Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a szituációban muszáj...

Ebben a szituációban muszáj elvállalnom a keresztanyaságot? Ha esetleg szakítunk akkor továbbra is maradok keresztanyja annak az idegen gyereknek?

Figyelt kérdés
18éves vagyok, a barátom pedig 21. A nővére most fog szülni pár hónap múlva és azt mondtaa páromnak, hogy ő lesz majd a keresztapa. A barátom nekem úgy mondta, hogy mi leszünk és milyen jó lesz stb.. Mióta ezt tudom rosszul érzem magam, mert félek az egésztől. 9hónapja vagyunk együtt, szeretjük egymást, de én nem érzem olyan erősnek még a dolgot , hogy ezt bevállaljuk. De őt nem foszthatom meg ettől, mert ő nagyon szeretné. Van olyan, hogy mondjuk a keresztanya nem a keresztapa felesége/barátnője ? Egyik barátnőmnek a keresztapja és az keresztanyja szakított, utánna a férfit még cska nem is látták. Állítólag akkor már nem volt kötelessége. Tehát akkor ha vége lenne a kapcsolatunknak akkor automatikusan megszűnik ez a dolog köztem és a gyerek között ?
2010. dec. 16. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Most mitől olyan nagy cucc keresztanyának lenni?
2010. dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem beleírni, hogy nem vagyok vallásos. Megkereszteltek, de semmi több. Ez nem lehet kizáró ok ?
2010. dec. 16. 14:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szűnik meg. bármi is történik a keresztanyja maradsz
2010. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz keresztanya lenni akkor mond meg, ne keress buta kifogásokat

A jó keresztanya nem csak kötelességből tartja a kapcsolatot a gyerekkel

2010. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az simán lehet hogy a párod lesz a keresztapa és egy másik nőrokon a keresztanya
2010. dec. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, az én életembe a keresztszüleim nagyon is jelen voltak. Minden ünnepen jöttek hozzánk +nyaralni is mindig együtt mentünk. Mindig kaptam tőlük valamit és mindig úgy bántak velem mintha vérszerinti rokonok lennénk. És úgy gondolom, hogy mindenki megérdemli, hogy legyen még neki pluszba 2 ember akire számíthat és aki törődik vele.
2010. dec. 16. 14:43
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Én lettem így keresztanyja egy gyereknek. De elköltöztek másik városba, és 12 éve nem is láttam a keresztfiamat. Hozzáteszem, az anyjával nem túl jó a kapcsolatom, nem örültem, mikor felkértek keresztszülőnek. Azóta is bánom, hogy elfogadtam, mert mindig lelkiismeret-furdalásom van, hogy a gyerek nem is tudja, ki vagyok. (őszintén szólva nem szívesen keresem őket, mert nem szimpatikus az egész család úgy ahogy van, szégyen ide- vagy oda, ezt érzem).


Mellesleg van még két keresztfiam, akikkel viszont szoros a kapcsolatom, és ők is barátok gyerekei, szóval nem családtagok.

2010. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az en keresztszuleim is elvaltak, s kepzeld, keresztanyam(rokon, anyukam unokatestvere) tobb mint 8 evig nem latott(veletlenul osszefutottunk dedim temetesen....), s azota se lattam ujbol, szinten 8 eve...

Am keresztapam, aki a ferje volt mikor kereszteltek(15 eve elvaltak) azota is neha-neha fel-fel bukkan, neha elmegyunk kavezni, beszelgetunk, pedig semmi rokoni kapcsolat nincs kozottunk...


Szerintem azert meg elvallalhatod... Ha szakitottok is latogathatod, attol meg csak a keresztanyja leszel...

2010. dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Így van,ahogy az utolsó válaszoló írta.Szerintem se köntörfalazz,mondd meg a frankót.Én igencsak dühös lennék,ha a gyerekeim(2 van) keresztszülei csak kötelességből vállalták volna.Ez nem erről szól!A gyerekkel cseszel ki.
2010. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Az én keresztanyám nagy ívben tesz rám, azt sem tudom, ki az. Megint kérdem, mitől olyan nagy cucc ezt elvállalni? Attól még nem lesz az illető a rokona az embernek.
2010. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!