Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm gyereket akar, de...

A barátnőm gyereket akar, de én nem akarok ebben a kapcsolatban gyereket, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2,5 éve vagyunk együtt, én 24 éves vagyok, Ő 27. így is teljes bizonytalanságban élünk és igyekszem nem hangoztatni, hogy nővel élek együtt. Sosem mondta, hogy szeretne egyszer gyereket, én meg teljesen elzárkóztam ettől a témától, mert mikor 16 évesen rájöttem, hogy biszexuális vagyok, úgy gondoltam, hogyha ennyi idősen nővel fogok együtt élni, akkor nem akarok majd gyereket vállalni. A 2 év alatt egyszer sem hangoztatta, hogy gyereket akar, de az elmúlt 3-4 hónapban egyre többet célozgatott és egyik nap komolyabban felhozta a témát, hogy nem vállalnék-e be egy gyereket, mert így lenne teljes az élete. Nagyon megrémültem, mert annak ellenére, hogy tudom, rá számíthatok és a gyereknek a legnagyobb szeretet tudnánk biztosítani, félek attól, hogy egész életét végigkísérné a tudat, hogy egy leszbikus pár gyereke. A barátnőmmel közöltem, hogy félek és nem mondta, hogy megbántottam, de látom rajta, hogy haragszik és félek, hogy ez a kapcsolatunk rovására fog menni. Teljes szívemből szeretem, de sosem beszéltünk a gyerekvállalás témáról, mert eddig teljesen biztos voltam benne, hogy Ő sem akar, mert nem egy családanya típus, hanem zenész, az életfilozófiája a szabadelvűség, egyetlen kötöttség az életében én vagyok. Mi van, ha ez rámegy a kapcsolatunkra? Nem akarom rányomni a gyerek életére a bélyeget a saját döntésem miatt, azaz hogy mi így vállaltuk, mert szeretjük egymást.A körülmények jók, én befejeztem az egyetemet, már 18 éves korom óta dolgozom, most jó állásom van pályakezdőként és a nagyszüleimtől kapott lakásban élünk. Én is apa nélkül nőttem fel, de a mi esetünk más. Ő már kiskorában is érezte, hogy nem a fiúk érdeklik, csak velük barátkozott szívesebben, de egész életében tisztában volt az "életmódja" hátrányaival és én is, épp ezért nem kalkuláltam be a gyereket az életembe. Felelősségteljes vagyok, Ő is és szeretjük egymást, bármit megtennék érte, de ez az egész váratlanul ért és hiába próbálom átgondolni, mindig bennem van ez a hihetetlen bizonytalanság és félelem. Megbántottam és ez fáj, félek, hogy emiatt tönkremegyünk. Tudom, hogy ez a téma sokakban ellenérzéseket vált ki, de tényleg szeretnék tanácsot kérni Önöktől. Őt nem érdekli a külvilág, mások véleménye, szeretne boldog lenni és én is, de én nem tudom olyan könnyedén kezelni a dolgokat, mint Ő. Ez tönkreteheti a kapcsolatunkat? Mit kéne ezek után tennem/mondanom úgy, hogy ne okozzak Neki fájdalmat?
2010. márc. 12. 19:51
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
95%

Na a helyzet az, hogy jogos a b.nőd vágya is és téged is megértelek.

Viszon akkor ezt tisztába kel tenni egy konkrét beszélgetéssel (nem pedig kósza mondatokal), mert ha b.nőd kitart a gyerek projet mellett akkor el kell hogy enged illetve meg kell kapjon minden infót hogy jól dönthessen.

Ennyivel tartozol neki és légy őszinte mindenben.

2010. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem neked van igazad. Akárki akármit mond, azonos neműek kapcsolata nem egészséges a gyermeknek és valóban állandóan cikizni fogják érte, nem is alaptalanul és el sem várhatjátok, hogy ne tegyék. Ha vállalta, hogy leszbikus, akkor vállalja azt is, hogy normális körülmények között azonos nemű párnak nem születik gyermeke. Te gondolkozol jól, nem a párod.
2010. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
83%

Nehéz mert ha egy pár ilyen komoly kérdésben nem ért egyet arra rá mehet a kapcsolat.

