Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli családtagod olyan...

Közeli családtagod olyan bűncselekményt követ el, ami a te értékrendedbe nem fér bele, mit tennél? Feladnád, hogy a lelkiismereted tiszta legyen, vagy szereted annyira, hogy inkább hallgatsz?

Figyelt kérdés

Mondjuk gyerekről, testvérről, szülőről lenne szó.

Fiktív kérdés,csak kíváncsi vagyok.


2010. márc. 4. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy miről van szó és mennyire vagyok közeli kapcsolatban az illetővel. Ha gyilkosságról lenne szó vagy egy másik ember élete kerülne miatta veszélybe, nem érdekelne, hogy ki az, nem tudnék hallgatni. Ha valaki megöl egy embert és titkolni akarja, akkor simán ráviszi a lelkiismeret, hogy ezt újra megtegye...még akár a családtagjaival is. Szóval ilyen súlyos dolgokról nem hallgatnék, az biztos, hisz ezzel mások életét is veszélybe sodornám.
2010. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
soha
2010. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Ha nem nálunk bujkálna, hanem valahol (talán tudom-talán nem), akkor nem; de ez csak szigorúan testvérre, szülőkre, gyerekre vonatkozik. Ha nálunk bujkálna, akkor meg muszáj lenne, mert ketten (vagy többen) állnánk akkor bíróság elé.

2010. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Feladnám. A lelkiismeretemnek nem lenne semmi baja, azért tenném, mert ha rosszat tett akkor veszélyes lehet a családomra is, mivel minket ismer. De amúgy nem vagyok az a nagy szent, nem hat meg ha azt hallom hogy a világ másik végén lelőttek valamit, itt viszont veszélyben lennénk. A kérdés rögtön manipuláló, hiszen azt sugallja hogy ha szereted akkor nem teszed meg. Közben meg pont akkor teszed meg ha szereted és ez erősebb a félelemnél. Aki bűncselekényt követ el az saját magára is veszélyes és beteg. Mi van ha nem adom fel "mert szeretem" és legközelebb lelövik a rendőrök üldözés közben vagy valami ilyesmi? Hát szerintem nem ez a szeretet.
2010. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ.. Ha cégtől, intézménytől lopott, és átlag csóró ember nem szenved közvetlen kárt, vagy gazdagtól (főleg ha ellenszenves gazdagtól) lopott, aki nem nagyon érzi a hiányt, akkor nem adnám fel, bár nem értenék vele egyet. Ha viszont kirabolt, megkárosított egy tisztességes, nehezen élő embert, nem hagynám, hogy megússza, de inkább próbálnám vele visszaadatni a pénzt.

Ha véletlenül halált okozott, nem dobnám fel. Ha szándékosan ölt, akkor viszont igen. Ha nőt (vagy nála sokkal gyengébbet, akinek esélye nem volt ellene) vert, vagy nemi erőszakot követett el, 100 százalék, hogy feldobnám, akkor még csak nem is gondolkodnék.

2010. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen, azt még hozzáteszem, tegyük fel, ha ölt (és mondjuk nem önvédelemből, hanem a pénzéért) , megerőszakolt valakit vagy netán kisgyerekkel kapcsolatos a dolog, nem érdekelne hogy kicsodám.
2010. márc. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbálnék középutat keresni, hogy ne én legyek a bosszúálló igazságosztó, de a bűntársa sem.
2010. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Büncselekmény fajsulyától függ. Ha emberélettel kapcsolatos a büncselekmény, vagy másokat veszélyeztet, akkor feladnám, bármennyire nehéz is lenne.
2010. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tegnap pont ez volt a szitu a sorozatban, amit nézek:

A tizenéves fiú szülei csomó pénzt loptak el a szegényektöl. A bizonyítékot pedig a végén nem a szüleinek, hanem a rendöröknek adta. Szerintem is ez a helyes.

2010. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!