Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nővéremmel együtt örököltem...

Ha nővéremmel együtt örököltem egy jelzáloghitellel terhelt lakást (nagyjából a lakás értékének a fele van még hátra a fizetnivalóból), és az egyikőnk nem fizeti a hitel saját részét, akkor azt a másikon követelhetik? Folyt köv.

Figyelt kérdés
És ha a nővérem visszautasítja az örökséget, a (kiskorú)gyerekein hogy követelik a havi törlesztőrészletet?
2015. jún. 19. 16:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok mondani, hogy kiskorunk semmit nem kovetelnek.
2015. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
Kiskorú gyerektől kérni azt, hogy fizesse a havi törlesztőrészletet? Vigyázat troll veszély!
2015. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 vfrtom ***** válasza:
88%
Ha lemond az örökségröl, a gyerekein nem követelhetnek semmit,de a gyerekei sem töled. Neked annál több bajod lehet. èn nem fizetném a hitelt, a bank bebukta, de majd megmondják az okosok.
2015. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat. Nyilván én sem úgy gondoltam, hogy a kiskorút fogják börtönbe zárni. A jogi következményeket érdekelnének, mi hogy működik, kin mit hajthatnak be. Egyébként ha utánanéztek kiskorú is örökölhet adósságot :) De mindegy, szerencsére ti sokkal okosabbak vagytok...... Kérnék szépen ezek után nem undorító válaszokat, köszönöm.
2015. jún. 19. 16:35
 5/26 A kérdező kommentje:
A normális válaszolóknak köszönöm.
2015. jún. 19. 16:37
 6/26 anonim ***** válasza:
10%

Sajnos követelhetik, valakiről mindenképpen levasalják!

Ez kb olyan, mintha a férjed nem akarná fizetni az adósságot, és nincs mit elvenni tőle, akkor utána rád szállnak, vagy más hozzátartozójára.

2015. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 vfrtom ***** válasza:
92%
Ez így nem teljesen igaz 6-os.
2015. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Elmész szépen egy ügyvédhez és megbeszéled vele, ahelyett hogy a Gyakori közösségének a messze földön híres bölcsességére támaszkodva próbálod megspórolni egy ügyvédi kozultáció 10e forintos költségét, egy olyan ügyben, amivel több milliót bukhatsz.
2015. jún. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Tervezem. Ettől függetlenül gondoltam, hogy van aki volt már hasonló helyzetben. :)
2015. jún. 19. 16:54
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Minden örökösön csak az örökség erejéig lehet az adósságot követelni - és ez a kiskorúra is igaz.

Magyarul az ingatlan árverezheti a bank egészen nyugodtan.

2015. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!