Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz velem, ha végül...

Mi lesz velem, ha végül egyedül maradok (mint özvegy)?

Figyelt kérdés
Dióhéjban: babát várunk, van már 3 gyerekünk, jövőre költöznénk az új nagyobb lakásba, erre kiderült, hogy a férjemnek komoly betegsége van, ami szinte csak idős emberekre jellemző. Az orvosok szerint kevés esély van a gyógyulásra, legfeljebb időt nyerhetünk, de nem évtizedeket. Az anyagi része érdekel a legkevésbé, mindig is jól kerestem. Inkább a lelki része a borzalmasan nyomasztó. Hogy lehet úgy tovább élni, hogy a gyerekek elveszítik az imádott apukájukat, én pedig azt, amilyen társa tényleg csak egyszer lehet az életben? Már most félek attól a szörnyű ürességtől, ami azután lesz, ha eljött az idő.
2015. szept. 28. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
4%
Fordulj Istennhez... Jézus Kromisztushozz
2015. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%
Elnézést krisztushozz
2015. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

A te feladatod lesz a közös gyerekeiteket felnevelni, ez az elsö diökben átsegít a veszteségen.


Nem lesz könnyü, de amíg együtt lehettek, addig koncentrálj arra, hogy ez az idö még kettötöké, utána pedig az emlékek veled maradnak.


Sok-sok lelkieröt kívánok.

2015. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj a barátaidhoz, családodhoz. Használjátok ki a maradék időt!

Ne félj segítséget kérni, mármint a szeretteidtől.

Kitartás!

2015. szept. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt tapasztaltam, hogy csak magára számíthat ilyenkor az ember. Nekem például a barátaim, rokonaim jó része távolságot tart azóta tőlem, biztos azt hiszik pénzt akarok tőlük kérni, pedig van pénzem is, munkám is, nem nyomorgunk a gyerekkel.

Panaszkodni, siránkozni sem szoktam, felemlegetni a múltat sem.

Kérhetsz majd félárvaságit, és mindenképpen menj vissza dolgozni minél előbb. Ha nincs munkahelyed akkor keress már most. Ha halálos a betegsége, akkor a számláról a pénzt időben vegyétek le, tartsd otthon készpénzben, mert ami a számlán van abból örökölnek a gyerekek is. Lakást esetleg elintézhetitek, hogy csak a te neveden legyen, illetve házassági szerződéssel a nevedre írathatod, gyűjtsetek össze pénzt a szükséges dolgokra, mert sokba kerül minden, értem ezalatt azt, hogy a hagyatéki stb.

Felejtsd el a nagyobb lakást, ha csak nem akkora a fizetésed, hogy egyedül is fenn tudod tartani.

Nehéz lesz az biztos. De ne gondolj előre a halálra, nem tudhatod meddig fog élni.

2015. szept. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!