Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vállalnál gyereket,...

Nem vállalnál gyereket, azért, mert a szüleidről kell gondoskodnod?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy mit gondoltok a következő helyzetről.


Megismerkedtem egy férfival, akivel a kezdetektől fogva nagy hatással vagyunk egymásra. Én spirituálisabb beállítottságú vagyok, és úgy gondolom, hogy ő lehet a lelki társam, majd férjem is, MAJD, ha beigazolódik, hogy nem csal a hatodik érzékem vele kapcsolatban. Rég óta szingli vagyok, mert nem találom a megfelelőt, de benne megvan az a "valami", amit másokban nem találtam. Egyszóval nagyon fontosnak érzem Őt az életemben.


Még nagyon a kezdeti fázisban - tehát még meg sem történt az első csók, DE ő - már a házasság fontosságáról és felelősségtudatról beszélt. Arról, hogy x összegből nem lehet eltartani 3 embert a terhesség alatt, és hogy nem olyan életet szeretne a gyerekének, mint amilyen neki van, hanem jobbat. De ennyi pénzből ezt nem tudná megadni neki. vagyis nekünk.

Úgy gondoltam túl sokat beszél a pénzről, és rosszabbnak látja a helyzetet, mint amilyen valójában. Nem Magyarországon élünk... és én nem keresek rosszul.

Az pedig nagyon boldoggá tett, hogy házasságban, kitartásban, családban és jólétben gondolkozik. ezek (lennének) az álmai hosszú távon.


bonyodalom 1:

Ahogy többet beszélgettünk, bemutatta a siralmasan hangzó életkörülményeit:

- nem keres valami fényesen, másodállása is van

- egyke

- a szülei elváltak, lassan nyugdíjba mennek, és borítékoltak az anyagi gondok

- hogy ezt még fokozzuk, nem is ezen a kontinensen élnek, és ha a pénztelenség mellé a betegségek is társulnak, az is elképzelhető, hogy ki kell költözzön hozzájuk, ha eljön az idő

- van egy nagymamája is, aki szintén az ő kizárólagos támogatására szorul (a két unokatesója nem foglalkozik vele)


bonyodalom 2:

Én külföldi kiküldetésben leszek egy évig, ami nem lemondható. A változatosság kedvéért ez egy harmadik kontinensen van. Távkapcsolatot nem akar, de szeretne tudni rólam ez idő valatt. Azt mondja, ami nem történik meg, az nem fáj, amit nem birtokolsz, azt nem tudod elveszíteni. Megértem, hogy hogy érez. SZerintem közrejátszik, hogy az ő szülei elváltak, és fél a fájdalomtól. Én azon a véleményen vagyok, hogy inkább fájjon később, de érezzünk, legyen jó most.

Szuperkomplikált helyzet. A kiköltözésemmel kapcsolatban nincs jó megoldás. Ha nem mennék, akkor megpróbálnánk együtt, de így nem. Max, amikor majd visszajöttem.


Maga úgy foglalta össze a fenti helyzetet, hogy egyenlőre még megy, de ez csak rosszabb lesz. A családja, az ahova született, és kötelességge gondoskodnia róluk, nincs választása, ez jutott neki osztályrészül. És itt a lényeg: Ha 3 ember van, akiről gondoskodnia kell, akkor hogyan vállalhatna gyereket? A bizonytalanságba? :(


Hát nem tudom.... Minek nevezzem? A család őrangyalának vagy a család marionettbábú cselédjének? Szerintetek lehet ez a sorsa valakinek, hogy gondoskodjon azokról, akik "felnevelték" úgy ahogy, és sose juthat el az életben arra a pontra, hogy a SAJÁT életét kezdje élni? Mit gondoltok erről az egészről?


ő 35F, én 31N



#gyerekvállalás #gondoskodás #felelősségtudat #szülők ápolása #osztályrész
2015. júl. 16. 22:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
lefordítom neked: jó lennél kefélni, de mivel nem leszel a közelben majd keres mást...amikor hazajössz, akkor mehet a szex, de semmit nem akar tőled, mivel otthon van a család meg a nyolc pulya
2015. júl. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

1. lehetőség: az egész egy mese, szépen elcsábított téged te meg mindent elhittél.

2. lehetőség: a család marionettbábu cselédje

2015. júl. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos 1-nél a pont, tömören összefoglalta a helyzetet.

Jobb, ha nem álmodozol, nem fogsz akkorát csalódni.

ennyire elején egy kapcsolatnak, túl sokat gondolsz bele, ezt érzi a férfi és máris hátrál.

Nagyon könnyű a nőket szép szavakkal elámítani.