Beszéljétek meg összintén a kételyeket, és te minden körülményt kizárva gondold át hogy szeretnél-e gyereket.

A gyereknek csak az számít hogy legyen 2 szerető szülője.

2010. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
51%
Te most akkor férfi vagy, vagy nő? Mert ez nekem nem esik le a kérdésből, annak ellenére, hogy egy regényt írtál.
2010. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
És ha úgy döntenék mégis, hogy beadom a derekam? Ő nem szülne gyereket, mert azt viszont nem tudná elképzelni, csak úgy, ha én, mert én vagyok a "nőiesebb" fél a kapcsolatunkban. De ezek után mi lenne? Annyira bonyolult ez az egész, nem tudom, hogy akarom-e.
2010. márc. 12. 20:34
 6/42 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy a " félek attól, hogy egész életét végigkísérné a tudat, hogy egy leszbikus pár gyereke."-ből sem derül ki, szerintem rá lehet jönni.
2010. márc. 12. 20:36
 7/42 anonim ***** válasza:
50%
És akkor honnan jönne a gyerek apja?
2010. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim válasza:
100%

Szia!

az már rosszul kezdődik hogy be adod a derekad...Ez nem erről szól egy gyerek nagyon nagy felelősség...És ha nem vagy biztos hogy szeretnéd-e már pedig nem vagy biztos ,én azt mondom hogy inkább a b.nőd veszítsd el akár milyen fájdalmas is mert találsz másikat de az hogy lesz egy gyereketek és te nem szertnéd az ne tegye tönkre az életed lehet hogy majd 28-35 évesen fogod tudni hogy mi is legyen a teendő gyerekvállalással kapcsolatban...El hiszem hogy ő szertné de téged is figyelembe kell venni mert fiatal is vagy...Majd írj hogy miben egyeztetek meg...

2010. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim válasza:
63%
20:43 nem neked kell ám itt kérdezni...neked válaszolni kellene valami normálisat ha tudnál...
2010. márc. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
De nem akarok mást találni, nekem Ő a legfontosabb, mindenben kiegészítjük egymást, eddig soha nem is voltak problémáink, de most érzem, hogy ez feszültséget fog eredményezni. Egyszerűen természetellenes számomra ez az egész, de nem mondom ki, mert akkor megbántanám. Ő eddig az első komoly barátnőm, előtte volt egy 1,5 éves kapcsolatom sráccal, de miatta hagytam el, mert először lettem szerelmes igazán. Igen, szeretem, képes lennék érte bármire, de itt nem csak rólunk van szó, meg az érzéseinkről, mert egy gyerek hatalmas felelősség és az életéről mi döntünk. Felvállaltam a szüleim előtt a kapcsolatunkat, akik azóta nem állnak velem szóba, bemutattam a barátaimnak, együtt élünk ugyanúgy, mint egy hetero pár. De én egyszerűen nem akarok gyereket így, mégha tudom is, hogy Ő tökéletes társ. Nem akarok keresni ezért egy pasit, aki hajlandó lenne "segíteni" nekünk és nem vagyok hajlandó összefeküdni vele és addig próbálkozni, míg terhes nem leszek. Nem akarok szembesülni a rosszindulatú megjegyzésekkel, meg csodálkozással akkor sem, mikor majd megkérdezik, hogy kivel fogom felnevelni. Ha ezeket mind elmondanám, akkor talán csalódna bennem, de Ő már így nevelkedett, hogy elfogadta önmagát, nekem meg ezzel meg kellett birkóznom, mikor Ő lett nekem, mert előtte csak "ismerkedtem" lányokkal, de nem mentem bele ilyen kapcsolatba.
2010. márc. 12. 21:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!