Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elváltunk, van egy közös...

Elváltunk, van egy közös gyerekünk. Apuka újra megnősült, született egy gyerek. Kérheti a tartásdíj csökkentését?

Figyelt kérdés
Az eredeti végzésben apuka jövedelmének 20%-át ítélték meg tartásdíjként. Most apuka 15%-ra kéri a módosítást. Helyben fogja hagyni a bíróság?
2015. nov. 2. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Fizetése 50%-át oszthatják el az összes gyerek között. Szóval lehet még emelik is. Kivéve ha mondjuk van közös megegyezés, vagy az 50% irreálisan nagy összeg lenne.
2015. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Az apuka fizetésétől függ. Ugyanis ha keveset keres akkor figyelembe veszik a másik kisgyermekét is, és így akár a 15%-ot is elrendelheti a bíró. Ha jól keres akkor nem fog változni a gyerektartás % aránya.
2015. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha minimálbért keres akkor talán,de nem tartom valószínűleg.Csak azért nem szivatják meg az első gyereket mert neki született egy második,azt neki kell felmérnie mire telik meg mire nem.
2015. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nettó 300.000 a fizetése.
2015. nov. 2. 17:30
 5/13 anonim válasza:
8%
Ne akard minden áron lehúzni. Lett még egy gyereke és arra is kell pénzt költeni, megértem a döntését.
2015. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Ja,akkor nem,ne aggódj (hiába pontoznak le a semmirekellő lelépő apukák)
2015. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Az nem egy rossz fizetés, az eddigi 20%-kal is jól járt.


Összeszedném a helyedben a számlákat, blokkokat, összeírnám, mekkora költséggel jár a gyereketek, és emelést kérnék. Legrosszabb esetben marad a jelenlegi tartásdíj (szerintem).

2015. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

emelni tuti nem fognak bármennyi számlát is visz be az anyuka ...


igen kérheti a megszületett gyerekre való tekintettel - ez benne van a törvényben is !

a 15% reális ennél a keresetnél gyerekenként

2015. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%
Kicsit szerintem mindkét félnek igaza van. 60000 Ft gyerektartás, elvileg anyuka ugyanennyit mellé tesz az 120 ezer Ft egy gyerekre! Ez borzasztóan soknak tűnik. Másrészről viszont, ha veletek élne, lehet, hogy akkor is elköltene ennyit rá. De a hétköznapi kiadásokhoz nekem is soknak tűnik. Szerintem próbáljátok megbeszélni, hogy minden hónapban mindketten 20-30 ezer Ft-ot elhelyeztek a gyereknek nyitott takarékossági számlán.
2015. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Az anya a tartási kötelezettségét elsősorban természetben teljesíti. Vagyis nem kell még 60 ezret mellétennie.

Egyébként nem a létminimumhoz kellene viszonyítani. Miért kellene egy jól kereső apa egyik gyerekének hátrányba kerülnie pusztán azért, mert a szülők nem élnek együtt?

2015. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!