Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ott akarom hagyni az iskolát....

Ott akarom hagyni az iskolát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 17 éves lány vagyok, 11. osztályba járok. Egyszerűen nem szeretem a vendéglátást, de anya mégis ilyen szakközépiskolába íratott be. Eddig úgy-ahogy szerettem az iskolát, mert volt 1 ember, akivel el tudtam beszélgetni, akivel jól éreztem magam, de már tavaly félévkor átiratkozott egy másik iskolába, és így igazából csak tengődtem, mindig más osztálytársammal beszélgettem pár szót, és ennyi.

Azért utálom leginkább az iskolát, mert sokat piszkálnak és magányosnak érzem magam az iskolában. Reggelente remegni szoktam az idegességtől, mikor iskolába kell menni, mert tudom, hogy megint egész nap egyedül leszek, és megint piszkálni fognak. Visszahúzódóbb, csendesebb lány vagyok alapból is, de mostanában még depressziós is vagyok, mert a szüleim most válnak el, és a párommal is sokat veszekedünk mostanában, 1,5 év után, kb most veszekedtünk először igazán... Azért piszkálnak, mert nincs egy barátom sem, és "de gáz vagyok már", pláne, hogy egész nap "búvalb*szott" vagyok, és emiatt lenéznek engem, hogy milyen egy "gyökér" vagyok, mert nem beszélek sokat, holott semmit sem tudnak rólam, hogy milyen is vagyok valójában, mégis kibeszélnek és bántanak (szavakkal), ami nagyon rosszul tud esni, mert érzékeny típus vagyok. Persze próbáltam csatlakozni másokhoz, beszélgetni másokkal, de megvannak már a "klikkek" az osztályban, mindenkinek van legalább egy ember, akivel egész nap együtt van. Csak én vagyok az, aki magányos, és most már bárkivel próbálok beszélni, kb az van, hogy sokszor levegőnek néznek, vagy kb csak pár mondatot tudok beszélgetni velük, mert utána elvannak foglalva másokkal. Lenéznek engem. Az utóbbi időben annyira depressziós lettem, hogy nem mentem be 1 hétig az iskolába, és még vagdosni is elkezdtem magam. :( Tudom, hogy hülyeség és rossz, amit teszek, de úgy érzem, hogy nem bírom tovább ezt.:(

Egyedül a barátom ért meg igazán, ő ismer engem a legjobban, mindent tud rólam, és mindenben támogat. Ami jól esik, csak hogy 3 hónapja távkapcsolatban vagyunk (csak hétvégente tudunk találkozni, és keveset tudunk írni egymásnak hétköznap, mert ő este dolgozik), ezért is rossz most a helyzet. A barátommal azt találtuk ki megoldásnak, hogy én is odaköltözöm hozzájuk, és ott kezdek egy új iskolát. Ami nagyon jó lenne, mert egy új közegben úgy érzem, hogy feltudnék szabadulni, mert ők nem ítélnének el mások elmondása alapján (mivel senki nem tudna rólam semmit, azaz új lappal kezdhetek) és lehetőségem lenne egy olyan iskolába járni, ahova szeretek is járni, pluszban a környezetváltozás jót tenne most, ezután a depis időszak után.

Anyával is beszéltem erről, de ő nem enged el másik suliba (mivel a barátom Pesten lakik, ami innen kb 110 km-re van), és ő egyáltalán nem veszi komolyan a problémámat, azt mondja, hogy majd csak kibírom. De ő nem tudja, hogy mennyire megvisel engem, arról sem mondtam semmit, hogy minden nap sírok mikor hazaérek, és hogy megvágtam magam párszor, mert tudom, hogy ő is rossz időszakon megy keresztül, nem akarom terhelni.

Most is "lógok" az iskolából, mert egyszerűen már semmi lelkierőm nincs bemenni, a jegyeim nagyon sokat romlottak, olyan sokat hiányoztam is a suliból, hogy nagyon le is vagyok maradva, és emiatt is aggódom...

Nem tudom, hogy mit tegyek, mert én már nem bírok bemenni abba az iskolába, elkap a rosszullét, ha csak a sulira gondolok.


Sajnálom, hogy ilyen sokat írtam, de nem akartam pár mondattal elintézni, hogy ne higgyétek azt, hogy ez csak egy szimpla hiszti vagy iskolaundor, mert nem az. Alap esetben nem kerülném az iskolát, és rendesen tanulnék, de semmi életkedvem nincsen már. Szeretném vinni valamire az életben, leérettségizni, de mivel anyum nem enged át másik suliba, ezért úgy érzem, jobb, ha abbahagyom most ezt a sulit, és később leteszem az érettségit máshol. De nagyon rossz most is, hogy nem mentem be, mert tudom, hogy anya nagyon mérges lesz rám, de a legrosszabb az, hogy nem ért meg engem... :(



2015. okt. 12. 13:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%

Elég szomorú, hogy anyukád nem vesz komolyan. Írtad, hogy meg van a maga baja, de azért a tiéd sem elhanyagolandó. Őszintén kellene beszélned vele, mint ahogy ide leírtad. És valamilyen célt, perspektívát is ki kellene tűznöd, mit szeretnél a továbbiakban tanulni. Ezt jól alátámasztanod, hogy miért szeretnéd csinálni, hogyan képzeled el a jövődet egy más iskolával, szakmával. Ha van elég bátorságot, márpedig miért ne lenne, hiszen ideje, hogy megtudják a szüleid az igazat, akkor mutasd meg nekik, amit ide írtál.

