Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mennyi...

Ilyen helyzetben mennyi gyerektartást fizetnétek az átmeneti időszakban (3-4 hónapig)?

Figyelt kérdés

Férjemmel van egy másfél éves kislányunk.

Nemrég vettünk egy házat és kifizettük anyósom házán a tetőcserét, ebbe bele is ment az összes megtakarításunk, plusz hitelt is kellett felvennünk.

Így a lányunkat betettük bölcsibe, én pedig munkába álltam.


A gond az, hogy a férjem munkahelye megszűnt, így most munkanélkülit kap, ami 105 ezer havonta. Az én fizetésem is elég kevés, netto 150ezer.


Nagyon hiányzik a férjem magas fizetése, jóval félmillió felett keresett. Szerencsére ez csak átmeneti állapot, maximum 3-4 hónap lehet, míg talál megfelelő munkát, keresett szakmája van (mérnök informatikus).


De addig elég nehéz lesz kijönni az én fizumból, mivel a hiteltörlesztés havi 95ezer forint. És ezen felül a férjem azt akarja, hogy amíg nincs munkája, addig is havi 100ezret fizessünk az előző házasságából való kisiskolás gyerekének gyerektartásként.


Én viszont azt gondolom, hogy ez így nem igazán megvalósítható, mert a havi 250ezres összjövedelmünk nem teszi lehetővé, én legalábbis elképzelhetetlennek tartom, hogy a maradék havi 50ezerből kihúzzuk pár hónapig.


Arra kértem, beszéljen az exnejével, hogy amíg munkanélküli, addig csak 40, max 50ezret fizet, aztán ha elhelyezkedett, akkor a kieső összeget egyben megkapja.


De ő erről hallani sem akar, szerinte igenis ki kell nyögnünk addig is a havi 100as gyt-t, maximum eladjuk a családi autót. Én nem nagyon szeretném eladni, nincs még egy éves sem, és munkábajáráshoz szükségem lenne rá, mert nem szeretnék napi kétszer másfél órát tömegközlekedni.


Ti mit szóltok ehhez, és hasonló helyzetben mit tennétek?



2015. máj. 29. 07:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Menjen akkor szalag mellé dolgozni, oda mindig kell ember és fizesse ki a 100 rugót egyedül, ha ennyire hülye.
2015. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Mivel munkanélküli,tehát otthon van,rábíznám a csekkbefizetéseket,a kaja bevásárlásokat,és persze a gyerektartás fizetését,ha ezt kihozza havi 250 e-ből,akkor hajrá.
2015. máj. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Ha a 100ezer bírósági határozatban így szerepel, akkor azt addig köteles a férjed fizetni, amít ezt a bíróságon nem változtatják meg. Ehhez kérni kellene a tartásdíj csökkentését, az eljárás végén - ha indokoltnak találja a bíróság -, csökkenthetik azt.

Amít nincs a csökkentett össze határozatba foglalva, addig a régi az érvényes és az a kötelezö.

2015. máj. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ràkèrdeznèk, hogy szerinte mennyire lenne az a kis gyerek ellàtàsa veszèlyeztetve, ha pàr hònapig kevesebbet fizetnètek. A közös gyereknek meg bizto elèg lesz az 50 rugò harmada. Mivel nektek is kell enni. Ezt nem hagynàm. Szèp dolog hogy fizeti a gyerek tartàst, de nem kell a mostani csalàdjànak nèlkūlöznie. Havi 100 at a közös picire 7s oda ad? Mert akkor okè.
2015. máj. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem, a határozatban 40ezer szerepel, a férjem önként fizet többet. Nincs is ezzel gond, amíg nem a mi megélhetésünk rovására megy. De így már bizony nem tetszik a dolog.
2015. máj. 29. 07:41
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha normàlis az anyuka, ès meg lehet vele egyezni, hogy bìròsàg nèlkūl le lehessen rendezni a dolgot, ahogy a kèrdező ìrta, akkor inkàbb probàljàtok meg, mert mire kapnàtok gyt. Csökkentèst, addigra le is telne a 3, 4 hònap. A magyar àllam gyorsasàgàt nèzve.
2015. máj. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az volt feleséggel, hátha kicsit értelmesebb, mint drága férjurad. Elméletileg neki tudni kell, hogy egy ilyen kis gyerek egészséges fejlődéséhez elengedhetetlen a normális étkezés. Kár meg végül is nem érné, hisz később megkapná ami elmaradt, ami ugye ráadásul nem is járna.
2015. máj. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Szóval, a másik kisgyerek kapjon 100-at (a hivatalos 40 helyett), ti meg 3-an éljetek 50 ezerből?


A mérnök úr hogyan szigorlatozott le matekból? :)

2015. máj. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt arról van szó, hogy a férjednek kellemetlen tudatni, hogy nincs pénze, de azért a büszkeségnek is van egy határa. Nem csak az ő bőrére megy.
2015. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez jutott eszembe,hogy a férjnek ciki az ex előtt az,hogy most munkanélküli :S
2015. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!