Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedélyeznéd az agyhalott...

Engedélyeznéd az agyhalott családtagod szerveinek felhasználását?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?

Ha nem, miért?

Ha mondjuk a szervei nem felhasználhatóak, kutatási célokra felajánlanád?


2015. jún. 16. 07:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Engedélyeztem.


De azt ugye tudod , hogy itthon nem kellene a család engedélye, aki életében nem tett tiltó nyilatkozatot, annak a szervei felhasználhatók? Ennek ellenére kérdeznek.

2015. jún. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Ha szükség van engedélyezni, igen, mindenképpen. Amennyiben tudom, hogy az illető életében nem volt mereven ellene az ilyesminek. Egy távolibb családtag esetében, akinek nem ismertem futólag sem az álláspontját ebben, már nem merném magamra vállalni a felelősséget.


Én magam is nagyon sokat köszönhetek a donornak és hozzátartozóinak, akitől a transzplantált szervemet kaptam, mert ezzel nagyon sok új lehetőséget kaptam, esélyt, a szenvedéssel töltött gyermekkoromért cserébe.


Ha egy lehetőség van rá, a szerveit donációra, illetve egyéb esetben kutatási célokra igenis felajánlanám. Lehetséges, hogy utóbbi esetben csak apróbb lépéssel segítene közelebb kerülni egy gyógymód megtalálásához, de az a kis esély is megmenthet jó néhány életet a jövőben.

2015. jún. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Igen, mert ezzel lehet hogy egy masik eletet mentesz meg!!
2015. jún. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen, mert ezzel meg lehet menteni más emberek életét, és az agyhalott személy szegény már úgysem él - szerintem legalábbis a vegetálás nem élet.
2015. jún. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Csak ha tudom, hogy ő maga engedélyezné, ha támogatná az ilyen dolgokat.... Ne én döntsek már egy másik ember testéről...
2015. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, persze!

Egy halottnak a szervei már nem kellenek, de lehet, hogy egy 4 éves kislányt, vagy egy 20 évesen haldokló embert mentenek meg. Egyszerűen nem tudom felfogni, és a világ legnagyobb önzőségének tartom, ha valaki a rothadásba viszi a testét, amivel másokon segíthet. Lehet ez így erős megfogalmazás volt, elnézést, de akkor is igaz.

És jönnek itt a kereszténységgel, vallással, de ez csak képmutatás! Segíthetne másokon, mi ennél keresztényibb?

2015. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
száradjon le a keze annak, aki ilyen kérdésnél bárkit lepontoz. Soha ne kelljen döntened a huszonhét éves férjedről.
2015. jún. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
11%

Le fogtok pontozni, de elmondom a véleményem, mert én ilyen szemét vagyok ám!


Nem, előbb égetném el sajátkezüleg a krematóriumban, minthogy másik embert megmentsek. Felelőtlen mocskos életet élünk, pazarló a társadalmunk. Minél előbb kihal az összes pénzhajhász birka, annál jobb.

Igen, magamról is így gondolkozom, mielőtt valaki belekötne.


Jajj, alig várom már a felháborodást!

2015. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

7. Egyetértek. Döbbenettel nézem a számokat.

Ha valakinek más a véleménye, írja le, ugyanis minden vélemény hasznos.

Amúgy én is az "újrahasznosítás" mellett állok.

De ha mondjuk a szerveim nem megfelelőek arra, hogy másnak adják, én engedném ,hogy kísérletezzenek a testemen. Akár gyógyszer, vagy oltáskísérlet. Én már úgysem vagyok ott, ami az ágyon fekszik, csak egy darab hús. Az ami emberré teszi, a tudat a lélek(ha van) már nincs ott.

2015. jún. 16. 08:48
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze

A halott az halott, tök mindegy mit csinálnak a testtel.

2015. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!