Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Ariel...

Mi a véleményetek az Ariel névről? Adnátok a fiatoknak?

Figyelt kérdés

Nekem speciel nagyon tetszik, van ilyen nevű ismerősöm is, egyik kedvenc nevem. Viszont vannak félelmeim ezzel kapcsolatban.

Szerintetek nem fognak a kis hableányra asszociálni, amint meghallják, nem fogják kinevetni?

Őszinte véleményeket kérek.

Köszi előre is! :)



2015. okt. 21. 19:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
98%
Abszolult nem adnám,gyermekkoromból az Ariel a hableány jut eszembe erről a névről
2015. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%

Nem adnám én sem. Két dolog ugrik be erről a névről

1. Ariel hableány

2. Ariel mosópor.

2015. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%
Esküszöm én meg voltam győződve róla, hogy lány név, de megnéztem, és tényleg fiú név. Nem adnám semmiképp, szerintem nagyjából mindenki a kis hableányra, vagy a mosóporra fog asszociálni.
2015. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
A barátnőm is nagyon gondolkodott ezen a néven, de aztán letett volna. (Amúgy egy híres Ariel: Ariel Sharon.)
2015. okt. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
bocs, letett róla, nem volna
2015. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%
Hát most hirtelen nem tudom, hogy mi rosszabb: ha a fiamról a kis hableány jut az emberek eszébe, vagy ha Ariel Sharon. Vagy a mosópor. Szóval én ritkán szólok le különleges nevet, de szerintem ezt és az Arzént törölni kellene az adható nevek listájáról. (Szerintem minden olyat is törölni kellene, amit x éve nem adott senki, tök fölösleges a Balambér például.)
2015. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
48%

Én meg ismertem Arielt, s nekem nagyon tetszik a név.

Valamint, én már a vele való megismerkedéskor (kb 20 éve...) is tudtam, hogy Shakespeare vihar c. művében Ariel a szellem. Se mosópor, se hableány. Utóbbinak nincs is neve eredetileg.

2015. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
Én beperelnélek ezért a névválasztásért :D Egy fokkal talán jobb, mint a Leokádia, de hát... :D
2015. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

én ismerek Arielt, jó nagy bunkó


egyébként sokáig én is azt hittem, hogy lánynév, sőt, a lányomnak szinte adnám, ha lánynév lenne, de fiúnak biztos nem

2015. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
20%

neked tetszik?

ha igen, miért érdekel olyanok véleménye, akiket nem is ismersz?


ne törődj másokkal, itt mindent lehúznak, ami eltér az átlagostól.

mert mi a divat ma? divatnevet adni a gyereknek. legyen zsombor vagy máté vagy levente, vagy lányban anna, hanna, panna, jázmin.

kb ennyi. és mi a vége? mindenkit így hívnak, az oviban, majd később a suliban, aztán az életben majd szól valaki, hogy anna!, és odanéz a 10 lányból 7. mi értelme van ennek?

tessék egy kis egyediséget vinni bele, mert ez a gyerek egyéniségére is hatással lesz.

vagy ti tudjátok, én nem akarnék ugyanolyan lenni, mint mindenki más, mint a nagy átlag.


amúgy meg ma már minden névre van valami mesehős vagy negatív hírhedt ember.

ha kis hableány nem jó, akkor gondolom ma már A mIKLÓST SEM ADNÁ EGYIKŐTÖK SEM, MERT MINDENKI mIKINEK FOGJA HÍVNI, DE JAJ, AZ MEG MIKI EGÉR, HÁT NEHOGY MÁR!

a nagybetű véletlen volt.


nehogy már azért töröljenek egy nevet, mert egy ideje nem adta senki.

ezzel mit érnének el? hogy csak olyat adhatnék a gyerekemnek, amit mások is adtak a közelmúltban. tehát én abból válogassak, ami másoknak tetszett? milyen alapon? ne kényszerítsen már rá senki, hogy más ízlését vegyem figyelembe.


a lényeg: ha a gyerek egy idióta bunkó lesz már az oviban vagy a suliban, tök mindegy, hogy mi a neve, akkor is csúfolni fogják!

egy Zolikát is fognak csúfolni, meg egy Petikét is!

2015. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!