Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekláthatás. útiköltséget...

Gyermekláthatás. útiköltséget ki állja?

Figyelt kérdés
párommal albérletben éltünk kisiskolás gyermekünkkel, de a kapcsolatunk véget ért és ő visszaköltözött 120 km-el odébb a saját lakásába a gyermekkel.(nem tudom számít e de nem voltunk házasok). fiamat szeretném látni, de igazságtalannak érzem hogy én álljam a teljes útiköltséget oda-vissza mikor ő költözött el a kicsivel. menjek bíróságra, van esélyem hogy a költségek egészét vagy legalább a felét ne nekem kelljen fizetnem?

2015. júl. 3. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Az a fél, aki a közös lakhelyről elköltözik. Teljesen mindegy, hogy nála van-e elhelyezve a gyerek.


Speciális eset áll fenn, ha mindkét fél messzebbre költözne a volt közös lakhelytől, ilyenkor vagy megegyeznek vagy ítél a bíróság.


A te esetedben a láthatáshoz az utazás teljes költségét az exednek kellene állnia. Az ügyvéded erről nem tájékoztatott?

2015. júl. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%
felesbe kel fizetni
2015. júl. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%
Nem jól tudja az 1-es.Alapesetben amikor kicsi a táv,akkor ugye az fizeti,aki megy a gyerekekért,ha nagy a táv,és az az költözött akinél a gyerek van,az köteles vagy a felét kifizetni az útiköltségnek,vagy félútig elvinni a gyereket.
2015. júl. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!