Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, Ti engednétek az...

Szülők, Ti engednétek az egyetemista fiatoknak, hogy olyan lánnyal járjon, aki nem tanul 1 évig?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19 éves lány vagyok, kihagytam egy évet érettségi után és most dolgozom, meg nagyon szeretnék bekerülni az egyik művészeti egyetemre, szóval fejlesztem magam. Felvettek az egyetemre, de nem tetszett és ott hagytam, mert a szülők kényszerítettek bele. Van egy mérnökhallgató barátom, 2 hónapja járunk. Bemutatott a szüleinek, akik odavoltak értem egészen addig, amíg nem mondtam, hogy most nem tanulok. Ekkor nagyon furcsán néztek rám. És nekem ez rosszul esett, mert ötösre érettségiztem, mindig jótanuló voltam, nem vagyok gyökér attól, mert most átgondolom, hogy mi lenne a legjobb döntés, meg eleve, ha nem tanulnék tovább, akkor sem lennék attól rosszabb ember, nem? De én szeretnék tanulni, ha felvesznek, akkor megkeresem a tandíjam árát, ha nem, akkor felvesznek nem művészetire, a pontjaim meglesznek így is. Kicsit megalázóan éreztem magam, mikor összevissza kérdezgettek, hogy miért nem tanulok és lesújtóan néztek rám utána.

Arra lennék kíváncsi, hogy többi szülő is így tenne, ahogy Ők? Vagy Ti megértenétek a helyzetet?


2012. nov. 16. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Semmi jelentősége nincs. Ha rendes lány vagy aki egyébként igyekszik az életben akkor engem nem zavarna.


Sok sikert hogy elérd a célod. :-)

2012. nov. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, viszont kívánom.
2012. nov. 16. 16:49
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Én már az óvodás gyermekemnek is megengedtem, hogy azzal "járjon", akivel akar...
2012. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Tudod vannak sznobok, akik csak akkor érzik magukat és családjukat értékesnek, ha legalább egy diplomája van. Különben értéktelen embernek tartják. Remélem a fiú nem ilyen. Milyen művészi ágban szeretnél tovább tanulni? Nagyon nehéz bekerülni. Nekem két lányom is megpróbálta: az egyik művészettörténész szakra jelentkezett, a másik iparra. Egyik sem sikerült. Most aki iparművészetre jelentkezett ékszerész. a másik iroda vezető
2012. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Operatőr szeretnék lenni, de eléggé fel kell magam fejleszteni, mert sok a profi, szóval most szabadidőmben ezzel foglalkozom.
2012. nov. 16. 16:58
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Egy egyetemista srácnak kétlem h bárki beleszólhatna abba hogy kivel jár.
2012. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel nem kell foglalkozni! Egyszerűen vannak olyan emberek, akik csak azt nézik jó szemmel, ha a gyereküknek lesz vagy 3 diplomájuk, mert van pénzük, tudják fizetni a tanulmányait és azt hiszik, hogy aki kihagy pár évet, az már nem is megy vissza tanulni, buta marad és dolgozhat majd egy gyárban gépsoron. Aggódnak, hogy nehogy ilyen bnője legyen a kisfiuknak (fordítva is lehet, ha épp lánya van valakinek), illetve, hogy nehogy majd ő is otthagyja a sulit.
2012. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akik számára az érték a diploma, a pénz, meg a karrier. Fel lehetne fogni úgy is, hogy nem a szüleid irányítanak, hanem önálló vagy, és nem naplopó, hanem dolgozó ember, és nem kapkodsz, hanem megfontolt, és céltudatos.
2012. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én nem hiszem, hogy bármi beleszólásom lenen abba, hogy az egyetemista fiam kivel jár. Akivel boldog, az nekem is megfelel:)

(a te hozzáállásod meg inkább tetszik, teljesen fölösleges, hogy egy ember évekig nyüglődjön egy neki nem tetsző felsőoktatási intézményben, pláne az adófizetők pénzéből, pusztán a szülei "elképzelései" miatt. De még azzal sincs gondom, ha valaki maga választott egy képzést, majd oda kerülve rájön, hogy mégse neki való a dolog. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy elsőre megtalálja a számára elfogadható iskolát/munkahelyet, ettől még nem lesz rossz ember senki.)

2012. nov. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyósom (8 osztály, olyan sötét, mint az éjszaka) viszont egy borzalmasan számító nő, bekerült ismeretség útján önkormányzatba valami adminisztratív közmunkára. A fiait (mind a hármat) arra kényszerítette, hogy diploma, mert csak úgy ember az ember. Mind lediplomázott, de nagyon utálják, és egyik sem a szakmájában dolgozik, ez sem jobb hidd el.
2016. máj. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!