Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is gáz egy ilyen...

Szerintetek is gáz egy ilyen tartalmú cipősdoboz, a karácsonyi cipősdoboz akcióhoz? Vagy örülnének neki.

Figyelt kérdés

Nagy szeretettel csináltam cipősdobozos ajándékcsomagot, ami úgy gondoltam egy 10 éves lánynak lehet jó ajándék. De anyukám végignézte, nehogy valami olyat tegyek bele, amit ők még úgy gondolják nem adnának oda senkinek, mert túl jó ahhoz. (én 28 éves vagyok).


Én egy főleg kézművességre épülő dobozt csináltam. Van benne a kézműves füzetkékből kettő féle. Az egyik mandalarajzolásról szól, a másik gyöngyállatka készítésről. Itthon van sok színek szerint kiválogatott gyöngy amit én már nem használnék semmire. Nagyon sok és sokféle gyöngyöm van. Tettem még hozzá egy olyan útmutatót is, hogyan kell karkötőt csinálni belőle, valamint vettem hozzá gyöngyfűző damilt. Anyukám szerint ezeket, lehet hogy ki is dobnák a gyerekek. Vagy ha akarnák saját maguknak megvennék. ( Szerintem a gyöngyök összesen akár 2-3 ezer Ft értékűek is lehetnek.)És szerintük nem ilyet kell gyerekeknek ajándékozni. Ők majd ott várják a játékokat, amit majd nem találnak meg benne.

A cipősdoboz tartalmaz még, most divatos gumikarkötő készítéséhez szükséges gumikat, a készítő eszközökkel együtt. Van még benne egy kisebb plüssálat, saját kezű karkötők. Kifestőkönyv szerű, egy kézzel festett vászontáska. Egy kis verses mnesés történet, ami a környezetvédelemről szól. Ezek mind olyan dolgok, amik nekem megvoltak és nem kellettek. Mert pl. a gumikarkötőt először jutalomkészítéshez csináltam, de aztán kimaradt egy csomó.

Először úgy gondoltam a kézműves dolgok miatt ez tök jó ajándék. Magamból, és gyerekkori énemből indultam ki. Én mindig az olyan ajándékokat szerettem, amit rögtön ki lehet próbálni.

De mostanra én is elbizonytalanodtam. A tesóm is azt mondta, hogy nem tudja, hogy milyen emberek kapják, de ha ilyet kap egy olyan gyerek, akik egyébként lopják a fát, meg éheznek, alig van kajára pénzük, nem biztos hogy ez ennek örül. Meg ennek megcsinálásához idő is kell. Nekem is eszembe jutott utána, hogy ha pl. egy rongyos ruhába járó gyerek, nem biztos, hogy megy hozzá a szép karkötő.



2015. nov. 12. 15:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
42%

Nem tetszik a nemek szerinti szétszedés. És ha a kislány szívesebben autózna, egy kisfiú meg hanyatt vágódna örömében, ha ilyet kapna?


Mindegy. Én voltam 10 éves kislány, agyfaszt kaptam az ilyenektől. Könyv, füzet, toll - nekem ez jött be.

2015. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a doboz alapjában tetszik...a gyöngy az talán tetszik neki, talán nem. Azért még a kifestőhöz én hozzáraknék egy színes ceruza készletet, mert az már rég rossz, ha neki úgy kell majd hozzá megvennie.
2015. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem is jó ötlet a gyöngyfűző készlet. Ha van rá keret, akkor viszont én inkább két dobozt csinálnék, az egyiket a gyöngyfűzővel, a másikat a gumikkal. Mindkettőbe tennék valamilyen más, nem kézműves jellegű játékot is, mint például az általad írt plüssállat. Mindkettőbe tennék írószereket, színes ceruzát, filctollat, mert ha nagyon nehéz helyzetű gyerekhez kerül, akkor ez az iskolában is hasznos lesz.


Szóval szerintem az alapötlet jó, de a kétféle kézműves cucc egy dobozban már túlzás.

2015. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó ötlet. Az ajándék nekem az, amire feltétlenül nincs szükség, nem "hasznos", csak örül neki, aki kapja.


Az alapvető szükségleteket a rászorulóknak nem karácsonyi cipős doboz biztosítja. Az ajándék.


"egy rongyos ruhába járó gyerek, nem biztos, hogy megy hozzá a szép karkötő."


Lehet, de örülni fog neki.

2015. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

" Hát szerintem egy rossz anyagi körülmények között élő gyerek valódi játéknak jobban örülne "


Ezek valódi játékok. És nehéz körülmények között élő kislányok másképp nem nagyon jutnak ilyesmihez.

2015. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon jó a dobozod ne hallgass anyukádra. Ő csak irigy hogy ilyet találtál ki azért mert neki soha nem jutott volna ez az eszébe.


A kolléganőm kislánya is kapott ilyen dobozt amibe hasonló dolgok voltak, ő 12 éves volt ugyan de nagyon örült neki. Ő is kapta ezt a gyöngyös dolgot hozzá fénymásolt leírásokkal, meg pár gyurma készletet meg még egy fonó készletet és pár apróságot mellé.


Én szerintem ez szuper ötlet.

2015. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

A doboz nagyon, nagyon jó!

Sőt, az benne a legjobb, hogy látszik rajta, hogy törted magad, hogy tényleg törődéssel adod, hogy a pénzen kívül időt és energiát áldoztál rá, hogy örömet szerezz egy számodra ismeretlen gyereknek - szerintem ezt az is érezni fogja, aki megkapta, ha még magának sem tudja megfogalmazni.


Anyukád meg ne szóljon bele! Felnőtt ember vagy: a magad dolgaiból vagy a saját pénzeden vett dolgodból azt ajándékozol el és annak, amit és akinek akarsz! Meg egyáltalán! Ennél sokkal komolyabb dolgokba sem szólhat már bele!

2015. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
41%

Andizsuzsi!

Nem, ez nem valódi játék, ez kreatív cucc, amihez nem mindenkinek van kedve vagy kreativitása. Az én gyerekem pl rakna azonnal félre, mert sosem érdekelte a gyongyfuzes, se más kézműves cucc, egyedül a gyurma kötötte le valameddig.

2015. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó a dobozod.

Ha pedig ilyen gyűjtőponton adod le, akkor ott úgyis kibontják a dobozokat és amit nem belevalónak ítélnek azt kiszedik belőle vagy kicserélik valami másra, szóval nem is biztos, hogy ezt így egyben kapja meg egy kislány.

2015. nov. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%

De egy cipősdobozos ajándéktól, amiről nem is lehet tudni, ki kapja majd, nem is várható el, hogy bármelyik gyereknek megfelelő legyen. Ilyen alapon semmit sem lehetne beletenni, egyszerűen semmi olyan dolog nincs, aminek bárki örülne. Kit ez érdekel, kit az.

A dobozod nagyon ötletes, ne hagyd, hogy anyád kritizáljon!

2015. nov. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!