Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülők kiviszik két napra...

Nagyszülők kiviszik két napra az unokákat külföldre, kell írnom valami papírt szülőként?

Figyelt kérdés
Úgy értem, valami meghatalmazást, vagy ilyesmit, nehogy az legyen, hogy ha megállítják őket, azt mondják, hogy ellopták a gyerekeket. :D
2015. aug. 24. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Irj, legfeljebb nem kerik sehol :)
2015. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Még akkor is kell "engedély", ha csak az egyik szülő akarja kivinni külföldre, vagy ha iskolai kirándulásra megy a gyerek! Ez mind a gyerekrablások elkerülésére van. Ha nincs papír a határon hazaküldik a gyereket!


Semmi formanyomtatvány nincs. Beleirod az adataitokat, apa/anya/gyerek, meg hogy ki viheti mikor. Ennyi.

2015. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem anyukám vitte ki és a reptéren kérték magyarul és angolul is.
2015. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a baj, hogy nem tudom lefordítani németre. :(
2015. aug. 24. 22:43
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Angol vilagnyelv, szval kein Probleme
2015. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elég két példányban is.


[link]

2015. aug. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

és megkérdezhetem ez egyedülálló esetén hogy van?


szóval ha egy anya kimenne a gyerekkel a gyerek külföldi apjához, az apa beleegyezése nélkül nem jöhetnének haza...?

2015. aug. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy kell papír! Rendszeresen járunk ide-oda a gyerekkel (mivel egyikünk külföldi) és nem mindig megyünk mindketten a férjemmel. Sőt, olyan is volt, hogy a nagymama egyedül vitte el a gyereket. Személyigazolvány, lakcímkártya, tajkártya, eu-s taj kell (ha van)
2015. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8. akkor neked eddig mázlid volt!

KELL IGAZOLÁS!!!

Minket a reptérről fordítottak vissza 2012-ben, a tesóm gyerekével nem tudunk elutazni...


[link]

2015. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megírtam, aláírattam tanúkkal is a meghatalmazásokat, és lefordíttattam németre. Biztos, ami biztos.
2015. aug. 25. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!