Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is gáz egy ilyen...

Szerintetek is gáz egy ilyen tartalmú cipősdoboz, a karácsonyi cipősdoboz akcióhoz? Vagy örülnének neki.

Figyelt kérdés

Nagy szeretettel csináltam cipősdobozos ajándékcsomagot, ami úgy gondoltam egy 10 éves lánynak lehet jó ajándék. De anyukám végignézte, nehogy valami olyat tegyek bele, amit ők még úgy gondolják nem adnának oda senkinek, mert túl jó ahhoz. (én 28 éves vagyok).


Én egy főleg kézművességre épülő dobozt csináltam. Van benne a kézműves füzetkékből kettő féle. Az egyik mandalarajzolásról szól, a másik gyöngyállatka készítésről. Itthon van sok színek szerint kiválogatott gyöngy amit én már nem használnék semmire. Nagyon sok és sokféle gyöngyöm van. Tettem még hozzá egy olyan útmutatót is, hogyan kell karkötőt csinálni belőle, valamint vettem hozzá gyöngyfűző damilt. Anyukám szerint ezeket, lehet hogy ki is dobnák a gyerekek. Vagy ha akarnák saját maguknak megvennék. ( Szerintem a gyöngyök összesen akár 2-3 ezer Ft értékűek is lehetnek.)És szerintük nem ilyet kell gyerekeknek ajándékozni. Ők majd ott várják a játékokat, amit majd nem találnak meg benne.

A cipősdoboz tartalmaz még, most divatos gumikarkötő készítéséhez szükséges gumikat, a készítő eszközökkel együtt. Van még benne egy kisebb plüssálat, saját kezű karkötők. Kifestőkönyv szerű, egy kézzel festett vászontáska. Egy kis verses mnesés történet, ami a környezetvédelemről szól. Ezek mind olyan dolgok, amik nekem megvoltak és nem kellettek. Mert pl. a gumikarkötőt először jutalomkészítéshez csináltam, de aztán kimaradt egy csomó.

Először úgy gondoltam a kézműves dolgok miatt ez tök jó ajándék. Magamból, és gyerekkori énemből indultam ki. Én mindig az olyan ajándékokat szerettem, amit rögtön ki lehet próbálni.

De mostanra én is elbizonytalanodtam. A tesóm is azt mondta, hogy nem tudja, hogy milyen emberek kapják, de ha ilyet kap egy olyan gyerek, akik egyébként lopják a fát, meg éheznek, alig van kajára pénzük, nem biztos hogy ez ennek örül. Meg ennek megcsinálásához idő is kell. Nekem is eszembe jutott utána, hogy ha pl. egy rongyos ruhába járó gyerek, nem biztos, hogy megy hozzá a szép karkötő.



2015. nov. 12. 15:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg tök jó ajándékokat találtál ki. Nekem van egy 10 éves lányom, aki imádja az ilyen csajos dolgokat, és a kreatív tevékenység még hasznos is.
2015. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 gömbicica ***** válasza:
89%
Jooooooo a dobozod!!!!!
2015. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
szerintem is tök jó a csomagod, én nagyon örültem volna neki gyerekkoromban! nem tudom, hová, milyen szervezethez fogod eljuttatni, de lehet találni kisebb helyi, kerületi, felekezeti, civil, akármilyen szervezetet, ahol jobban ismerik a rászorulókat, tudják, melyik gyereknek milyen az érdeklődési köre. vagy ha van rá időd, energiád, írj egy kiválasztott szervezetnek, hogy ilyet szeretnél felajánlani.
2015. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
15%
10 év körüli gyermekded lelkületű lánykáknak (IQ = 90) bizonyára jó, már ha kedve van ilyenhez.
2015. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon jó a dobozod, nekem egy 10 éves keresztlányom van, ő tuti imádná.
2015. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Annyira gyermeteg ez az írás: "egy rongyos ruhába járó gyerek, nem biztos, hogy megy hozzá a szép karkötő."

Te tényleg 28 éves vagy?

A doboz egyébként jó.

2015. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem jó ajándék. Legrosszabb esetben eladja, jó esetben meg bizniszt csinál belőle és jobb sorsú osztálytársaknak adja el a kész műveit, vagy simán csinál magának menő cuccokat, amiket nem vehet meg magának.

Minden megvan benne gyakorlatilag. A gumis cucchoz nem igazán kell kézügyesség, a gyöngyhöz igen, de egyedit alkothat vele, ha nem érdekli akkor is van plüss és kifestő. Esetleg még egy pólót is rakhatsz bele, ami jó állapotú és szeretted. Ha nincs még akkor is teljesen jó így. :) Ne hagyd magad elbizonytalanítani. Azok akik a fát is lopják semmivel sem örülnek jobban a barbi babának sem, egy doboz szenet meg csak nem adhatsz.

2015. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

Hát szerintem egy rossz anyagi körülmények között élő gyerek valódi játéknak jobban örülne. A gyongyfuzeshez türelem kell, megfelelő környezet, nem a legjobb ötlet.

Mondjuk az kimondottan röhejes, hogy 28 éves nőként az anya atnezi, hogy mit teszel a dobozba....

2015. nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem ingyen adod, jótékonyságból, szerintem ilyen esetben maximálisan érvényes az "ajándék lónak ne nézd a fogát" dolog. Ha nem tetszik a gyereknek akkor meg mi van? Ez erről szól, hogy a nem használt játékaidat adod oda nekik, nyilván nem zsír új tízezer forintos legókészletekre meg babaházakra számítanak.


Húgom is sokat szórakozott ennyi idősen gyöngyökkel, nem hiszem, hogy ez egy olyan extrém ajándék ötlet lenne.

2015. nov. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

nekem hasonló korú a lányom

de imádná a dobozodat :-)

2015. nov. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!