Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon egy újszülöttne...

Magyarországon egy újszülöttnek hány keresztneve lehet? Lehet 3 meg a vezetéknév?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Csak kettő keresztneve lehet összesen.
2010. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak két utónevet lehet adni maximum.
2010. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kár :( de köszi.
2010. febr. 27. 11:13
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Dehogyis. Annyit adhatsz amennyit szeretnél. 2 a célszerű, mert 3at már nagyon nehéz leírni a hivatalos papírokon. Nekem is 3 nevem van és a két tesómnak is. Erre nincs törvény ami megszabná.
2010. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Én úgy tudom, hogy lehet. De szerintem ez a legnagyobb kitolás valakivel. A férjemnek is két keresztneve van, kb. 10 éves koráig nem is tudta, soha nem volt használva. Igy van ez a mai napig, 32 éve. Néha viccből hívom úgy, nem is figyel fel rá. És a hivatalos iratok, mindennél, csak a nyűg van vele.
2010. febr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a névviselési szabályok között, hogy csak két utónevet lehet adni. Nekem is két keresztnevem van, de több nem is lehet.
2010. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"A születési név

27/A. § (1) A születési név az a név, amely az érintettet a születési anyakönyvi bejegyzés alapján

megilleti. A magyar állampolgár születési neve családi és utónévből áll.

(2) A családi név egy- vagy kéttagú. A kéttagú családi név tagjait kötőjel köti össze.

(3) Anyakönyvezni egy vagy két utónevet lehet.

(4) Az anyakönyvi kivonaton két utónevet lehet feltüntetni. Annak a személynek, akinek születési

anyakönyvi bejegyzése kettőnél több utónevet tartalmaz, a születési anyakönyvi kivonat kiállításánál

írásban nyilatkoznia kell, hogy melyik két utónevét kívánja viselni. A nyilatkozat alapján a születési

anyakönyvben az utónevét ki kell javítani. Ha az érintett személy a nyilatkozatot nem teszi meg, az

anyakönyvi kivonatra az anyakönyvben szereplő utónevei közül az első kettőt kell feltüntetni.

(5) Elhalt személy esetén, amennyiben születési anyakönyvi bejegyzése kettőnél több utónevet

tartalmaz, az elhalt házassági anyakönyvi bejegyzését, ennek hiányában még életében tett személyes

nyilatkozatát kell alapul venni a viselt utónevek tekintetében, és a halotti anyakönyvbe a (6) bekezdésben

foglaltak szerint kell utónevét (utóneveit) bejegyezni.

(6) Ha az elhalt személy 1953. január 1-je után kötött házasságot, a halotti anyakönyvbe a házassági

bejegyzésben szereplő utónevet (utóneveket) kell feltüntetni. 1953. január 1-je után kötött házassági

bejegyzés hiányában az elhalt utolsó személyazonosító igazolványában, ennek hiányában egyéb,

személyazonosításra alkalmas okmányában szereplő utónevet (utóneveket) kell feltüntetni.

(7) A (6) bekezdésben meghatározott esetekben a születési - és 1953. január 1-je előtti házassági

bejegyzés esetében a házassági - anyakönyvben az elhalt utónevének javítását a halálesetet nyilvántartó

anyakönyvvezető értesítése alapján kell elvégezni."

2010. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem hinném, hogy ezzel annyira foglalkoznak manapság, mikor adható az a név fiúknak, hogy Radiátor a lányoknak meg Szalvéta.
2010. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva fogalmam sincs, mert itt mondták sokan, hogy nem lehetséges csak maximum kettő, de nekem 2 barátnőmnek is 3 keresztneve van.

Szóval akár lehet, akár nem ha 3 keresztneve lesz a gyereknek attól még nem fognak lecsukni és egyéb következményeket sem von maga után.

2010. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, de ez nem úgy megy, hogy "ha te három nevet adsz, annak ilyen meg olyan következménye lesz", hanem az anyakönyvbe nem jegyeznek be kettőnél több utónvet. A barátnőd esetében nem tudom, hogy ez hogy volt lehetséges, de Magyarországon ez a szabály van érvényben. Amerikában pl. akármennyi lehet, olvastam róla, hogy van olyan amerikai gyermek, akinek egy egész vers a keresztneve.
2010. febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!