Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha szinte már enni...

Normális, ha szinte már enni sem 'merek', ha nagynénémmel egyszerre vagyunk mamánál?

Figyelt kérdés

Annyira gyakran nem szoktam nagymamámhoz menni, de nagynéném folyton ott van (10 esetből 8x tuti). Nagymamám szűkösen jön ki a nyugdíjból, anyával szoktuk anyagilag támogatni.


Viszont, ha ott vagyok, kínál mindennel nagymamám. Nem nagyon 'merek' enni, ha nagynèném is ott van, mert iszonyat sz@rrágó, az ételt kb. kinézi a számból. Számontartja, miből mennyit ettem/vettem, van, hogy szóvá is teszi. Pedig tényleg nem eszem sokat!!


Legutóbb már vittem magammal ételt, üdítőt is. De ekkor meg mama sértődött meg. Azért vittem, mert az előtt szinte nem ettem semmit és a nagy melegben a napon az udvaron a gyerkőccel voltam órákat. Nem sok hiányzott, hogy összeessek...


Ilyenkor mi a helyzet?

21l



2015. szept. 12. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ne foglalkozz vele. Ha olyan sokszor ott van nagymamádnál, akkor gondolom ő is ugyanúgy eszi a kajáját.

Ha mamád kínál, fogadd el! A nagynéni meg pukkadjon meg.

2015. szept. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
93%
Bocsi, hogy ezt mondom, de a nagynénédnek semmi köze hozzá, hogy mamád mivel kínál, stb.. a nagyszülök örülnek, ha az unokájuknak adnak valamit. Szerintem beszélgess el vele, hogy ha nem eszed ki a hűtőt is, akkor nem vagy nagyon nagy evő...
2015. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek elsö a kezemböl vettted ki az irományt.:D
2015. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Az 1 esnek igaza van ! Pukk 😀😀😀😀😀
2015. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kellene hagynod magad, legalább játszd meg, hogy nem törődsz a nagynénéddel.
2015. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan egyel es a magynenedet sz_ard le ;)
2015. szept. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyél nyugodtan. És ha a vénasszony károg (nagynénéd), kérdezz vissza: sajnálod?
2015. szept. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

mamád nyilván azért kínál meg, mert szeretné hogy vegyél. kit érdekel,hogy nagynénéd mit szól hozzá? nehogymár ne kínálhassa meg az unokáját egy kis sütivel vagy üdítővel.engem pont nem érdekelne a véleménye! de ha nagyon beszólogat akkor ki is osztanám,hogy majd ha az ő házában vagyok akkor szóljon. és hogy én se nézem ki az ő kezéből a kaját,akkor ő se tegye..miért irigykedik?

amúgy igaza volt az egyik válaszolónak,ha állandóan ott kotlik mamádnál,akkor valószínű ő is eszik ott..na már most szerintem mamád ugyanúgy nem sajnálja az ételt a gyerektől,mint az unokájától..

és biztos rosszul esett neki hogy vittél oda kaját,mert tőle nem fogadtad el..ilyet ne csinálj többet,mert udvariatlanság vendégségbe úgy vinni kaját,hogy csak magunknak..meg mintha nem ízlene a másik főztje ,azt suggalja

2015. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A nagynénéd csakúgy ottvan. Te a nagymamához mentél. Őt ne sértsd meg!
2017. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!