Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek, milyen házimunkát...

Feleségek, milyen házimunkát várnátok el a férjetektől ha ő lenne otthon gyed-en?

Figyelt kérdés

1,5 éves a gyerek.


Főleg ezek érdekelnek, de minden jöhet ami eszetekbe jut:

- főzés és utána a romeltakarítás; evés után takarítás, mosogatás

- mosás, teregetés, száradt ruhák leszedése, amit nem kell vasalni annak az elrakása

- gyerekszoba rendben tartása

- felmosás, porszívózás

- bevásárlás


Ezek az ő feladatai lennétek vagy ti csinálnátok munka előtt/után?


Köszönöm


2015. júl. 24. 17:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Ami belefér az idejébe és amit te is megtennél a helyében. Hiszen te is dolgoz, míg nem vagy otthon.


Ugye nem komolyan gondolod, hogy te akarsz mindent csinálni?

2015. júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Csak annyit, amennyit én is megcsinálnék, ha otthon lennék gyed-en. Fentieket mind. Általában!

De nem harapnám el a torkát, ha néha valami kimaradna, hiszen velem is előfordult, hogy megcsúsztam az idővel, mert nyűgös volt a gyerek, vagy sokan voltak az orvosnál.

Szabályok nincsenek kőbe vésve, beszéljétek meg.

2015. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Másodiknál a pont. Gyerek mellett senkitől nem lehet elvárni, hogy mindig minden tip-top legyen, de a gyed nem arról szól, hogy aki otthon van az nyaral meg lógatja a lábát.
2015. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván ugyanazt, amit fordított helyzetben ő vár el.
2015. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan azokat amiket mindenki aki gyeden van. a gyerek ellátása, a háztartás ellátása, főzés, bevásárlás
2015. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Semmit sem "várnék el", hanem igyekeznék normális életet és munkamegosztást kialakítani - KÖZÖSEN - a családban. Függetlenül attól, hogy ki van GYED-en.
2015. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

A #6-ot miért kellett lepontozni?


"Semmit sem "várnék el"


Ez így helyes. Egy felelős apa és anya kapcsolata nem elváráson működik, hanem mindkét fél odateszi magát ahogy tudja. Ennek nem elvárásnak kell lenni, hanem belső késztetésnek.

2015. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk nincsenek egyik félnek sem feladatai. Legtöbbször közösen csinálunk mindent. orvoshoz, védőnőhöz is közösen visszük a gyereket. Egyszer vittem el egyedül az orvoshoz, mert épp dolgozott, de a védőnőt, kötelező kivizsgálásokat mindig a közös szabadnapunkra tesszük. Ugyanígy a gyerek műtétjét is a szabadságunkra ütemeztettük (szemtengely-ferdülés).
2015. júl. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

Köszönöm! Én is arra szerettem volna rámutatni, hogy az ember leginkább egy hierarchikus kapcsolatban "vár el" dolgokat.


Egy normális kapcsolatban pedig közösen alakítják ki az életüket, úgy, hogy az mindenkinek jó legyen.

2015. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Szóval ha ezek közül egyiket sem csinálja meg, akkor megcsinálnátok ti munka előtt/után?
2015. júl. 24. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!