Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kérvényezheti a...

A férjem kérvényezheti a gyermekünk keresztneveinek megváltoztatását, ha én nem azokat a neveket adtam neki, mint amiket ő szeretett volna?

Figyelt kérdés

A férjem barátai poénból kikerestek egy csomó anyakönyvezhető, de finoman szólva is furcsa utónevet a férjemnek, akinek néhány nagyon megtetszett. Én először azt hittem, hogy csak viccből ragaszkodik hozzájuk (már akkor megbeszéltük a kicsi nevét, mielőtt terhes lettem volna).

Most teljesen ki van bukva, hogy én átlagos nevet adtam neki (amit előre megbeszéltünk), miközben ő talált olyat, ami neki jobban tetszett és ezzel a gyerkőc kitűnhetett volna a tömegből.


Ugye önhatalmúlag nem változtathatja meg a kicsi nevét?


2015. aug. 25. 07:26
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
81%
ne aggódj, nem. változtassa meg a saját nevét arra a névre, ha annyira feltűnősködni akar, ne a gyerekkel szúrjon ki.
2015. aug. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
68%

Hehe az én pasim ugyanilyen degenerált volt, mikor terhes lettem. Nem volt hajlandó beszélni gyerek nevekről, közölte, hogy Koppány lesz. Tuti nem volt normális. Lányról hallani sem akart.

Megszületett a kis tündérkém, Alexandra nevet adtam neki. Mi az akkor idiótával szétmentünk, de nekem van egy gyönyörű 18 éves lányom. De elárulom, ha fiú lett volna sem adok ilyen idióta nevet :D

2015. aug. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem ha ő adja a vezetéknevet, akkor add Te a keresztnevet!

Egyébként én a különlegesebb neveket szeretem, és a Koppány nem is ritka, én jártam is egy fiúval, akinek a 2. neve Koppány, ő vette fel magának.

2015. aug. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező, érdekes a gondolkodásod... te nyugodtan önhatalmuskodhattál a gyerekeTEK névadásában, de a férjed

"Ugye önhatalmúlag nem változtathatja meg a kicsi nevét?"


Egyébként nem, nem teheti... azt teheti meg, hogy ő is hasonlóan áll hozzád...

2015. aug. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
89%
A gyermek elnevezése a szülők joga, méghozzá mindkettőé. Ő nem változtathatja meg egyedül, de te sem nevezheted el egyedül. Ha a szülők nem tudnak megegyezni az nehéz helyzet, hiszen egyenlő jogaik vannak. Elvileg bírósághoz lehet fordulni, de nem hiszem, hogy a gyakorlatban ez valaha is előfordult volna. Ha perre menne nem hiszem, hogy lenne esélye. A bíróság a gyerek érdekeit nézné. Semmi oka nem lenne rá, hogy a már használt, normális nevet megváltoztassa egy furcsa, új névre. Az is melletted szól, hogy korábban ő is beleegyezett ebbe a névbe, tehát nem egy olyat választottál, ami neki kifejezetten nem tetszik.
2015. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, hogy aljas húzás volt a részemről, de inkább legyek ilyen aljas, mint a gyermekemnek kelljen szenvednie két olyan névvel, amiért agyon szekálnák, csúfolnák.

A két nagyobb gyermekünknek is normális neve van, miért kellet volna hagynom, hogy a kicsivel kiszúrjon?

2015. aug. 25. 09:23
 7/44 anonim ***** válasza:
32%
Hát ez furcsa.. nem szoktatok néha beszélgetni a férjeddel, a gyermek apjával? Nem mondtad , hogy te igenis azt a nevet adod? Tegyétek 2. névnek, ha nagyobb lesz majd még ő választhat, melyiket használja.
2015. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező (#6) persze, így is fel lehet fogni, de ugye azon nem fogsz nagyot csodálkozni, ha ezek után nem lesz felhőtlen a kapcsolatotok... de lehet, hogy az apa-gyerek kapcsolat se...
2015. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
44%
Melyek azok a nevek, amikhez az apa ragaszkodik?
2015. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

A fene megette ha azon múlik apa és fia kapcsolata, hogy a kicsi neve Agapion Magnusz lesz-e vagy Bálint László (ez az eredetileg megbeszélt név). Amikor a szülésznő kérte a kicsi nevét, meg sem fordult a fejemben, hogy a férjem agyszüleményét kellene mondanom. Egészen a hazaérkezésünkig azt hittem, hogy csak hülyéskedik, mert szerintem normális ember nem ad ilyen nevet a gyermekének, mármint Magyarországon nem.

Nem azt mondom, hogy csúnya lenne ez a két név, mert egy könyvben vagy filmben nem akadnék fent rajta, de, hogy a fiamnak ezt adjam az kizárt. Ha a házasságom bánja, akkor nézek elébe.

2015. aug. 25. 09:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!