Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, rokonok, ismerősök...

Szülők, rokonok, ismerősök miért érzik úgy, hogy jogot formálhatnak arra, hogy ki akar vagy sem gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Már itt is láttam ezzel kapcsolatban néhány kérdést és sajnos én is ezt tapasztalom. A szüleink barátai is ránk förmedtek, hogy miért nem vállalunk már babát. Most vagyok 26, szerintem még ráérek, meg úgy gondolom ez a mi döntésünk, senki másé. Mi egyébként szeretnénk, de nem most, hanem majd mikor lesz saját lakásunk. Mivel tudjuk, hogy pár éven belül ez bekövetkezik, így nem izgulunk amiatt, hogy lekésünk valamiről. De mikor páran meghallják, hogy 29-30 körül tervezzük, akkor fennakadnak, hogy miért olyan későn, meg hogy mi önzőek vagyunk, mert csak magunkra gondolunk stb. De mi meg pont úgy gondoljuk, hogy ez egy felelősségteljes gondolkodás, nem az, ha a semmire vállalunk. A dúrva az, hogy a szülők nem hogy mellettünk állnának, hanem az ismerőssel karöltve nekünk esnek. Ez szerintetek normális? Mert szerintünk nem. Már úgy vagyunk vele, ha újra felhozzák a témát, akkor felállunk és ott hagyjuk őket, ha megint elfajul. Tegyük fel nem is szeretnénk gyereket, akkor sem lenne semmi közük hozzá. Mi azért szetetnén és akkor mikor nekünk jó, nem akkor mikor nekik.
2015. máj. 19. 12:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért telefonról írok.
2015. máj. 19. 12:13
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy mondani könnyű, de ne foglalkozzatok velük. Ezek csak rátok tartoznak. Valóban nagyon idegesítő, ha rá akarnak az emberre erőszakolni valamit.
2015. máj. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

tényleg ne foglalkozz velük. még talán a szülőkkel nem kell olyan erőteljesen bánni, őket meg lehet érteni, hogy már unokázni akarnak, meg akarják érni a diplomaosztóját is stb.. de ennek ellenére nem szólhatnak bele, a ti döntésetek. csak azt mondom hogy velük legyetek elnézőbbek amikor erőltetik.


a többi rokonnak meg igazából semmi köze nincsen hozzá, én elengedném a fülem mellett a megjegyzésüket. esetleg elkezdenék másról beszélni ha felhozzák. bár biztos van valami agybajuk hogy sokadjára sem bírják megérteni, hogy majd akkor szeretnétek vállalni ha már lesz lakásotok..

tényleg nem kell velük foglalkozni

2015. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

3# vagyok. még annyi, hogyha hagyod nekik hogy beleszóljanak az életedbe, akkor úgyse lesz nekik elégtétel ha lesz gyereked. majd jönnek azzal, hogy mikor jön a második, meg beleszólnak hogy neveled, miért nem marasztalod még egy évet az oviban stb..

lehet még csírájában kéne elfojtani . persze emiatt nem kell senkivel összeveszni

2015. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Mert retardáltak.
2015. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
Elmondják a véleményüket, ha zavar, tagadtasd ki magadat.
2015. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
9%

Mindenkinek szive rajta,de problémák mindig jönnek,attól tenni függővé a gyerekvállalást nem a legszerencsésebb megoldás.

Én is 43 éves voltam mikor apaságot választottam, sokan gúnyos megjegyzéseket fűztek hozzá mint,hogy a gyerek nagyapjának fognak nézn meg,hogy nem fogok tudni a gyerek után ha elszalad.

Egyedül neveltem fel az anyúka nálam hagyta én meg igyekeztem mindent megadni neki.

Sajnos a rosszakaróimnak lett igaza,idő elött lebénúlltam 56 évesen egy gerinctőrés miatt, mikór a lányomnak legnagyobb szüksége lett vollna az apjára.

Akaratom ellenére állami gondozásba vitték ahól elzűllött...

2015. máj. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 omba ***** válasza:
100%

Bunkóság, mégis csak a legszemélyesebb dolog....

Mi is így voltunk vele, sőt, azt is tudták, hogy a feleségemnek egészségügyi bajai miatt nem sikerült a teherbeesés, de valahogy mégis jó poénnak gondolták.

2015. máj. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"csak magunkra gondolunk"


Miert megis kire kellene? Magatokra, meg a szuletendo gyerekre. Senki masnak semmi koze hozza.

Nem azert vallal valaki gyereket, hogy a nagyszulonek legyen unokazni, a rokonsagnak meg babazni. Mondd meg nekik hogy kattanjanak le rolatok, vegyenek egy kutyat, vagy ha annyira odavannak a gyerekert csinaljanak maguknak.

2015. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

Mert buta,egyszerű emberek.

Én soha nem akarok gyereket,de ha gyerekpárti lennék 35-40 között vállalnám.Szerintem akkor a legideálisabb szülőnek lenni.

2016. márc. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!