Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem adja haza a férjem...

Miért nem adja haza a férjem az egész fizetését?

Figyelt kérdés
Eddig nem fordult elő, de úgy négy hónapja kevesebbet ad haza, mint amit kap. Nem gépezik, nem iszik, egyre biztosabb vagyok benne, hogy nője van! Mogorvább is mint régen.
2008. szept. 7. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán miért kellene az egész fizetését hazaadnia? Kell, hogy legyen nála pénz, ha ezt-azt vásárolni akar magának. Ilyet még nem is hallottam, hogy valakitől a felesége elkérje a fizetését.
2008. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Ez a nőjevan szerintem még elég elhamarkodott kijelentés, nem gondolod? A mogorvaságra pedig azt gondolom, hogy már "hozzáadott belebeszélés", hogy összeálljon az összeesküvés-elmélet.


Erre a kérdésre Ő fog tudni válaszolni. Mi nem. Amíg nem lesz teljes és világméretű az összeesküvés-elméleted, addig próbálj meg vele beszélni. Addig lesz rá esély, hogy értelmesen meg tudjátok beszélni.

Ha eddig hazaadta a teljeset (amit nem is igazán értek, hogy miért kellene), és most nem, annak biztos olyan oka van, amit el fog mondani.


De ne egyedül akarj "rájönni" a titokra. Kérd az Ő segítségét!!

2008. szept. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ebben semmi "összeesküvés-elmélet" nincs. Ne így akarjon valaki új elemeket belevinni egy kapcsolatba, amikor tíz évig jól működött! Nem igaz?
2008. szept. 7. 22:59
 4/15 anonim válasza:
47%

neked kapcsolat az ahol szívod a férjed vérét? Nem lehet, hogy beleunt abba, hogy mindent haza ad?

Amúgy meg lehet, gyűjt vmi nyaralásra(ősz környékén tudom gáz, de lehet h télen akar elvinni valahova). Nem kell mindig a legrosszabra gondolni. De ha vele is ilyen mogorva vagy mint itt, akkor nem csodálom, hogy ő is az.

2008. szept. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
65%
Be is b*szna ha a feleségem az egész fizetésemet zsebre tenné. Ez nem így működik. Valószínűleg csak abba unt bele, hogy ő keres, Te meg elköltöd. Nálunk ez úgy működik, hogy mivel mindketten dolgozunk, mindkettőnk fizetéséből egyenlően költünk a közös dolgokra. Bármikor kérhetne tőlem a barátnőm pénzt ha kellene neki, de azt én se viselném el, hogy a teljes fizetésemet minden hónapban neki adjam.
2008. szept. 8. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Most ezen mit vagytok fennakadva? Nyilván náluk az a rendszer, hogy a nő osztja be a pénzt. Mi az, hogy az egészet zsebrevágja? Úgy állítjátok be, mintha a férje fizetését csak úgy elszórná, pedig nyilván csak ő kezeli a pénzt. Anyukáméknál is így van, illetve, meg van beszélve, hogy apukám mennyit tart magánál, amiből cigarettára, egy-egy kávéra, üdítőre költ. A többi pénzt pedig anyukám osztja be. Nem azért, mert anyu nem dolgozik, hanem mert ő az, aki belelát a háztartásba, ő tudja, mire van szükség. Persze megbeszélik, hogy mire költenek, nem az van, hogy anyu elszórja arra, amire neki tetszik, hanem megbeszéli apuval és kész. Nem tudom mi ebben a rossz. Amúgy meg felnőtt emberek vagyunk, miért nem lehet elfogadni, hogy egyeseknél ez a szokás, másknál meg más?


A kérdezőnek pedig: erre mi nem tudhatjuk a választ. Mivel sem a férjedet, sem téged nem ismerünk, ezért aztán nem is tudunk neked választ adni. Kérdezd meg a férjed, mi lehet az oka, hogy kevesebb pénzt ad oda neked. De ne számonkérően, csak érdeklődj, ne akarj rögtön veszekedni, mert annak nem lesz jó vége.

