Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelt gyerekekre ugyan úgy...

Nevelt gyerekekre ugyan úgy igénybe tudom venni az adókedvezményt mint sajátra? Mi kell hozzá mi a menete?

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 04:32
 1/4 anonim ***** válasza:
nevelőszülőként neveled, vagy a szülő élettársaként, házastársaként?
2015. jan. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

francnak kérdezel infó nélkül...

Az veheti igénybe havonta (egyedül vagy közösen), aki csp-ra jogosult a gyerek után. Tehát szülő, nevelőszülő, szülő házastársa.

Nevelőszülő házastársa és szülő élettársa (nem jogosultként) megoszthatja a jogosulttal, de csak az éves bevallásban.

2015. jan. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szülői élettársként nevelem a gyerekeket!!Az első válaszoló kérdésére válaszolva!!!
2015. jan. 7. 12:28
 4/4 anonim ***** válasza:

A második is az első volt, csak mentem dolgozni és nem volt időm infóra várni, gondoltam, leírok minden lehetőséget :)

Ha a szülő élettársa vagy, akkor a közös igénybevételre nem vagy jogosult, tehát év közben csak az élettársad tudja a gyerekei után igénybe venni az adó- és járulékkedvezményt.

Viszont megoszthatjátok az éves bevallásban, de csak akkor, ha ő nem veszi igénybe az egyedülállóknak folyósított családi pótlékot.

Ha nem akarod itt kiteregetni a részleteket, priviben szívesen segítek neked.

2015. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!