Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv! Örököltem apai ágon...

Üdv! Örököltem apai ágon hitellel terhelt ingatlan felét, lemondhatok-e a hagyatékról hitellel együtt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

le, de a hitelt is max csak a hagyaték erejéig örökölheted


vagyis ha 10milliót ér az ingatlan rád eső fele, de 11 millió a tartózás rajta, akkor csak 10 millával tartozol...de ezt kp fizetni kell

2011. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha több a tartozás, mint az ingatlan értéke, akkor lemondhatsz az örökségről a tartozással együtt.
2011. ápr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha nagyobb a hitelösszeg,mint az ingatlan értéke,és lemondok az egész örökségről,a különbözetet követelheti-e rajtam a bank,a saját tulajdonommal,keresetemmel,ingó-ingatlanommal szemben??
2011. ápr. 7. 20:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak az örökség összegéig tartozol. Ha lemondasz az örökségről, az azon felüli tartozást nem követelik rajtad.
2011. ápr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!