Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem és én katolikusok...

A férjem és én katolikusok vagyunk, fiúnknak lehet a nővérem a keresztanyja ha meg van keresztelve katolikusnak, de nem volt elsőáldozó meg bérmálkozó. Az élettársa lenne a keresztapja neki minden megvan. Mit tegyen hogy keresztanya lehessen?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Igen lehet keresztanya, mivek meg van keresztelve! Nem kell, hogy bérmálkozó vagy elsőáldozó is legyen!

2010. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, csak az a baj hogy voltunik papnál és azt mondta hogy egy tanfolyamon kellene részt venni csak akkor lehetne, máskülönben tanuként fog szerepelni papiron
2010. márc. 23. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
ezért vagyok dialetikus materialista...
2010. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, ha nagyon vaskalapos a pap, akkor nem engedi meg szerintem. Nem feltétlenül azért, mert nincs megbérmálva, hanem mert rendezetlen kapcsolatban él, mármint egyházilag rendezetlen. Mivel élettársa van és nem férje. Bizonyos papok nagyon háklisak erre, mert ugye a vallás szerint nem lehetne. Barátnőm anyukáját kizavarta a pap a gyóntatófülkéből, mikor kiderült, hogy nem volt egyházi esküvőjük.


De ez papfüggő, mondom. Lehet, hogy némelyik nem veszi olyan szigorúan.

2010. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!