Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítás után illik elköszönni...

Szakítás után illik elköszönni a volt párod szüleitől?

Figyelt kérdés
Én nem tettem, azóta én vagyok a rossz a szemükben. Az tény, hogy sokat segítettek nekünk, de én olyan hülye helyzetnek tartottam volna az elköszönést. Főleg az anyát ismerve, amilyen akaratos megpróbálta volna nem annyiban hagyni a dolgot, abban a lelkiállapotban meg pont nem erre vágytam. Nektek mi a véleményetek? 27/N
2015. szept. 22. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha jó volt a viszonyod a szüleivel akkor igen.
2015. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én fogcsikorgatva, de megtettem volna. Nekem is sokat segítenek, és tudom, bármi problémámmal fordulhatnék hozzájuk, nem csapnák rám az ajtót. Már csak ezért is.

Szerintem beszélj meg vele egy találkát (nem azt mondom, hogy órákra) és magyarázd el neki azt, hogy akkor téged megviselt a szakítás, és nem tudtad hogyan is mondhatnál nekik is búcsút. Ha kedvelt/kedvel biztos, hogy megérti. Vagy ha te már túl vagy ezen, akkor pedig felejtsd el azt, hogy haragszanak.

De ez csak az én véleményem.

2015. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A szakítás után haza költöztem, most messze vagyunk egymástól, így nem tudnám elhívni sehova. Egyébként én már teljesen túl vagyok rajta. Nem tudom, de ez nekem akkor is furcsa. Nem velük voltam kapcsolatban,ráadásul egy másik városban laktunk a volt párommal. Hogy is mondjam... ez az én ismerettségi körömben nem "divat". Abban a fájó helyzetben még búcsúzkodni az egész családtól is végképp megrázó lett volna, nem beszélve arról, hogy az rábeszélést a kibékülésre is végig kellett volna hallgatnom. Nekem a szakítás maga is nagyon sok volt. Szóval én magamban arra jutottam, hogy illik-nem illik, aki ezt nem érti meg azzal igazából nem tudok mit kezdeni. Vagy nincs igazam?
2015. szept. 22. 22:37
 4/11 anonim ***** válasza:

Írásodból az jött le, hogy nem is volt olyan eget rengető a viszonyotok, így változtatnám a hozzászólásom arra, hogy talán pár sort írhattál volna nekik, mint szándék.

Azért írtam, hogy elköszönnék a saját anyósoméktól, mert én kontaktba vagyok velük, elég sűrűn is találkozunk és nagyon sokat beszélgettünk már, és beszélgetünk is. Ezért én úgy érzem, hogy illene elköszönnöm vagy ilyesmi.

2015. szept. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem inkább az az érzésem,h a szakítás után mindenképpen te lennél a rossz a szemükben. (Van vagy nincs rajtad sapka esete)

Felénk sem szokás az elköszönés. Ráadásul annak elég világosnak kéne lennie a számukra,h ez nem egy kellemes dolog; szakítás után pont egy búcsúval "bajlódik" az ember.

A férjem előtt 2 komolyabb, évekig tartó kapcsolatom volt, ahol jó volt a viszony anyósékkal. Egyszer sem köszöntünk el egymástól. Volt,h a városban összefutottunk, akkor beszéltünk pár mondatot és kész.

Ne aggódj, semmilyen illemszabályt nem szegtél meg :)

2015. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tudok olyat aki szakítás utan is joban volt az anyossal, ugyanúgy elmentek ketten vasarolni/kavezni. de tudok olyat is, ahol többet nem látták egymást. ez a viszonytol fugg kapcsolat idejen. és nem értem miért kéne elkoszonni? attól mert 2ember szakít, a korábban szerzett közös ismertsegek megmaradhatnak.
2015. szept. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A férjem exe szeretett volna elköszönni tőlük(300 km-re laktak egymástól) de náluk a férjem szülei ezt nem igényelték,szépen szólva.Az ex nem értette ,mert azt hitte szerették,de igazából a férjem szülei a férjem kedvéért voltak vele toleránsak kedvesek,hogy meg ne bántsák,de igazából nem szívlelték.
2015. szept. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egyik exem szüleitől sem köszöntem el. 2 komoly kapcsolatom volt a férjem előtt, az első tiniszerelem volt, 2 évig voltunk együtt, de ott sem búcsúzkodtam a szülőktől, 17 éves voltam. Valamint utána egy 3,5 éves kapcsolatom volt, ott pedig nem éppen szépen váltunk el az exemmel egymástól, és nem éppen kedveltek utána a szülei. (Még egy "kedves" e-mailt is kaptam az anyjától, hogy én mekkora szemét vagyok, holott semmit nem tudott a kapcsolatunkról..:) ) Viszont ha a férjemmel elválnánk esetleg, valószínűleg azért elköszönnék anyóséktól, bár attól is függ, ők miképpen látnák a válást, vagy hogyan állnának hozzám.
2015. szept. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én írtam egy sms-t hogy köszönök szépen mindent.
2015. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem dráma, a szakítástól is függ, de

"azóta én vagyok a rossz a szemükben" - ezt meg honnan tudod olyan távolból?

2015. szept. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!