Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok tartósan beteg...

Klaudia09 kérdése:

17 éves vagyok tartósan beteg 2012óta nem járok iskolába elvették tőlem az emelt családi pótlékot és az utazási kedvezményemet is! Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
El vehették volna tőlem ezeket mindazért hogy nem járok suliba?! és azóta nekem nem jár semmi járadék! mit kellene tennem?
2014. jún. 24. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elvehették. Miért kapnád, ha még iskolába sem jársz? Nincs tanulói jogviszonyod egyáltalán? A betegséged miatt nem jársz? Mert akkor miért nem vagy például magántanuló?
2014. jún. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj vissza suliba.

Nekem is csak addig járt amíg nappali tagozatos tanuló voltam.

Június 31.ével járt le, négy évvel ezelőtt. Kétlem hogy azóta változott.

2014. jún. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem engedték a magántanuloit.. szürkehályogal születtem az egyik szememre vak vagyok és szakmát nem nagyon tehetek le és ezért hagytam ott de megkérvényezhetem ha betöltöm a 18-at de amit a betegségemre kaptam azt akkor sem vehették volna el ugy tudom
2014. jún. 24. 09:04
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
De miért nem jársz iskolába? Van vakoknak és gyengén látóknak is iskola! Tapasztalatból beszélek, mert az egyik barátom gyengén látó, szinte vak, ezen kívül mozgáskorlátozott is mégis van munkája, szakmája (informatikus)
2014. jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Imola Ágnes ***** válasza:
75%
A párom az egyik szemére teljesen vakon született. Idővel javítottak rajta kicsit, de most is csak árnyakat lát vele. Fordítóit végzett, majd Transzatlanti tanulmányokból mesterizett angol nyelven. Átlagos iskolába járt. A betegségedről vagy szerzel igazolást, ami alátámasztja, hogy nem járhatsz, amit nem lehet, mert egyrészt járhatnál, másrészt ott van a gyengénlátók iskolája, vagy szépen visszamész tanulni.
2014. jún. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

szia! tőlem is akkor vették el amikor befejeztem a középsulit, voltam felülvizsgàlaton is, ott meg megàllapítottàk hogy csak 15%ban vagyok fogyatékos :') pedig elég komoly betegségem van..

jobban jàrsz ha visszamész a suliba

2014. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

17 éves vagy, és 2012 óta nem jársz iskolába.

Akkor 15 voltál, és még tanköteles.

Ezt nem értem...

2014. jún. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza az iskolába, szerezz szakmát. Gyengén látón is van élet, persze műszerész nem leszel ez tény, de vannak más lehetőségeid is. Vannak ilyen szervezetek, akik a fogyatékossággal élőket segítik,biztos van vakoknak és gyengén látóknak, szóval én tőlük is tanácsot kérnék, hogy milyen iskolát, milyen szakmát ajánlanak.
2014. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ne haragudj de iskolába járhatnál. olvasni tudsz így is? nem kell kétkezi munka de még sztem azt is tanulhatnál.. elmultál 16,és ezek a dolgok annak járnak akin tanul. nem azért jár mert beteg vagy
2014. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Ne is haragudj meg, iskolába járni nem látsz de gyakorizni igen. Nem vagyok előitéletes de nagyon uncsi már ez, hogy csak sírni tudnak a fogyatékkal élők meg elvárni mindent..
2014. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!