Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék otthonról...

Hogyan tudnék otthonról elköltözni? Egyáltalán mennyi pénzből lenne lehetséges önálló életet kezdenem?

Figyelt kérdés

Jelenleg óvónőnek tanulok és 1 évem van hátra,azonban nem vagyok benne biztos,hogy szeretnék ebben a szakmában dolgozni.Szüleim fizetik az egyetemmel kapcsolatos dolgokat,nekem nincs keresetem,ugyanis egyetem mellett nincs időm dolgozni.Nagyon szeretnék már végre elköltözni itthonról,ugyanis elég rossz a kapcsolatom főleg apámmal,de néha már a többieket is nagyon nehezen tudom elviselni.Tudnátok tanácsot adni,hogyan tudnék végre önállósodni?Hozzáteszem nyáron diákmunkázok,de ugye azzal rettenetesen keveset keresek és nehéz abból bármit is félretenni így nyáron :(


Esetleg még tapasztalatokat várnék,ki hogyan tudott nekivágni a nagybetűs életnek!! :)


2015. júl. 12. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem dolgozol, akkor sehogy.

Ha végeztél, akkor szerintem dolgozhatsz a szakmádban is, ha találsz munkát. Az a lényeg, hogy legyen egy normális munkád. Utána még mellette tanulhatsz mást, ha más érdekelne inkább.

Elköltözni úgy a legegyszerűbb, ha albérletbe mész, lakótárssal, így megoszlanak a költségek.

2015. júl. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Ezen még gondolkodni sem kell. Az önálló élethez pénzre van szükséged, így munkát kell keresned, hogy legyen pénzed.

Ha eleve nem is akarsz a szakmában dolgozni amit éppen tanulsz, akkor minek erőlteted? Hagyd ott a sulit,menj el dolgozni. Majd költözz el, élj önállóan. Később is lehet tanulni..

2015. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Penz kell semmi mas. Szerencsere Magyarorszagon konnyu alberlethez jutni (nem kell hozza munkahelyrol papir meg bankszamla es egyebek). Szoval keress munkahelyet aztan rakj felre legalabb annyit, hogy ki tudj venni egy lakast/szobat (szamolja a kaucioval ami akar 3 havi alberlet ara is lehet). Nezegesd a helyi alberlet hirdeteseket, a mostani arakkal nem vagyok tisztaban. Aztan hajra, nem nagy dolog!
2015. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok, én is egy év múlva végzek egy olyan szakon, amit bár nagyon szeretek, nem szeretném életem végéig csinálni. Nyitottam egy számlát, amit szerintem zárolni fogok, hogy ha akarnék se tudjak hozzányúlni, erre ment az eddigi diákmunkám, a nyári is erre megy, bízom az ösztöndíjban illetve ősszel szeretnék elhelyezkedni a szakmámban suli mellett, plusz bármi pénzt kapok(szülinap, névnap, akármi) azt erre a számlára helyezem. Ok, hogy nyár van, de én inkább most meghúzom magam, hogy miután lediplomáztam külön tudjak költözni. Addig "kihasználom", hogy amíg diák vagyok a szüleim fizetik az utazásaimat, kolimat, kajámat, öltöztetésem, edzéseim, stb, stb. Bár elköltözöm is, biztos támognak majd még valamennyire, hisz Nyílván amit egy év alatt megkeresek az édes kevés beindítani normálisan egy életet, főleg hogy Pestre szeretnék költözni, de minél kevesebb terhet szeretnék a vállukra hamár kirepülök. Bocs a hosszú válaszért, hajrá! ;)
2015. júl. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!:)

Talán azért is vagyok ennyire kétségbe esve,mert rossz szakmát választottam.Így,hogy 1 évem van hátra,már be szeretném fejezni mindenképpen,viszont átgondolva mindent,nem szeretnék éhbérért elhelyezkedni óvónőként...azonban jelenleg fogalmam sincs mi illene hozzám.Teljesen céltalannak érzem magam.Szeretnék valami mást csinálni,olyat amivel többet kereshetek viszont nem tudom hogyan és mit:(

2015. júl. 12. 18:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Óvónőként elmehetsz dolgozni magánovikba, játszóházakba, minden olyan helyre, ahol gyerekekkel foglalkoznak. Nem csak államilag fizetett óvónő lehetsz.
2015. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi csak egy kerdesesm lenne hozzad kérdező amikor a kezedbe kerül az anyakönyvi kivonat akkor letszives nezd meg hiszem a jobb vagy a felső sarokban a dátumot!
2015. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi nem ide akartam😊
2015. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!