Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ekkora fizetésből...

Szerintetek ekkora fizetésből luxus ennyit erre költenie a családnak?

Figyelt kérdés

Férj fizetése 150e

Feleség fizetése 120-130e

Ebből kb 90-100ezer a rezsi a hitellel együtt. Plusz a kaja, ruházkodás, higénia stb.


Magán nőgyógyász fogadása terhesség esetén 9000ft/hó. A szülés 90000ft.



2015. szept. 24. 12:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

ha nekik ez fontos, akkor bele kell, hogy férjen.

máshonnan ha kicsit lefaragnak, akkor összehozható

2015. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Mi még nem tartunk a családalapításnál a párommal, de amiket hallani lehet a terhesség és a szülés körülményeiről, hát én is ki fogom fizetni a magándoktorokat, bármennyibe is kerül...
2015. szept. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha ennyit nem tudnak kigazdalkodni, akkor nem kellene még gyereket tervezni. Az ugyanis jóval többé kerül majd ennél havonta....
2015. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

Majd az lesz luxus kiadás, ha megszületik a gyerek.

Nem fog kijönni havi 9 ezer pluszból.

2015. szept. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

Luxus számomra az, ha valaki ok nélkül idő előtt kiíratja magát és ezzel önként lemond a fizetése 40-50 %-ról. Érdekes módon ez gyakoribb azok között, akik kisebb fizetéssel rendelkeznek, magánra pedig sajnálják.

2015. szept. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Egyáltalán nem luxus! Magyarországon az egészségügyi ellátás a béka feneke alatt van és ezzel a körülményekre célzok, nem a szakemberek felkészültségére és tudására, mert az példaértékű!


Én 2 éve mikor kijöttem az egyetemről és elkezdtem dolgozni, mindössze nettó 280 ezer forintos jövedelmem volt, de mégis magán egészségügyi biztosítást kötöttem. Sokak szerint ez is luxus, de nekem adott egy biztonságérzetet!

2015. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Nem tartom luxusnak, amikor az első gyerekem született, kb. így álltunk, és mégis választottam orvost. Nem bántuk meg.

Sokan ugyanezt a pénzt dohányra, italra költik, az ő dolguk. Ti meg döntsetek a saját fontossági sorrendetek szerint.

2015. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Normális családi értékrend mellett a gyerek egy párnál a legnagyobb érték, szerintem az a normális ha egy párnak fontosabb, hogy ebben kapjon prémium szolgáltatást, minthogy prémium telefonjuk legyen.


Anyám és húgai fiatalkorukban erre az akkori fizetésekhez képest arányosan még többet is költöttek.

2015. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem hinném hogy ez olyan luxus lenne, mi ettől kevesebből élünk négyen.
2015. szept. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

4: De a gyerek után jár adókedvezmény, ami az ő esetükben 14 E Ft havonta. Erre jön rá a családi pótlék, ami 12 E Ft havonta.

De tényleg nehéz ügy.

Itt a kalkulátor: nettober.hu

2015. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!