Az szerintem nem jó ötlet, hogy 17 évesen, 0 jövedelemmel elköltözöl a barátod nyakára.

2015. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
32%

Hát figyelj, nekem ez egy tipikus kamaszhiszti, nyafogás és panaszkodás, szerintem 17 évesen lehetnél már érettebb, főleg, ha a környezetedtől azt várod el, hogy felnőttként kezeljen.


Én sem engednélek el kiskorúként 110 km-re a barátoddal, csak mert úgy érzed, senki nem ért meg, ráadásul még vagdosod is magad figyelemfelkeltés céljából. Hát annál inkább nem engednélek el a látókörömből, egyértelmű, hogy nem tudsz vigyázni magadra. És semmi garancia nincs arra, hogy a másik helyen jobban éreznéd magad.


De térjünk át a gyakorlati dolgokra: a barátod el tudna tartani egyáltalán? Vagy úgy szeretnéd kezdeni a felnőtt életet, hogy anyuci pénzére apellálsz?


Azt javaslom, hogy viselkedj éretten, ha azt várod el, hogy úgy is kezeljenek. Fejezd be a vagdosást, ha gond van, keress fel egy pszichológust. Fejezd be a sulit, érettségizz. Utána ráérsz majd a saját lábadra állni.

2015. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem figyelemfelkeltésből vágtam meg magam, mivel senki nem tud róla, csak a barátom. Nem, nem anyum pénzén "élősködnék", mivel így sem kértem sosem pénzt tőle, és nem is fogok. Mentem nyáron diákmunkára, mivel a jogsimra gyűjtöttem, de jó lesz egyenlőre másra is ez a kis pénz. Nem hisztizek egyáltalán, mivel nem akarom anyukám helyzetét ezzel is nehezíteni. De köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 12. 14:06
 4/28 anonim ***** válasza:
15%

Aki ennyire tele van önsajnálattal, az költözhet, mehet új suliba, akkor se lesz vidám, nyílt és mindenki haverja.

Össze akarsz költözni a pasiddal, mert annyira felnőtt vagy. HA az lennél, nem lógnál, hiszen azt mondod, vinni akarod valamire. Annak meg nem ez a módja.

Ekőbb bizonyítsd be, hogy érett vagy.

2015. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
59%

és ha pasiddal nem jön össze?

akkor mi a terved?

egy pasira építed az életed 17 évesen, röhej!

2015. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan hagyd ott az iskolát a p..csába!

Az élet habostorta, csak tudni kell nyalni. Megaztán, megélhetsz az utcasarkon is, tanulni felesleges. 17 évesen nyilvánvalóan az egész világ leborul a lábad előtt. Érttségire semmi szükség, az EP elnökének sincs, te is megleszel a nélkül. A kamaszszerelmek életre szólnak, a tizenhét évesen meghozott döntések förtelmesen bölcsek, és anyák általánosságban csak rosszat akarnak a gyerekeiknek. Nincs fontosabb a te cakkos lelkecskédnél, a világnak az a legfontosabb, hogy te jól érezd magad, és ha valamihez nincs kedved, akkor nem kell csinálni. Anyuci úgyis ott lesz mindig, és megoldja helyetted a problémát.

2015. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
43%
nézd engem fenyegettek is általánosban és anyám ezt úgy oldotta meg, hogy sulin belül másik osztályba tetetett. Viszont nincs értelme 17 évesen a barátodhoz költözni, hisz már csak 1 év van hátra a suliból aztán érettségi és többet nem találkozol az osztállyal. Szóval bírd ki, tanulj sokat és hagyd már az önsajnálatot, mert hosszú távon nincs az a szerelem ami ezt kibírja.
2015. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
20%

Teljesen érthető, hogy nem mehetsz oda iskolába, ahol a barátod lakik. A szülei tartanának el? És ha összevesztek?

Tanuljál, hogy legyen normális szakmád, aztán már tudsz dolgozni, pénzt keresni.

Na meg, ha már 11-kes vagy, akkor felesleges is abbahagyni. Már alig van vissza belőle.

A suliban meg legyél barátságosabb. Mert ahogy leírtad, nekem úgy tűnik, hogy próbálkoztak veled barátkozni, de te nem akarsz senkivel sem.

2015. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
19%
ja és senki sem szereti a másik bánatos képét nézni, a depresszióst gyakran a családja sem tudja elviselni, szóval helyedben elmennék dokihoz hátha egy kis beszélgetés segítene.Plusz öltözz ki, válts frizurát, legyél élénkebb egyből kivirulsz és a többiek is szívesebben beszélgetnek majd veled, ez történt egy ismerősömmel teljes stílust váltott és hirtelen tele lett barátokkal.
2015. okt. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
45%

Térdenállva könyörgünk, fejezed be az iskolát! Utána lesz jó munkád egész biztos, vendéglátás mindig kell! Ha nem fejezed be 3 műszakban szalag mellé mehetsz dolgozni a következő 50 évecskén át- ami olyan nehéz munka - megróbáltam -, hogy azt hittem belehalok.

Ma tartottál egy szünetet - mindenfélét írtunk az enyém a hatossal, nyúllal szolidáris, csak más a stílusa.

Pihenj egyet, holnap menj. Fel a fejjel!

2015. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!