Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 85. 000ft-os fizetésből sok a...

85. 000ft-os fizetésből sok a 20. 000ftos ajándék az édesanyának? Ti soknak tartjátok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 24. 19:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
születésnapra
2014. okt. 24. 19:48
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem kell miatta nélkülözni (azaz jut a kajára és számlákra), akkor egyszer belefér. Persze azt is jó lenne tudni, mi ihlette pontosan a kérdést, esetleg a pároddal közös háztartásotokból hiányzik ez a pénz, gyerekeidtől veszed el? Mert ha nem, akkor egészségedre.
2014. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez több tényezőtől függ.

Külön élsz e, te fizetsz mindent ebből a pénzből (rezsit, kaját, netadót...) vagy nem csak te, hanem más pénzből is tudod finanszírozni az élhetésed (pl párod fizetése). Ha jut 20ezer minden számla után akkor nem sok egyszer egy évben, max kétszer ha karácsonyra is ennyit szánsz.

Az is közre játszhat milyen a kapcsolatod anyáddal.

2014. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok.

Szerintem ha ezt tenném, ilyen körülmények között, attól biztos, az én édesanyám is rosszul érezné magát.

Vagy ha te egyedül vagy és nem kell családot eltartanod és lakást fenntartanod, akkor belefér.

2014. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a maradekbol meg kell elni, akkor rengeteg.
2014. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a maradékból kell rezsit, kaját, egyéb kiadásokat fizetni, akkor baromi sok. Ha van rá félretéve, nem okoz gondot a megélhetésben, akkor beleférhet.
2014. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

A kérdésre itt kétféle reakció lehet a GYIK válaszadóit ismerve:


Ha férfi adja az anyjának, azaz az anyósnak:

Túl sok, felesleges pénzkidobás, hogy képzeli ez a szemét pasi?


Ha nő a saját anyjának:

Ez a legkevesebb, hisz életet adott neki! Ha bele mer szólni a férjed/partnered, hogy sok, hagyd el a gazembert!

2014. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet nekünk elmondani, nem tudható.Úgy dönts, hogy örüljön az édesanyád. A pénzértékből ez nem derül ki. Lehet 500 Ft ért is örömet okozó az ajándék, és lehet, hogy sokezerért is csak csalódottságot leplezi a megajándékozott. Én például egy virágcsokrot viszek hamarosan a sírjára.
2014. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

"A kérdésre itt kétféle reakció lehet a GYIK válaszadóit ismerve: ...."


Neked kicsit üldözési mániád van!


Kedves Kérdező!


Kevés az információ!


Egyedül élsz, vagy valakivel, albérletben, vagy örök illetve önkormányzati lakásban? Mennyi a kiadás? Van-e valami spórolt pénz? Stb?


Alapból ez rettentő sok!!!!!

Mert ugye akkor neked 65.000-ből kéne meglenned!

Ami egyedül LEHETETLEN!


Így ugye kellenének a körülmények.


Ha pl. van egy öröklakás, a párod jól keres, nincs semmi hitel, nincs gyerek meg tartozás, akkor szerintem simán elnézhető, hogy évente 1-szer édesanyádnak ilyen összegű ajándékkal kedveskedsz.

2014. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül sok. Amikor anyukám betöltötte az 50-et, én is drága, ráadásul "haszontalan" ajándékot vettem neki (ékszerszettet, de annyira gyönyörűt, hogy komolyan elgondolkoztam azon, hogy nem is adom oda neki, hanem megtartom én :D), mert tudtam, hogy ennek örülni fog, nagyon szereti az értékes, elegáns ékszereket.

Ráadásul ha fillérezni akarnék, valószínűleg könnyen ki tudnám számolni, hogy tőle ennek a többszörösét kaptuk, volt olyan, hogy hazafelé 5 kiló dióval és 20 kiló eperrel jöttünk (összérték alaphangon 25 ezer), de általában is hasonló nagyságrend a jellemző. Szerencsére a páromban fel sem merült, hogy olyat mondjon, hogy túl sok ez az ajándék anyukámnak, de rögtön le is teremtettem volna nagyon :)Főleg amikor láttam, hogy tényleg nagyon boldog volt az ékszerek láttán, szinte mint egy kisgyerek :)

2014. okt. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!