Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés apának lenni?

Milyen érzés apának lenni?

Figyelt kérdés
Mindig csak arról van szó,hogy milyen csodálatos érzés anyának lenni. De milyen apának? :)
2015. okt. 12. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
gondolom ugyan úgy csodálatos, de nem vagyok fater :D
2015. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az sokmindentől függ.

Függ attól, hogy az apa részt vesz-e egyáltalán a gyerek életében. Mert sok esetben a nem kívánt terhesség következményei nem a boldog családdá válás, hanem az elválás.

Teljesen más érzés hétvégi apukának lenni és más főállású apukának. Nagyban függ a férfi jellemétől, az apaságról kialakult gondolataitól. Vannak férfiak, akik jobban vágynak gyerekre mint a nők, és csodálatos boldogságban úszva nevelgetik a kis utódot, örömmel cserélik a pelenkát, játszóra mászkálnak stb. De vannak férfiak (és nők is), akiknek nem való gyerek és nem is vágynak rá, nekik egy véletlen becsúszott gyerek csak kolonc, ami kifejezetten kellemetlen.

A másik fontos tényező a párkapcsolat minősége, szerintem boldogabb apa az, aki szereti a gyereke anyját és közösen élik át a szülővé válást és együtt figyelik a gyerek növekedését és fejlődését. Ugyanígy a nőnek is fontos, hogy álljon mellette egy férfi a gyereknevelésben is.

2015. okt. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok a férfiak nevében beszélni, csak egy kis adalék: a férjem régi vágású családban nőtt fel, ahol a sírás férfiatlan, gyenge dolog. Kétszer láttam könnyezni: az édesapja temetésén, és akkor, amikor az első fiunkat a karjába vette. Nem egyszer előfordult, hogy amikor rossz napja volt (munkahelyi problémák, anyagi gondok), beült a gyerekek közé legózni, vagy kivitte őket focizni, és kisimult. Azt hiszem, gondolkodás nélkül odaadná a fél máját, veséjét, akármijét, ha valamelyik gyereknek szüksége lenne rá, azt pedig biztosan tudom, hogy őrült büszke, amikor a fiaival parádézhat az utcán.:-)
2015. okt. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó volt amíg együtt éltem velük mert minden nap játszhattunk és része lehettem a kis életüknek, a szakítás után pedig 300 km-re kerültek tőlem és nem hogy hétvégi apuka nem lehetek, de még a havi egy sem mindig jön össze, a bíróságot nem hatotta meg hogy 40% tartás után nincs pénzem tizenötezret fizetni utazásra aztán még ugyanennyit hogy visszavigyem őket. Túl sokat kértem, amikor az útiköltség megosztását kértem, minden hiába, a különélőt terhel minden.

Helyette most neten keresztül hallhatom néha hogy mi történik velük, pl az új apukával hova mentek épp és hasonlók. Ilyenkor kicsit mindig meghal az ember belül, pláne hogy mielőtt elmentek a nagyobbik még megölelt és elmondta hogy mennyire szeret. Sajnálom, nem hiszem hogy ilyen leírásra gondoltál.

2015. okt. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ma nagyon kiakasztott a gyerek, szóval xar.
2015. okt. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a legjobb, amikor "apa, apa!" kiáltással odafut hozzád a gyereked és megölel. Mindig elérzékenyülök.
2015. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
NAGYSZERŰ......
2015. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!