Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok otthon hogyan történik...

Nálatok otthon hogyan történik a családi kassza kezelése?

Figyelt kérdés
Mondjuk a két szülő megkapja a fizetését, s hogyan tovább? Ki mit fizet? Összesítitek a pénzt, vagy külön-külön költekeztek?

2015. júl. 31. 11:54
1 2
 1/14 schocko ***** válasza:
71%
Egy számlára mennek a fizetések, onnan levonódnak a költségek, s mindenki azt vesz amit akar...így is kétharmada megmarad...
2015. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk úgy, hogy a férjem (készpénzben kapja) oda adjad.

Kifizetem a számlákat, a többit egy kis "ládába" a szekrénybe teszem és ha kell onnan kiveszek, kiveszünk belőle.

Vásárolni együtt szoktunk, nagyobb kiadásokat megbeszéljük.

Az én fizetésem marad a számlámon, ha nem fontos nem nyúlunk hozzá.

2015. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Náluk EGY szßamla van, mindenki fizetése odamegy.


A fix kiadásokat a bank utalja automatikusan. A bevásárlásokat én (nö) végzem, illetve az esetleges plusz kidaásokat is én utalom át.


A számlához mindkettön hozzáférünk, de sosem fizetünk kártyával, mindig készpénzzel.

A kisebb "privát" kiadásokról nem számolunk el, ha meg valami nagyonn értékü dologról van szó, akkor elöre megbeszéljük.

2015. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
egy bankszamlank van, oda megy minden bevetel, es onnan megy a legtobb kiadas. Keszpenzt elvetve hasznalunk, ahol lehet kartyaval/hitelkartyaval fizetunk. Ami marad megy megtakaritasokba, ezt en intezem mivel a felesegemet nem erdekli.
2015. júl. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Én számlámra kapom a fizetésemet, plusz családit. A férjem készpénzben kapja hetente. Az egészet hazaadja. Én vezetem a költségvetésünket, bevásárolni is én szoktam, a számlák többségét a számlámról egyenlítem, 2 fizetnivaló van, amit csekken egyenlítek postán. Egyéb dolgokat (tankolás, barkácscucc, minden ami nem kaja vagy tisztálkodás/takarítás) a férjem rendez, így nála mindig van kp. Nap végén mindig elmondja, mire költött, én beírom. Nagyobb dolgokban, vagy a "most nincs rá szükségünk, csak majd egyszer, de most akciós áron van" típusú dolgokat megbeszéljük vétel előtt.

Sajnos szoros a költségvetésünk, így mindig tervezésre van szükség. Pl. jövő hónapra műszakira megy az autó, és alkatrészcserére is szorul, így most sok egyébként szükséges kiadást halasztanunk kell.... :(

A közös kassza nem volt másként, amikor csak férjem keresett, én csak ösztöndíjat kaptam, vagy én gyeden voltam, de volt egy év, amikor a férjem volt munkanélküli, és csak az én keresetemből éltünk.

Miért kérdezed?

2015. júl. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kíváncsiságból kérdezem, hogy melyik családban, hogy is van ez megoldva. Van olyan család, ahol az egyik pár aránytalanul kevés pénzt költhet a párjához képest.
2015. júl. 31. 13:17
 7/14 anonim ***** válasza:

Az nem lenne etikus, hogy valamelyik aránytalanul keveset költhessen. Nálunk van én pénzem, te pénzed, mi pénzünk. (És egy gyerek is van).

Az én fizetésem a nagyobb, az én számlámról mennek a közüzemi díjak csoportos beszedéssel. Meg a biztosítások, kötelező felelősségbiztosítás, nyugdíjbiztosítás. A feleségem rendezi a hétközbeni kajákat. A hétvégi nagybevásárlásokat én csinálom. És hó elején adok egy ötvenest a gyerekkel kapcsolatos kiadásokra a feleségemnek készpénzben.

Nekem is kb annyi jut cigire, mint a feleségemnek kozmetikumokra.

2015. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjem fizetése a számlákra és hitelekre megy, az én keresetem kajára és minden másra(gyógyszer, ruha, cipő, üzemanyag, meg ami kell éppen). Talán egyszer tudunk félretenni is...
2015. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy a kettő kb. ugyanannyit tesz ki.
2015. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekünk külön számlánk van. A költségeket felesbe fizetjük. Bevásárolni általában együtt megyünk, itt hol az egyikünk, hol a másik fizet. A fennmaradó összeggel mindenki maga rendelkezik. Egyikünk sem szórja a pénzt, igyekszünk megbeszélt, közös dolgokra is félretenni.


Szerencsére vita sincs azon, hogy ki mit vett a saját pénzéből, mert egyikünk se olyan költekezős típus.

2015. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!