Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagom-e? Milyen rokonnak...

Családtagom-e? Milyen rokonnak minősül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Érdeklődnék egy kisebb vita miatt, hogy nevelőapukámnak az apukájának a testvérének a feleségének a testvérének a gyerekei rokonaim-e,esetleg mondhatom-e őket családtagnak? Köszönöm.


2015. júl. 26. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem rokonaid semmikepp,mar alapbol mivel a NEVELOAPUKADNAK a rokonainak,magyarul nem az edesapadnak a rokonai,hanem igymond a mostohapadnak! De ettol fuggetlenul,ha ugy erzed,hivhatod oket rokonoknak!
2015. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem feltétlen.... főleg ha a szülőd és nevelő szülöd nem házas...

De egyénként sem ez olyan kapcsolat amihez már közöd nem sok

2015. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ezek már csak a nagyon széles értelemben vett családba tartoznak, úgyhogy már az afrikai hegyi gorilla is kb. ennyire családtagod.
2015. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

a nevelőapád nagybátyjának a sógorának a gyerekei????

szerintem, te meg én közelebbi rokonok vagyunk :D

2015. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Most gondolj bele , milyen bonyolult kapcsolat ez alapból... Én ilyen szintű 'rokonokkal' még szerintem nem is találkoztam, pedig az én szuleim nem váltak el. Ezt már nem szokás számon tartani. Vérrokonaid pedig semmiképp nem lehetnek értelemszerűen. :) ha viszont esetleg kedveled őket, akkor gondolhatsz rájuk rokonokkent, én is rokonomnak hívom az egyik harmadunokatestveremet, mert a barátnőm . :)(a másik harmadunokatestveremet, akit ismerek meg az öcsém tartja szamon igy, mert volt osztalytarsa es haverjq). Szóval ahogy érzed, másoknak ne emlegesd őket agyba- főbe rokonokkent, mert még a nevelőapádnak sem vérszerinti rokonai, nemhogy neked, de ha megvan a szimpátia, nyugodtan tekinthetsz rajuk rokonokként. :)
2015. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
A nevelőapád eleve nem vérrokonod, szóval az ő családtagjai sem.
2015. júl. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Quasar07 ***** válasza:
74%
Ha a nevelőapukát nagybátyjának a sógorának a gyerekeiről van szó, már eleve nem, hiszen nem vérszerinti rokon.
2015. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ. :) Nem is számítottam ennyire.
2015. júl. 26. 22:40
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Nem vérrokon.

A nagyon tágabb rokonságba beletartoznak, de attól függ, milyen kapcsolatban vagy velük.

2015. júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zola18 ***** válasza:
70%
Ők a mostoha harmadunokatestvéreid. Rokonok, de nem vérrokonaid. :)
2015. júl. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!