Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A lakásomban lakik egy olyan...

A lakásomban lakik egy olyan személy aki édesanyám barátja, mivel ő elhunyt, a lakás tulaja én lettem ő adot engedélyt az állandó lakcímre. Szeretnénk birtokba venni a saját lakásunkat de nélküle, hogy tehetem ki innen?

Figyelt kérdés
Megkértük, hogy költözzön el de esze ágába sincs, van saját tulajdonu lakása is.

2015. jan. 14. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Rendőrség nem dobja ki?
2015. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki kell vágni, hogy a lába se érje a földet.
2015. jan. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A jog és a törvény a te oldaladon áll.

Azonban elég hosszadalmas az eljárás, ha a rendőrségre vársz. :-(


Javaslom írj neki egy felszólítást (tértivevény, miegyéb), hogy 30napja van kiköltözni.

A 31. napon szépen bementek néhányan és nekiálltok a lakásfelújításnak. Én az ablakszárnyak leszerelésével kezdeném, mivel azokat biztos fel kell újítani, majd jöhetnek a csapok, kapcsolók... ;-)

2015. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Hány éves egyáltalán?Egy öregembert nem biztos, hogy kituszkolnék, főleg nem, ha anyum élettársa volt.


Ám ha csak ingyen élni van ott akkor az előttem szólókhoz csatlakozom, de lehet az már neki is az otthona, csak nem papírforma szerint.

2015. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem öregember , nem az ucára mennemint írtam van saját háza csak ahoz nem füllik a foga,
2015. jan. 14. 19:12
 6/6 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Akkor rendőrség, papírmunka stb... muszáj ezt a tortúrát megcsinálni, sajnos, különben a mai törvényrendszerben kinézem, hogy még az övé lesz a kecó a végén.(jó tudom ez kicsit túlzás, de akkor is kivagyok a magyar jogrendszeren jelenleg)
2015. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!