Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet -e özvegyi nyugdíjra...

Lehet -e özvegyi nyugdíjra jogosult valaki, aki elvált már, de később-nem jegyzett -élettársi kapcsolatban élt korábbi férjével legalább10 évig?

Figyelt kérdés
Milyen adatok, bizonyítékok, "tanúvallomások" kellenek az özvegyi nyugdíj igényléséhez ebben az esetben? Közös lakás, lakcím, stb. szomszédok, egyéb tanúk bizonyságtétele?

#özvegyi nyugdíj #élettást
2015. aug. 29. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem Anyukám pár éves koromban elvált Apukámtól, aki 16 éves koromban meghalt. 15 éves koromban költöztünk Anyuval külön lakásba, addig Apuval éltünk, de már nem voltak házasok.

Anyu így is kapott özvegyi nyugdíjat, de ez még kicsit régebben volt. SZóval mindenképpen érdeklődj utána, nem tudom, most hogy van.

2015. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Még annyi, a sima együtt lakás nem jogosít özvegyi nyugdíjra, de házasok is voltatok, ebből lehet esetleg.


És megint a sok házasságellenesnek, az nem csak egy papír!

2015. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

"És megint a sok házasságellenesnek, az nem csak egy papír!" - De:))))

Kérdező, igen, lehet.

2015. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

[link]


ÜdV

2015. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
A sima együttlakás is jogosít, 1 év kell, ha van gyerek, 5 vagy 10 ha nincs. Én így kaptam. Ráadásul akkor épp nem is voltunk 1 címre bejelentbe, tanú kellett, hogy együtt éltünk.
2015. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Látom, a házasság-propagátorok nehezen viselik, hogy az élettársnak is jár az özvegyi nyugdíj, 1 év után, ha van közös gyermek, 10 év után, ha nincs.
2015. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

x6: Nem vagyok propagátor, főleg, hogy nem voltam házas 34 felett, de ha valaki valakivel együtt tervezi leélni az életet, akkor miért ne?


Én nagyon önálló nő vagyok, ezért is nem költözöm össze senkivel, de ha megteszem, akkor csak a férjemmel.

A házasság egy gesztus is, hogy felvállalod, hogy vele akarsz élni, nem csak addig, amíg nincs jobb, más.


És mielőtt elkezded, saját lakásom és elég jó munkám van, nem vagyok senkire rászorulva szerencsére, de ha jön az igazi, akkor házasságban tervezem.


Félsz, hogy bármikor legyen nyitott hátsó ajtó? Magadtól vagy a párodtól félsz?

2015. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem ez volt a kérdés.
2015. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

#7 "Félsz, hogy bármikor legyen nyitott hátsó ajtó? Magadtól vagy a párodtól félsz?" - ugye az átlag házasság ma Magyarországon 13,5 évig tart... mi 18 éve vagyunk nemházasok... na, erről ennyit.

De ez tök mindegy, a Kérdező kérdésére az a válasz, hogy az előbb linkelt/leírt feltételek mellett JÁR az özvegyi nyugdíj élettársi kapcsolatban is...

2015. aug. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

"A házasság egy gesztus is, hogy felvállalod, hogy vele akarsz élni, nem csak addig, amíg nincs jobb, más."


Na de épp ez az, hogy nem mindenkinek jelenti ugyanazt a házasság. Az én szüleim lassan 30 éve együtt élnek házasság nélkül, és felvállalják egymást.


(Egyébként nem értem, ez a felvállalás hogy megy. A családod - akár házas vagy akár nem - tudja, hogy kivel élsz együtt, így mindenképpen fel van vállalva, aki meg az utcán szembejön, azt nem érdekli a családi állapotod.)

2015. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!