Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi feladata van egy nőnek...

Mennyi feladata van egy nőnek a gyerek körül, ha összeköltözik egy gyerekes férfival?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl a gyerek korán kel, a nő szeret sokáig aludni, akkor normális hogy a férfi kel a gyerekhez, reggelizteti aztán játszanak a gyerekszobában/udvaron amíg a nő nem kel fel?


Ha a gyerek kiborítja az ételt (véletlenül), kilocsolja a fürdővizet, a férfi takarít utána. A játékokat is ő pakolja el a gyerekkel.


2015. júl. 14. 11:55
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja, a gyerek nem az apánál van elhelyezve. Heti 1-3 nap ő megy érte oviba és minden 2. hétvégén van nála.
2015. júl. 14. 11:57
 2/20 anonim ***** válasza:
11%
Azon a minden második hétvégén nem bírod ki, hogy felkelj, és együttműködj a pasiddal a gyerek mellett? Ha nem, akkor menj el otthonról valami wellness panzióba, ott annyi dolgod sem lesz a gyerekkel, hogy fogadd a köszönését.
2015. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván a nőnek is kell áldozatot hoznia, hiszen a férfit a gyerekével együtt választotta, de a gyerekneveles, ellátás elsősorban a szülők dolga, ebben az esetbena férfié, ha náluk van a gyerek.
2015. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Alapból azt mondanám, hogy az új feleségnek nem volna dolga a gyerekkel. De egy normális családban azért ez nem igazán kivitelezhető. Én ilyen esetben nem biztos, hogy MINDIG várnám, hogy az apja csinálja a dolgokat, tehát pl. ha kilocsolja a fürdővizet, szó nélkül feltakarítanám, viszont ha azt látnám, hogy ezt a férjem kihasználja és már a végén csak én csinálom a gyereke körüli teendőket, akkor helyre tenném. Bár én nem élek ilyen helyzetben, de ezt csinálnám véleményem szerint.
2015. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem csak és kizárólag a férfi csinálja, de az esetek 90%-ában igen.
2015. júl. 14. 12:09
 6/20 anonim ***** válasza:
8%

Ha szereted a férfit, el kell fogadnod a gyerekét is! Amikor ott van nálatok, neked ugyanúgy kell a gyerekkel törődni, mint neki. Ez van. Különben ne várj hosszútávú kapcsolatot a pasitól. El fog tőled hidegülni a gyerek és előbb-utóbb a férfi is!

Ha ez neked nem megfelelő keress más pasit!

2015. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Alapjáraton sztem a férfinek kellene a gyerekkel és a gyerek által okozott gondokkal foglalkozni, de meg kell találni az arany középutat is. Az a gyereknek is szar érzés, ha az apja új nője sosincs ott, úgy érzi, hogy a nő koloncnak érzi, nincs ott egy reggelibnél, egy ebédnél sem, ha vmi "rosszat" csinál, a nő tűz el a fenébe, nem foglalkozik vele. Rosszabb esetben árulkodik az exnek, hogy az a tyúk nem szeret engem, és akkor megy majd az adok-kapok. Szóval szerintem nagy ritkán bevállalhatja a "nevelőanya" is ezeket a dolgokat, és úgy viselkedik a gyerekkel, hogy az lássa, hogy mindig ott van, ha valami baj van.
2015. júl. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem normális esetben - ahogy minden mást a ház körül - a gyerekkel is együtt foglalkoznak. Nem tudom elképzelni azt a jó hangulatú hétvégét, amikor a nő, amint a gyerek körül valami tennivaló van, hátrál két lépést és másfelé néz... Ha ezeken zajlik a huzavona egy kapcsolatba, hogy ki törli fel a vizet a gyerek után, az már rég rossz.
2015. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem "tűnik el". A nő egyébként sem reggelizik.

Mindig együtt töltik a hétvégét. A nő felkel 9 felé, aztán közös program van. Ebben van a közös ebéd is (amit nagyrészt a nő készít el). Csak ha ilyenkor valami kiömlik, nem a nő kel fel a szivacsért hanem a férfi.

Ha mennek valahová, megy a nő is.

Ha úgy van, akkor ő teszi meg, amire szükség van. De mivel az esetek nagy részében ott az apa, ezért ő teszi.

De ha mondjuk indulnak valahová és a nő előbb elkészül, akkor nem áll ott nézni amíg elkészül apuka majd elkészíti a gyereket, hanem segít ő a gyereknek.


Amúgy nekem kicsit furcsa a dolog, de elméletileg egyetértek velük.


Fordított esetben tuti, hogy az "új apukától" senki nem várná el hogy hajnalban keljen a nő gyerekéhez meg hogy ő takarítson utána :-)

2015. júl. 14. 12:50
 10/20 A kérdező kommentje:
Nincs huzavona, a férfi szerint is így normális.
2015. júl. 14. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!