Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jogi eljárás abban az...

Mi a jogi eljárás abban az esetben, ha a különélő szülők nem egyeznek az iskolaválasztásban?

Figyelt kérdés
Nagycsoportos óvodás a gyermekünk, a vidéki kisvárosban ahol élünk, két általános iskola van, ő az egyikbe én a másikba szeretném íratni. Az én választásom a lakóhely szerint illetékes, én is oda jártam, ismerem a tanári kar munkáját. A másik szülő a másik iskolába járt, és igazából nem az iskola miatt kötözködik, csak borsot akar törni az orrom alá, nem fogja fel, hogy a gyerekének árt ezzel. Szóval engem az érdekelne, hogy ilyen esetben mi a hivatalos eljárás?

2015. okt. 7. 12:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

És mi a férjed érve ezek ellenére?

Mert ha az oktatás színvonala gyengébb, messzebb is van, akkor mivel indokolja a választását? Gondolom nem azzal, hogy hadd szenvedjen csak a gyerek.

2015. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
33%

10-es, nem tudom feltűnt-e de a kérdező konkrét helyzetleírást az írásom után adott.

Erre jössz nekem azzal, hogy én miért nem látok előre?


Én abból indultam ki ami addig információként meg volt adva és az azt jelentett,e hogy az egyik húzza a gyerek egyik karját a másik a másikat.


Addigi információk szerint az apa által választott iskola sem lett volna rosszabb, ennek tükrében írtam azt, amit.


Valakinek márpedig engednie kell, miért éppen az apának kellett volna?


Úgy, hogy a kérdező leírta, hogy rosszabb az oktatás színvonala, közlekedésügyileg rosszabb, veszélyesebb, már mása leányzó fekvése ezen új információk tükrében írtam új hozzászólást is.

2015. okt. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
"Én is oda jártam, őt oda akarom adni és punktum!"- ez a válasza.
2015. okt. 7. 12:42
 14/24 anonim ***** válasza:
19%
A 10-es vagyok, és a válaszomat még a kérdezö részletes válasza ELÖTT írtam - egyszerüen csak logikusan gondolkodva.
2015. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
20%

Nem vitatkozom, az nem szolgálja a kérdező érdekét, arra azért kíváncsi lennék, miből gondoltad logikusan, hogy sokkal(!) messzebb kéne vinni a gyereket, csak azért mert nem a lakóhely szerinti illetékes iskola még nem biztos, hogy olyan messze van.

Az meg, hogy jó-e egy iskola, nem egy laikus dönti el.

Te nem logikusan gondolkodtál, hanem csípőből tüzeltél egyet, ami éppen talált.

2015. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező,l és nem lehet szentimentális oldalról hatni a gyerek apjára?

Pl. elmondod a csupasz tényeket, jobb az oktatás színvonala, közelebb van, utána megkérdezed tőle, miért akarsz rosszat a gyerekednek?

Én értem, hogy jogi szinten kérdezted de szerintem a leggyorsabb és tisztább ha jogi bonyodalom nélkül meg lehetne győzni a másikat.

Persze én ezt mind annak tudatában írom, hogy feltételezem a te állításaid igazak.

2015. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor a gyámhatóság dönt, nem a bíróság.
2015. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

15-ös: a 10-es vagyok újra: ", miből gondoltad logikusan, hogy sokkal(!) messzebb kéne vinni a gyereket"


Ezt abból gondolam, mert kisvárosban élek - es már több másik kisvárosabn silaktam -, és todom, milyen messzire vannak egymástól az iskolák. EZ mindenhol így van, sehol nem egymás mellé tettek két iskolát. Ezen kivül ha a kérdezö által favorizált a területileg illetékes, akkor az van közel.

2015. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
42%

18-as, te is beláthatod, hogy ez így ebben a formában nem igaz.


Egyik iskola A, másik B. A két pont között egyesen húzható.

Azon egyenes felezőpontját meg lehet jelölni minden esetben.

Ha azon a ponton lakik az illető, attól még nem lehet illetékes mindkét iskola.

Tehát a távolságot te anélkül nem tudhatod, hogy azt a kérdező le ne írja, nem jelentheted ki, hogy mi van messzebb.

Annyi infó volt, hogy mindkét szülő az általa preferált iskolába akarja íratni a gyereket és az anyuka által választott a területileg illetékes.

Ez alapján én nem láttam okát, miért kéne egyből az anyuka pártját fogni, na de mindegy, mert ez már a múlt, ezen ne csámcsogjunk, legyen neked igazad, logikus volt.

2015. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ha a szülők nem tudnak megegyezni, akkor a gyámhivatal, illetve végső soron a bíróság döntését kell kérni.


Egyik szülő sem dönthet önkényesen, amíg ilyen témában közös a felügyelet. (Tehát, ha a bíróság ki nem mondja, hogy az egyik szülő alapvető dolgokba sem szólhat bele.)

2015. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!