Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog otthon tárolni...

Normális dolog otthon tárolni egy elhunyt személy hamvait?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek a barátja szeretné megtartani az anyjának a hamvait. A gond az, hogy az anyós nem igazán tartozik azok közé a személyek közé, akikkel szívesen együtt maradna az ember. Gonosz és rosszindulatú, aki még azt is megtiltja hogy a fia felnőtt létére otthon alkoholt igyon vagy nemi életet éljen a barátnőjével. Emellett szeret sértegetni másokat és a becsületükbe gázolni, míg elvárja hogy őt tiszteljék. Neurotikus és szociopata. Az a gond, hogy a fia ennek ellenére teljesen hozzá van nőve, holott az ő életét is megkeseríti, a barátnőjét meg mindennek elmondja. És egy ilyen ember hamvait akarja megtartani és hazavinni. Nagyon szeretik egymást a barátnőjével, de sajnos mindkettőjük családja zűrös. Mindketten szeretnének közös lakásba költözni ahol nyugtuk van az elviselhetetlen szülőktől. Azonban lehet hogy ez a halotti urnás dolog megmérgezné a kapcsolatukat. A lány nagyon babonás és fél a szellemektől. Attól meg végképp, hogy a "halott anyós" visszajárna kísérteni. Mivel lehetne rávenni a srácot, hogy felhagyjon ezzel a képtelen ötlettel?
2015. aug. 3. 22:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
őszinte kommunikációval.
2015. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Annyira nem képtelen az ötlet, legalább az elhunytakról ne írj így. Szellemek nincsenek.
2015. aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Mumusan ***** válasza:
33%
A halottaknak a temetőben a helye, megszentelt Földön. Ennyi. Mondd meg neki hogy ott van a legjobb helyen.
2015. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen mindegy milyen ember, akkor is az anyja.


Kevés kérdésben mondom azt, hogy a szülőknek fontosabbnak kellene lennie a házastársnál, de az a házastárs vagy élettárs, aki egy halott hamvait képtelen tiszteletben tartani, illetve a saját társának a gyászát, az nem valami megértő, és egész biztosan elgondolkodnék egy ilyen kapcsolat értelmén.


Tökmindegy ugyanis, hogy őt mennyire zavarja az urna vagy a hamvak, a társa így emlékezne meg a saját édesanyjáról, aki felnevelte, akit nyilván szeretett. Ebbe beleszólni merő pofátlanság.


Ja és igen, egy urna otthon normális dolog.

2015. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Kit érdekel egy marék hamu, akármekkora gyökér volt?
2015. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem a legjobb ötlet ennyire lógni még a halála után is egy ilyen gonosz szipirtyón, de a középkori szellemi szinten álló lánnyal sokkal nagyobb gond van. Inkább őt kellene rávenni, hogy művelje magát, próbáljon felzárkózni legalább a 20. századhoz, ha már a 21.-hez esélytelen.
2015. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

Nos, akkor elárulom, unokahúgom a meghalt kutyusát elhamvasztatta, és az úrna a nappaliban van.


Lehet, az ismerős utálja a volt Anyósát, de ő az ismerősöd anyja, minimum ezért tisztelnie kéne a halála után..


"Van egy ismerősöm"


Minden sztori így kezdődik, utána meg olyan részletes leírást adsz, hogy csak na.

Te vagy a barátnő, igaz?


"halott anyós" visszajárna kísérteni"

Tudod mi szokott kísérteni? Nem, nem a szellemek, hanem a lelkiismeret!

2015. aug. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

"Normális dolog otthon tárolni egy elhunyt személy hamvait?"


Egy élő személy hamvait lenne nem normális dolog otthon tárolni.

2015. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Csak érdekelt volna mások véleménye mert már én is találkoztam ilyesmivel, de nem tudtam eldönteni hogy mennyire helyes hogy valakinek a halotti maradványait megőrizzék. Olyan szempontból érthető, hogy az illető nem akar fizetni mondjuk a sírhely bérléséért a temetőben, vagy nem akarja hogy esetleg kárt tegyenek a sírban holmi vandálok. Az én saját véleményem egyébként az, hogy egy halottat el kell engedni. Szerintem egy hozzánk közel álló személy nem hamvak formájában él velünk tovább, hanem az emlékezetben. Sajnos nehéz ezt elmondani egy olyan embernek, aki ezt nem tudja megérteni. A másik gond az, hogy a barátnőm nemigazán kedveli az anyósát (persze érthető okokból). Sokszor fordult elő, hogy az anyós a lelkébe gázolt, sértegette vagy a barátját próbálta ellene uszítani. (Egyszer sikerült is.) Viszont azt is tudom, hogy mennyire szeretik egymást (gyerekkoruk óta ismerik egymást) és nemigazán tudnának másik embert találni maguk mellé. Én a barátnőmet szintén gyerekkorom óta ismerem. Olyan nekem, mint az édes testvérem és nem akarnám hogy egy ilyen dolog megmérgezze az életét és a kapcsolatukat.
2015. aug. 4. 16:55
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

"a barátnőm nemigazán kedveli az anyósát "


Tedd már múlt időbe, olyan zavaró! Hiszen már porhanyós.

'nem kedvelte'

2015. aug. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!