Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi pótlékot kinek...

A családi pótlékot kinek utálják ki?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, mindketten elmúltunk 18 évesek.

Én 20 éves vagyok, még tanulok, azt hiszem ez az utolsó év,hogy kapom a csp.-t.

Apám alkoholista, így nem szeretném ha neki menne a pénz.

Anyukám meghalt, így árvasági ellátást is kapunk, azt mindig az én számlámra utalják ki.

Arra viszont nem emlékszem,hogy a családi rám eső részét ki kapja.Lehet,hogy az apám számlájára megy.

Ha bemegyek a nyugdíjintézetbe, van jogom kérni,hogy a családi is az én számlámra jöjjön? (legalább a rám eső része)

Plusz egy kérdés.A nyáron érettségiztem, így június-július-augusztus hónapban nem kaptam pénzt.Ezt egy összegben kiutalják szeptemberben, visszamenőlegesen?


2015. aug. 16. 10:16
 1/6 A kérdező kommentje:
*természetesen szeptembertől nappali tagozaton tanulok tovább.
2015. aug. 16. 10:17
 2/6 anonim válasza:
14%
A csaladi potlekot ennyi idosen, ha jol tudom, mar megkaphatod te, tehat utalhatjak a te szamladra, ezt ellehet intezni. Hogy a visszamenolegeset megkapod e, nem tudom, erdeklodj ezutan
2015. aug. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az Államkincstár helyi fiókjába menj családi pótlék ügyében, ott tudnak felvilágosítást adni, visszamenőleg is megkapod, ha jár.

Az árvaellátás az országos nyugdíjfolyósítóra tartozik, menj fel a honlapjukra, ott vannak elérhetőségek és letölthető doksik is, a saját nyomtatványukat kell kitöltve visszaküldeni (a törzsszámodat megtalálod az eddigi leveleken, amiket kaptál tőlük.) Ezen a nyomtatványon igazolja a suli is a tanulói/hallgatói jogviszonyodat, be kell vinned, hogy kitöltsék és lepecsételjék, a felső részét töltöd te, ne felejtsd el aláírni. Ha szeptember elején el tudod küldeni a papírt, várhatóan októberben kapod meg, visszamenőlegesen is, 10-e körül szoktak utalni. Innentől félévente kell megcsinálnod ezt a papírozást, amíg tanulsz.

2015. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező!


A közüzemi számlák rád vonatkozó részét Te befizeted? (Vagy eddig mennyi számlát vagy a lakóingatlan után szüleidnek járó bérleti díjat fizettél be eddig?)

Élelmiszereket ki fizeti?


Vagy úgy gondoljátok, hogy a költség apukádé a pénz meg a tietek? HM.....?


Nem egy ilyet hallottam már. Szomorú, hogy ilyen 18-20 év körül butulnak el ilyen téren az emberek. Múltkor több olyan kérdés és komment volt, hogy 18 évesen kikérték még a ház-szocpol rájuk vonatkozó részét. Természetesen elbulizták néhány hónap alatt aztán meg már kuncsorogták volna vissza magukat. Aztán nem értették miért nem akarnak velük semmiféle kapcsolatot. (előtte hitelt kellett felvenni a szülőknek, hogy ki tudják fizetni a csemetéjüknek a szocpol -bulipénzét.)


Szóval csak óvatosan. Érdemes átgondolnod, hogy megér neked ez a tízenvalahány ezer annyit, hogy utána revansként az utcán találd magadat.

2015. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es, a lány apja alkoholista, gondolom, nem sok mindent költött a gyerekeire eddig se. Amúgy a családi pótlék, ami 15 ezer körül van, már nem sokáig jár, az árvaellátást pedig ilyenkor már nem is utalják a szülőnek, csak a nagykorú gyereknek.

Amúgy árvasági+csp eleve havi 50 ezer körül van, ha ehhez még szoctámot is kér (félárvaként simán meg is kapja) plusz kollégiumot, megáll önállóan a lábán, nyáron pedig diákmunkázhat. Nincs az apjára szorulva, hál'istennek.

2015. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A sógorom a nagyszüleinél élt, az anyja nem, csak papíron oda volt bejelentkezve, mindig felvette a családit és elfelejtette odaadni. Amikor 18 lett bement, hogy saját magának kérje a családit. Azt mondták neki, hogy mivel az anyjával egy lakcímen lakik így neki nem küldhetik a pénzt csak az anyának, így anyukát ki kellett jelenteni a nagyszülőknek, hogy a gyerek kapja a családit. Menj be és kérdezd meg az a biztos.
2015. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!