Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy beszéltek a gyerekről?...

Ti hogy beszéltek a gyerekről? A gyerekem, vagy a gyerekünk? Melyik forma a helyes?

Figyelt kérdés

2015. jún. 2. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Mindkét forma helyes. Én spec. többes számban beszélek.
2015. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Én a nevét mondom.
2015. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Helyzettől függ. Más ha egyedül vagyok vele, más ha a férjem is ott van.

És én is sokszor mondom a nevét.

2015. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

A szövegkörnyezet a meghatározó, így általánosságban nem lehet megmondani melyik a helyes...


Általában ha a gyerekedről beszélsz valaki(k)nek, és éppen nincs ott a párod, akkor a "gyerekem" a megfelelő. Ha ott a párod is, vagyis a gyerek másik szülője is, akkor a "gyerekünk" a jó.

Viszont előfordulhat, hogy nincs ott a párod, de a mondanivalódban ő is szerepel, épp előtte őt is említetted, blabla, akkor hiába nincs ott, helyesen hangozhat a "gyerekünk"...


De ha nincs ott a párod és a szövegkörnyezetbe sem passzol a "gyerekünk", és mégis azt mondod, akkor furcsán nézhetnek rád.... tudod, gondolhatják, hogy hatökör vagy vagy ilyesmi, hogy többes számban beszélsz... :)

2015. jún. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ kivel.

Ha olyan ismerőssel, aki csak az én ismerősöm: gyerekem

Ha olyanokkal aki mindkettőnk ismerőse: gyerekünk

De leggyakrabban gyerek, vagy a nevét.

2015. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
a kis szaros
2015. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én még nem vagyok anya, de sztem attól függne, kivel beszélek. Ha olyan emberrel, aki nem ismeri a férjemet, és amúgy sincs köze hozzá, hogy kivel, hogy stb. élek, annak gyerekemként mondanám. Más esetben gyerekünkként.
2015. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen tök mindegy. Mondjuk nyilván ha ott van mindkét szülő, akkor a gyerekünk forma a normális, ezt nem hiszem, hogy túl kell ragozni.


De ez nem csak a gyereknél van így. Egyedül mész a család autójával, leparkolsz majd valaki megkérdezi, hogy kié az az autó ott, akkor azt mondod, hogy a tiéd. Ha ott van az egész család, akkor a miénk.

2015. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
A purdé.
2015. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Esetpéldák:

A férjemmel két gyerekünk van.

Ő itt a férjem, Józsi, és a lányunk, Juli.

Ha a férjem nem szerepel a mondandóban, és jelen sincs:

A lányom szeptemberben kezdi az általános iskolát.

2015. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!