogy akkor én még szerencsésen megúsztam, mert nem lettek maradandó sérüléseim, csak kék-zöld foltok, ami aztán elmúlt.

Engem még 23 éves koromban is megütött, miután elköltöztem otthonról karácsonykor - az sem volt véletlen hogy pont akkor! - aztán lecseréltem a telefonszámomat, külföldre költöztem a párommal és 2 évig nem is beszéltünk. Nem volt bennem harag, megbocsátottam neki, de egyszerűen nem hiányzott, nem is gondoltam rá abban az időben. Végre szabadnak éreztem magam, hogy nem kell beszámolnom neki mindenről, és így nem is tud mibe belekötni.

Azóta kibékültünk, de nem bírnék már soha többé a közelében élni. Így hogy külföldről évente kétszer hazalátogatok, az bőven elég.

Az ilyen nagyobb veréseket pedig nem hiszem hogy valaha el fogom tudni felejteni, de nekem sokat segített hogy tanultam pszichológiát, és rengeteg ilyen témájú könyvet olvastam. Úgy gondolom sikerült visszaszereznem az önbizalmamat, aminek hiánya (is) megkeserítette a kamaszkoromat.

2015. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!