2008. szept. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem sem kell leb...ni szegény kérdezőt, nálunk is így van, anyukámnál van a pénz, ha apunál hagyná a fizetését áhhh pfff jobb bele nem gondolni. Nem nem gépezik, nem iszik, nem cigizik, nem nőzik, de egy darab számla be nem lenne fizetve, és képtelen egy kg kenyeret is venni. Lehet, hogy a kérdezőnél is így működik. Viszont a kérdésedre a válasz, szerintem itt senki nem fogja tudni a megoldást, egyszerűen kérdezd meg tőle, hogy mi ennek az oka, és ha eddig sem volt megelégedve azzal, hogy hogyan osztod be a pénzt, akkor miért nem szólt? Esetleg megoszthatnád vele a gyanúdat, hogy ettől félsz, és nem rosszindulatból turkálsz a zsebében.
2008. szept. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk úgy van, hogy Apa hazaadja a fizetését, mert Anya osztja be a pénzt, de Apa emelett fusizik is, így neki mindig van zsebpénze. A sörét, cigijét megveszi belőle, a munkahelyén néha megebédel az étteremben, néha nekem is ad belőle 1-2 ezer forintot, meg születésnapokra, karácsonyra abból rak félre.

A párom nős, illetve nem váltak el de már nincsenek együtt, a gyerekek miatt vannak még együtt, ott is az van hogy az egész fizetés családi pótlékkal együtt megy a nejéhez, de neki ugyanúgy van fusiba plusz pénze.


Én ha egyszer férjhez megyek, szeretném ha közös lenne a kassza, de ne adja ide az egész fizetését, mert ha jön megy a városban, megkíván-meglát valamit, akkor vegye meg, vagy legyen azért rá lehetősége hogy megvehesse. Igya meg belőle a kis sörét a haverokkal, menjen el belőle horgászni, vagy amit akar, amitől jól érzi magát.

Ha én megveszem magamnak a szemfestékemet, a hajfestékemet, akkor őneki is legyen pénze hogy a saját kis dolgait megvehesse.


EGYÉBKÉNT szerintem a kérdező (ahogy kiveszem) nem azt kifogásolja, hogy nem adja haza a teljes fizut, hanem azt hogy eddig mindig hazaadta, és most hirtelen nem, és ezt tartja furcsának.

De az is lehet, hogy szimplán csak rájött, hogy ez nem járja, neki is kell azért egy kis pénz és szórakozás (és NEM NŐRE GONDOLOK).

2008. szept. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál, az megcsalatáson kívül,hogy éppen azért nem kapod meg az egészet, mert 10 év alatt ez-az tönkre ment a háztartásban és akar pl venni neked egy nagyobb értékű ajándékot mondjuk karácsonyra vagy a szülinapodra ha már ősszel van? Ne gondolj mindig a legrosszabbra. S az is előfordulhat,hogy szégyelli de csökkentették valamiért a fizuját. mielőtt pánikolni kezdesz beszélj vele. mond el úgy vetted észre most valamiért kevesebb pénzből gazdálkodtok. hogy is van ez. Semmiképp se legyél bántó, vagy vádaskodó. lehet tök banális oka van.
2008. szept. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
hát a párom előző kapcsolatában is az volt, hogy hazaadta az egész fizetését, de az exe nem fizetett belőle semmit, csak elbaszta. mikor a párom kért cigire vagy tankolni, arra sem adott neki a csaj, azt mondta oldja meg magának, neki a 2gyerekre kell gondolnia. Ja és amikor szétmentek, röhögve közölte vele a csaj, hogy nem fizetett rezsit már xhónapja. És mivel a párom nevén volt a ház, neki kellett törlesztenie. Úgyh amikor mi összeköltöztünk, abszolút nem dott haza pénz, kb 2hónapja adja oda a fizetését, amiből kifizetek mindent veszek kaját. Ő tart magánál annyit, h teletankolja a kocsit, és ha kell neki valamire, akkor szól és adok.
2008. szept. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!