Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak még olyan családok,...

Vannak még olyan családok, ahol az apa a felsőbbrendű és mindenki alatta van?

Figyelt kérdés
Apám a hagyományos családfelállást preferálja, mindig ő kap először enni az asztalnál, akkor is, ha valakinek szülinapja van, övé az asztalfő, mindenki azt nézi a tévében, amit ő akar, mindenben ő a főnök. Ha valaki nem engedelmeskedik neki, azt elkezdi zsarolni. Anyám partner benne. Ő ezt halálosan komolyan gondolja, mármint ezt a családfelállást. Vannak még más családok így, vagy csak a mi családunk ilyen?

2015. júl. 27. 13:48
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Persze nincs totális diktatúra, amit sok veszekedés után sikerült elérni. De azért még mindig ő az úr a háznál.
2015. júl. 27. 13:49
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Igen, az exemnél így ment. A fiára is átragadt, vége is lett a kapcsolatnak. Nem bírom az ilyet, semmivel sem különb egy férfi, hát ne játssza nekem a királyt, mert én nem vagyok szolgáló.
2015. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nálunk szerencsére nincs ilyen.
2015. júl. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
19%
Persze hogy van. Szerintem nincs ezzel semmi baj, ameddig mindkét félnek jó. Vannak emberek akik ennyire régimódiak. Manapság furcsa lehet, de ameddig nem erőlteti rá az ember a partnerére, addig én nem szólnék bele. Az ő életük, az ő kapcsolatuk. Éljenek úgy ahogy nekik jó.
2015. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

Nekem Anya mesélte, hogy a nagypapám volt ilyen.


Elsőnek ő kapott enni, a "jó húst", utána a fiúgyerekek a rosszabbat, végül nagyi és anya leszopogathatták a csontokat, mert lányoknak úgysem kell az erő.


(Hogy mire kellett nekik az erő, azt nem tudom, mert Pesten laktak lakásban.)

2015. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
Én nem ismerek ilyen családokat, de szörnyünek tartom ezt a felfogást. Teljesen lenézi a nőket, mert valoszinü akinek igy áll a dolgokhoz, nem csak evésnél meg tv-nézésnél tartja többre a saját nemét, hanem minden szempontbol.
2015. júl. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
35%

Igen, nagyon sok csalad van meg ahol az apa a kenyerkereso, mivel sajnos meg mindig sokszor a ferfi fizetese tobbszorose a felesegenek.

A csaladon beluli befolyas pedig nyilvan aranyos valahol ezzel.

Szerencsere egyre tobb lehetosege van mar a noknek is, de sok dolgot meg mindig nem sikerult meghaladni.

2015. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
Fúj, hányok az ilyenektől... :-/
2015. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Igen,vannak persze.
2015. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%

MI az, hogy a férfi a kenyérkereső? Meg mi az, hogy a családon belüli befolyás a keresettel arányos?

És ahol a nő keres többet, ott a férfinak kuss a neve?


Szerencsére nálunk nincs ilyen. Sőt olyan sincs, hogy a férjemé a döntés joga, mert nálunk egyrészt demokrácia van, másrészt ha nem lennének olyan területek, amiben nekem is szabad kezem van, akkor rövid úton borulna a családi idill. (egy hétig se bírnám ezt a fajta stílust)


Egyébként hány éves vagy? És mit jelent az, hogy elkezd zsarolni, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja?

Az ilyen apukák hajlamosak még azt is jobban tudni, hogy kihez kell adni a lányukat, vagy kit vehet el a fiuk.

Akármilyen zsarolással, kitagadással, meg bármivel fog is fenyegetni apukád, abba soha semmilyen körülmények között ne engedj beleszólást, hogy ki lesz majd a párod. És bár gondolom még elég fiatal vagy, de azt javaslom, amint tudsz, próbálj meg a saját lábadra állni.

2015. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!