Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mi a folyamat...

Ebben az esetben mi a folyamata, menete a névváltoztatásnak?

Figyelt kérdés

Lánykori nevem: Farkas Izabella Irén

Férjem neve: Némedi-Varga László

Jelenleg hivatalosan Némedi-Varga Lászlóné vagyok.

Szeretném így viselni: Némedi-Varga Izabella


A folyamat az, hogy először az Irént kell módosítanom, utána a házassági nevemet, vagy lehet azt kérelmezni, hogy a lánykori nevem megmaradjon, de a házassági nevemben az Irén ne szerepeljen?

Amennyiben elfogadják a kérelmem, a gyermekem összes iratát is át kell íratni (lánykori névnél)

Köszönöm!


2015. szept. 3. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nincs már lánykori név. Születési név van, az meg örökre az marad, ami volt, akkor is, ha megváltoztatod a neved.
2015. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

első, ez nem teljesen így van, mert létezik olyan, hogy születési név megváltoztatása. Ilyenkor úgy állítanak ki papírt, mintha eleve az új névvel született volna az illető. Azt én se értem, akkor miért hívják születési névnek, de elérhető, hogy még a gyerekeinél is az anyjuk új "születési neve" szerepeljen.


Mivel most Némedi-Varga Lászlóné a kérdező, szerintem nem tudja levenni az Irént, mert a jelenlegi nevében nem is szerepel. Szerintem először kell a saját keresztnevet visszavenni, aztán lehet abból levenni az Irént. De jobb lenne anyakönyvvezetőnél kérdezni.

2015. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egész abból áll, hogy bemész az okmányirodába, beviszed az összes okmányodat, ami csak van, ha nincs meg, újra kell őket igényelni. Ott benyújtod a kérelmedet névváltoztatásra. Ki kell tölteni egy nagyon hosszú adatlapot annyi példányban, ahány helyen be van jelentve a neved + 1 saját példány + 1 példány a hivatal számára. Többek között meg kell adnod azt a nevet az adatlapokon azt a nevet, amit fel szeretnél venni. Ezt a kérelmedben is fel kell tüntetned, az egy olyan lap, amit neked kell megszerkesztened szövegszerkesztővel és kinyomtatnod, aláírni. A lényege annyi, hogy Úgy kezded, hogy "Tisztelt ...!", aztán: "Alulírott Némedi-Varga Lászlóné szeretném kérelmezni a nevem mielőbbi megváltoztatását az alábbi ok(ok) miatt:

1. ...

(2. ...)

(3. ...)

.

.

.

Hosszas mérlegelés és megfontolt döntés alapján arra az elhatározásra jutottam, hogy a fent említett ok(ok)ból kifolyólag a Némedi-Varga Izabella nevet szeretném viselni a jövőben." Okokból elég egyet is megnevezned a kérelemben, de egyet kötelező mindenképpen. És fontos, hogy fel legyen tüntetve a jelenlegi hivatalos neved és az, amire meg akarod változtatni. Valamivel a szöveg alá, jobbra dátumot írsz, kinyomtatod, aláírod, az okmányirodába beadod, ott megkapod az adatlapokat, amikről már beszéltem, beadod az okmányirataidat, egy kiállított csekk határidőn belüli befizetése után pár hónap múlva elkészülnek az új okmányaid, onnantól hivatalosan is megváltozott a neved.

2015. szept. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsó: te így jártél el?

Csak mert nekünk: 1- az anyakönyvvezetőnél kellett intézni, 2. 1 példányban, névváltoztatási okirat után lehetett továbbmenni az okmányirodába, 3. illetékbélyeget kellett venni nem csekken fizettünk be, stbstb.

Kérdező, helyi anyakönyvvezetővel egyeztess, mi lehet az eljárási sorrend.

2015. szept. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!