Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mit válasszak?...

Mit tegyek? Mit válasszak? Hogyan döntsem el?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, jövő májusban fogok érettségizni egy vendéglátós iskolában. Úgy tudom kb fél év múlva le kell adni majd, hogy ki hová szeretne menni továbbtanulni de nehéz helyzetben vagyok mert sose tudtam biztosra, hogy mi szeretnék lenni, viszont most már kezdem megtalálni önmagam és egyszerre 2 élet kéne ahhoz, hogy ezt így tudjam csinálni.

Az első ami egészen kicsi korom óta érdekel az az egészségügy, szeretnék mondjuk mentős lenni vagy valaki aki sebesült embereket lát el, de kórházi orvos nem igazán szeretnék lenni. Ezt talán azért zárnám ki mert rengeteget kell hozzá tanulni, ugyanakkor ha erőt vennék magamon azt hiszem képes lennék elvégezni az iskolát.

A másik dolog pedig a nevelőszülőség amit a párommal tervezgetünk már egy ideje. Ő jóval idősebb nálam és tudja hogyan működik ez a nevelőszülős történet mert így nőtt fel. Ezt azért szeretném csinálni mert szeretem és sajnálom azokat a gyerekeket akik magukra maradtak és úgy érzem elég sok szeretetet tudnék adni nekik és ha nem is mindenkinek, de néhány léleknek tudnék segíteni ezzel.

Mivel eléggé vidéken lakom és nincs a környéken lehetőségem az egészségügyi iskolára, elköltözni pedig nem akarok mert akkor a barátomat itt kellene hagynom akivel nagyon jó a kapcsolatom így az első pont körülbelül ki van lőve, de így is nagyon szeretném.

Szóval most úgy állok, hogy elvégzek valami továbbképzést ami a mostani iskolámhoz kapcsolódik, aztán dolgozom, saját gyereket vállalok és utána belevágunk a nevelőszülőségbe. Viszont félek, hogy mégis rosszul döntök ezzel kapcsolatban és meg fogom bánni, hogy nem a másikat választottam. Ugyanakkor a barátomat se szeretném elhagyni emiatt, mert ő meg a másodikat szeretné csinálni méghozzá velem, hiszen rám vár, hogy én is elvégezhessem azt a tanfolyamot.

Most mit csináljak szerintetek? Nagyon nehéz.


2015. júl. 6. 14:30
 1/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok ha egy kicsit zavaros. Ha valamit nem értetek, akkor kérdezzetek.

Azt kifelejtettem, hogy nekem a kettő egyszerre nem fér bele, így csak az egyiket választhatom.

2015. júl. 6. 14:31
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

"Szóval most úgy állok, hogy elvégzek valami továbbképzést ami a mostani iskolámhoz kapcsolódik, aztán dolgozom, saját gyereket vállalok és utána belevágunk a nevelőszülőségbe."


hát ennél rosszabb ötletet még nem is hallottam...

2015. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt nyilván nem 1-2 év leforgása alatt tenném...
2015. júl. 6. 14:33
 4/9 anonim válasza:

Szia 18 vagyok most májusban érettségiztem én sem tudtam eldönteni hogy mit is kéne csinálnom sok minden érdekelt ugyan , és mivel nekem is van párom nem akartam el menni messzire így hát egy tanfolyamot kezdek el majd most nem sokára ami 4 hónap így minél hamarabb vele lehetek.. de én viszont ezt a szakmát szeretem.

De ahogy látom elég bizonytalan vagy

"Viszont félek, hogy mégis rosszul döntök ezzel kapcsolatban és meg fogom bánni, hogy nem a másikat választottam."

Nem vagy benne biztos hogy ez a jó megoldás,hogy ezt szeretnéd csinálni,ha annyira szeretnéd nem lennél kicsit sem bizonytalan, ne vágj bele amíg ezt érzed szerintem.

Mennyi ideig lennél távol a párodtól, hány éves az egészségügyis? és ha kollégiumba mennél? hévégén haza jöhetnél

Remélem tudok segíteni

2015. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
18 évesen még baromi fiatal vagy ahhoz, hogy el tudd dönteni belevágj-e a nevelőszülőségbe, vagy akár ahhoz, hogy pont ehhez az ürgéhez kösd hozzá magad. Szeresd, legyetek együtt, de várjál még pár évet, saját gyereket se szülj hirtelen. Sose hagyd, hogy valaki más befolyásoljon, még ha az illető a párod is. Semmiképp! Csak arra koncentrálj TE mit szeretnél, ha menni szeretnél, menj! Hétvégén is tudtok találkozni. Hidd el, ez nem önzőség.
2015. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben jelölj meg egy pszichológiát és egy tanítóképzőt, amelyikre felvesznek, azt végezd el, és foglalkozz gyerekekkel, hogy legyen gyakorlatod. Anyukám gyám, és borzasztó, ahogy kezeli ezeket a gyerekeket, pedig minket jól nevelt, nem is értem.

Tanárként és nevelőként nem nagyon, (magán)pszichológusként nehezen összeszedhetnél annyi pénzt, hogy elvégezd az egészségügyit, ha még akkor is arra vágysz.

Én ezt csinálnám.


A többieknek meg inkább örülnének, hogy a lány nem harmincéves koráig akar hezitálni meg "rátalálni önmagára", mint néhányan...

2015. júl. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18 évesen bőven nagyon ráérsz a gyereken gondolkodni, mellesleg csak azért nevelőszülőnek lenni mert sajnálod őket, mivel a párod (aki lehet, hogy csak átmeneti) is így nőtt fel hatalmas butaság. Azért az nem habostorta, némileg nehezebb is, mint a saját gyerek. Attól, mert a környéken nincs olyan szak ami érdekelne még elköltözni nem kell, ezért találták fel a levelező szakokat. Otthon vagy, havi 1-2x elutazol konzultációra meg vizsgára, mellette azt csinálsz amit akarsz dolgozni is tudsz. A tanulás járjon az eszedben ne a gyereknevelés, jóformán még téged is nevelni kell..
2015. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
7-es már bocs hogy válaszokat adunk..
2015. júl. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bocsánat 6-os *
2015. júl. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!