Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj gyereket vállalni,...

Muszáj gyereket vállalni, ahhoz, hogy teljes élete legyen az embernek?

Figyelt kérdés
egy cikkben olvastam, hogy a 30évesek 60%, a 40 évesek 40%-ának nincs gyereke...akkor lehet így is boldog az ember?

2015. nov. 9. 10:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
88%

Valakinek muszáj, valakinek nem.

Annak meg sok oka lehet, hogy valakinek nincs gyereke.

Pl. ha szeretett volna, de nem lehet, akkor valószínűleg ő nem érzi teljesnek az életét.

Nekem van egy-két idősebb (hatvanas) ismerősöm, akinek nem lett gyereke, szerettek volna, de különböző okokból nem sikerült, rajtuk látszik egyértelműen a megkeseredettség.

De biztosan van olyan is, akinek nem a természet húzta keresztül a számításait, hanem saját maga döntött úgy, hogy nem vállal gyereket. Nekik nyilván így is boldog és tartalmas az életük, hiszen ők döntöttek így.

2015. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
89%
Sokaknak meg a gyerek keseríti meg az életüket. Van ilyen is olyan is.
2015. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 MrPifta ***** válasza:
90%
nincs gyerekem, de a páromat nagyon szeretem, rengeteget utazok a világban, a családom is szeret (szüleim, testvéreim). Jó a munkám, szórakozásra is jut időm. Nem panaszkodok semmire, jó az életem gyerek nélkül is.
2015. nov. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
98%
van akinek gyerekkel sem teljes, van akinek gyerek nélkül is az.
2015. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
20%

Amig nem volt gyerekem addig ugy gondoltam hogy lehet teljes elete az embernek gyerek nelkul is.


Amiota van meg ugy gondolom hogy gyerek nelkul maximum a teljes elet illuziojat lehet elerni.


Persze neha az illuzio is eleg.

2015. nov. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
14%

" a páromat nagyon szeretem, rengeteget utazok a világban, a családom is szeret (szüleim, testvéreim). Jó a munkám, szórakozásra is jut időm. Nem panaszkodok semmire"


ezzel en is igy vagyok az utazast kiveve, mert evi 2 nyaralason kivul nem igazan jut tobbre ido a munka mellett.


Viszont van gyerekem is, es ugy teljes az eletem. Ha valasztani kellene hogy gyerek vagy az osszes tobbi amit felsoroltal, akkor kapasbol a gyereket valasztanam, de szerencsere nem kell valasztani.


Sokan azt gondoljak hogy a gyerek valamifele lemondassal jar, kozben pedig nem lemondas, hanem rengeteg pozitiv elmeny es energia, amiket semmi mas nem tud nyujtani. Nyilvan vannak olyan dolgok amire gyerek mellett az ember mar nem szan idot, de azok nem is lenyegesek.

2015. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
80%
ezt általában azok hangoztatják, akiknek semmi más nem jött össze, aztán majd ha "életük egyetlen értelme" kirepül majd nézhetnek, hogy "juj, na most mi lesz?"
2015. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
98%
Ne másokból indulj ki, neked kell eldöntened, hogy mitől teljes az életed.
2015. nov. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
33%

"Muszáj gyereket vállalni, ahhoz, hogy teljes élete legyen az embernek?"


Gyereket nem "vállalunk", hanem életet adunk neki. És nem, nem "muszáj" - régen rossz, ha valakinek mások elvárásai miatt lesz gyereke. Neki is, meg a gyereknek is.

Gondolom, nagyon fiatal vagy még, kérdező. Érezni fogod, hogy szeretnél-e gyereket vagy sem - ebben (ha a körülmények adottak) senkire nem kell hallgatnod.

2015. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
6%

"a 40 évesek 40%-ának nincs gyereke...akkor lehet így is boldog az ember?"


Ja meg erre valaszolok: ismerek nehany 40 evest akinek nincs gyereke, egyik sem boldog...

2015. nov. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!