Tudod egy férfi a szemével szeret, a nő pedig a fülével és ez nagy igazság. Amíg együtt vagytok, ha gondolod, érezd jól magad. aztán, mint mondtad mindenképpen lesz kihagyás, az úgyis eldönt mindent.

2015. júl. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Húha, az első kőkeményen lefordította neked a dolgot. :)


Nyilván nem vagyok olyan helyzetben, hogy ha a szülőkről kellene gondoskodnom, és még egy gyereket is be tudnék vállalni. De ez az én életem. Oké, hoznunk kell áldozatokat az életben, de mindenképp megpróbálnék arra törekedni, hogy megtudjam teremteni a feltételeket, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.


Kicsit kifogás szagú a sztori. Mármint az ő részéről. Értem, hogy családot akar, de közben az anyagiak, a szülők támogatása, de nem tűnik túl határozott embernek vagy pedig tényleg így kényelmes neki. Inkább csak tartsátok a kapcsolatot, aztán majd lesz valahogy. De később is ez lesz szerintem, ugyanilyen határozatlan lesz.


Ha szülő lennék, bizony nem várnám el a gyerekemtől, hogy körülöttem ugráljon. Sőt, inkább boldog lennék, ha a saját életével foglalkozna, lépne előrébb, családot alapítana. Anyagilag akkor is lehet őket támogatni, már ha tudnám őket támogatni.

Jaaj,ne haragudj,de ezt nem tudnám bevállalni a helyedben, nagyon energiavámpír lehet az ember, és bűzlik a sztorija is. :/

2015. júl. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem az meglep, hogy még az első csók sem történt meg, de már be nem vállalt gyerekekről, házasságról beszélgettek. Lehet én vagyok ostoba (vagy mégsem) de nálam ez nem pár napos randi után jön szóba.

Ha valaki egy kézfogás után ilyen szövegeket mond, úgy menekülnék mintha godzilla kergetne.

A többi szövegen meg nem lehet mit nem érteni. 31 évesen azért gondolom neked is lejött: a pasas csak dugni akar.. Én erősen gyanítom, hogy neki már rég van családja, gyerekei, de ugye ezt nem mondhatja el.

Komolyan: te ebben a pasasban látod a tökéletest??

Most már kíváncsi vagyok. A pasas arab vagy fekete??

2015. júl. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Egyre vigyázz, bármire hivatkozik pénzt ne adj kölcsön.

2015. júl. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. A csak kihasznal verzió viszont nem igaz. Nem fekudtunk le, nem is akar ebbe az iranyba "fuzni". A hazassag es gyerek temat is Ő hozta fel magatol. En ilyet nem is merek pasinak az elejen felhozni.

Lassu ismerkedesnek indult es amikor mondtam neki a kiutazasomat, azután döntött ugy h ne menjunk bele mert csak fajni fog kesobb, es fejtette ki a korulmenyeit is.

2015. júl. 17. 00:07
 8/14 A kérdező kommentje:
Nincs gyereke. Ez biztos.
2015. júl. 17. 00:16
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj de 31 évesen iszonyatosan naiv vagy. Nincs olyan férfi aki még egy csók sem volt, de már gyerekekről, házasságról beszél. Persze még nem feküdtetek le, nyilván ezt mindannyian tudtuk, ha már leírtad, hogy csók sem volt. Persze, hogy nem erőlteti, hogy udvarol. A pasas nem ostoba, hanem rutinos nőcsábász. Tudja, hogy szépen lassan kell csinálni a dolgokat, hogy a nő érezze, ő akarja, nem a férfi erőlteti. Azt, hogy te bejelentetted neki, hogy utaznod kell, biztos nem várt meglepetés volt neki. Ő nem erre tervezett. Gondolta pár hétig a jó arcát mutatja, udvarol a világ legkedvesebb pasija lesz, és te fogod majd kávéra majd ágyadba hívni. De az utazásod miatt már nem is fontos az egész. Ezért is mondta, hogy távkapcsolatot nem akar..bla bla bla.. Amint kiteszed a lábad az országból már lényegtelen leszel neki..

Könyörgöm. Ne legyél már ennyire naiv. Hiszen ez egy tipikus becsapós csajozási tipp. De még mindig nem mondtad el. Arab vagy feka a srác??

2015. júl. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem "Szuperkomplikált helyzet" ez, nagyon is egyszerű.


A pasi csal kifogásokat keres, ami nem meglepő, hiszen még csók sem volt. És így felhozza ezt a témát, hát.... nekem nagyon nem kerek ez sztori. A vészcsengő már berregne a fejemben. SZerencsére elutazol 1 évre, így nem mászol bele egy igencsak rizikós helyzetbe.


(Pénzt valóban be adj beki kölcsön. Profi a srác a nők beetetésében.)

2015. júl. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!