Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy anyát rákénysze...

Hogy lehet egy anyát rákényszeríteni, hogy a gyerektartást a gyerekre és ne magára költse?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 4. 18:14
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit bovebben ha lehet, mert igy nincs sok ertelme a kerdesnek.

Ha mar az anya a rezsit es kajat vesz a gyerektartasbol, akkor mar a gyerekre koltotte!

2015. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
76%
Miért, nem ad enni a gyereknek, nincs ruhája, tanszere?
2015. ápr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
94%
Amennyiben a gyereknek van hol lakni, van fűtés, villany, melegviz, van ruhája, cipője, iskolaba/óvodába jár, kap enni ra költötte. Mi az a hatalmas összeg, amiről úgy gondolod, hogy magára költi, nem a gyerekre?
2015. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem a kérdező nem arra kiváncsi hogy kap-e abból a pénzből enni, inni stb, hanem inkább másra szeretné azt a pénzt elkölteni/félretenni.

Szerintem a kérdező magának akarná megkapni a pénzt, mivel úgy gondolja hogy az az összeg őt illeti meg és nem az anyját.


Amúgy szerintem beszéld meg édesapáddal, hogy neked adja oda a pénzt.

2015. ápr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
80%
Mindegy, hogy a gyerek, az apa vagy a féltékeny új pár kérdezi. A gyereknek van ruhája, tanszerei, otthona ahol van meleg víz, villany és fűtés? Innentől kezdve rá van fordítva a gyerektartás.
2015. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
80%

"Amúgy szerintem beszéld meg édesapáddal, hogy neked adja oda a pénzt."


Ilyen nincs, ha kiskorú a kérdező.

2015. ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
83%

4!

A gyermektartas díj nem a gyereknek jár, hanem az öt gondozo szulonek. Amennyiben nem a szülőnek, hanem a gyereknek adja a kötelezett, az joggal indíthat pert elmaradt gyermektartas miatt és bizony még is nyeri. Nagykoru esetében is így van, egyedül akkor nem a szülőnek jár, ha a nagykoru keri a gyermektartas díj rokontrtsra való atminositeset és saját részére való folyositst

2015. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
26%

Ó, én kérek elnézést, hogy le mertem irni a véleményemet, és nem, nem én találtam ki, épp a múltkor PONT ITT AZ OLDALON olvastam hogy a gyerek megbeszélte az apjával, és ő kapta meg.

Az már más kérdés hogy az anya is tudott a dologról és nem piszkálta a csőrét.


Mellékesen megsúgom : mikor még én is kaptam gyerekpénzt, engem is nagyon bántott a dolog hogy nem én kaptam kézbe a pénzt, hanem édesanyám rendelkezett vele, mert cikinek éreztem folyton hogy kimegyünk a városba barátokkal és nincs nálam semmi, folyton ők kellet meghivjakank mert zsebpénzt itthon sosem kaptam, max nagymamámtól ritkán.

És hozzáteszem hogy nem voltunk sosem szegények, az a pénz amit kaptam tényleg nem számitott semminek, max nekem szó szerinti zyebpénznek, még ruhára sem volt elég.


Tehát valahogy át tudom érezni a kérdező gondját, akármennyire is furcsa ez a mai felnőtteknek....


És bármennyire furcsa nektek : igen, én is felnőtt ember vagyok ! :))


Na sziasztok !! :)

2015. ápr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Rezsi, kaja? 20-30 ezer esetében ok. De lényegesen magasabb összegnél már nem.
2015. ápr. 4. 18:59
 10/49 Ditta323 ***** válasza:
85%

Végülis... Nem kell se kaja se ital, se víz se meleg a gyereknek csak zsebpénz...


Miben költené magára azt a hatalmas összeget amit gyerek után kap? Vesz magának parfümöt esetleg ruhát? Ahogy már írták ha a rezsi fizetve van illetve suliba tanuláshoz eszközök, ruháztatja akkor már a gyerekre van fordítva.

Amúgy bizonyítani is tudod, hogy pont azt az összeget költi arra és nem a keresetét?

2015. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!