Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennétek? Vagy hogy oldjam...

Ti mennétek? Vagy hogy oldjam meg? Olyan kellemetlenül érzem magam ilyenkor.

Figyelt kérdés

A barátom nagyszülei a gond. Nagypapája alzheimer-kórban szenved és akárhányszor megyünk megkérdezi, hogy hívnak, ki vagyok (néha összekombinál más rokonnal, hogy vele jöttem-e), kor, munka, szülők, tesók, hol élek, stb. Tudjátok teljes kikérdezés esetleg még mikor akarok gyereket, ugye nem akarom kihasználni az unokáját, mikor lesz az esküvő, ha van rajtam valami ékszer, akkor kitől kaptam, elvagyok-e jegyezve. 15-25perc múlva pedig újra, 3éve, mióta együtt vagyunk, minden alkalommal.

Az első pár alkalommal aranyos volt, aztán már a többi rokon is nevetni kezd akárhányszor újra megkérdezi, én pedig egyre rosszabbul érzem magam. Nem tudok beszélgetni, mert papáját nem érdekli, hogy valakivel beszélgetek, odajön, megfogja a vállam, maga felé fordít és kikérdez. A többiek pedig nevetnek ezen.

Hamarosan ismét mennünk kell és őszintén nem akarok... A barátom meg nem érti miért nem, unszol, csak pár óra (ez 5-6ot jelent).

A másik az, hogy nekem most volt a szülinapom, a nagymamája engem nem köszönt fel soha (én őt igen, névnap, szülinap, karácsony), se névnap, se szülinap, se karácsony, barátom kap ajándékot mindenre, felhívja és most is meg lesz tartva az övé előre. És most már kezd rosszul esni, ugyanis a név benne van a naptárban, mindenkit felhív, barátom is mondja hogy mikor lesz szülinapom.


2015. nov. 23. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
A szülinapod megünneplését ne a mamájától várd el, hiszen a neved sem tudja megjegyezni.
2015. nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
A helyedben megmondanám a barátodnak,hogy ha a kedves mama arra se képes,hogy felhívjon téged és annyit mondjon Isten éltessen,miközben te körülugrálod,akkor menjen nélküled.Az ő nagyszülei,viselje el ő maga,plána ha a mama ilyen.A papával végképp nem tudsz mit kezdeni,az már szellemileg tropa.
2015. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
El kell fogadnod, hogy beteg. Nem tehet róla. Szépen mosolyogva mutatkozz be minden alkalommal. Miért olyan nagy dolog ez?
2015. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán miért kell a párod nagymamáját körülugrálni, pláne ha ő rád se bagózik? Nem kötelességed felköszönteni, ha meg semmilyen figyelmességet nem kapsz tőle cserébe, akkor pláne nem.

Nagymamám is alzheimeres volt, és igen, néha ötpercenként tette fel ugyanazokat a kérdéseket. Ezzel nem lehet mit tenni, türelmesnek kell lenni és válaszolni újra és újra. A rokonok szerintem zavarukban nevetnek, nyilván ők sem tudnak mit csinálni.

Amúgy meg ha egyáltalán nem akarsz a barátod nagyszüleihez menni, azt mondd meg neki, menjen akkor csak ő.

2015. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A mamája tudja a nevem, ő tartja nyilván az ilyet, de engem valahogy kihagy. Karácsonykor is kellemetlen az egész, hogy mindenkinek odaadja az ajándékot és én kimaradok, állok ott és vigyorgok kb.

Elfogadom, hogy beteg, egy rossz szót se szólok, sose küldöm el, de rosszul érzem magam, hogy már rajtam nevetnek a többiek és ez alatt a pár óra alatt minimum 8 alkalommal kell végigcsinálni, egy órán belül kétszer minimum. Sajnos nem is kezelik őt (sőt van aki szerint nem is beteg)

2015. nov. 23. 19:55
 6/10 A kérdező kommentje:

A vicces, hogy ha ők mondták neki, hogy már kérdezte, akkor eszébe jutott, mert volt, hogy már menet közben újra kérdezte, hogy amúgy ki vagyok, hogy hívnak. Ilyenkor el tudta mondani, így sokáig nem kérdezett újra. De már nem teszik és én hiába mondom, hogy az előbb beszélgettünk, nem fogadja el tőlem ezt.


Mondtam, neki hogy nem igazán akarok menni. De hát a nagyszülei és csak most kell menni és karácsonykor...

2015. nov. 23. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Helyedben fél órát maradnék, aztán nagyon fontos dolgom lenne.
2015. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Èn a helyedben minden alkalommal mást mondanék neki, hogy hìvnak, ki vagyok, honnan, stb... ìgy legalább Te is szórakozol. Az öregasszonnyal meg ne foglalkozz, pont ahogy ő se veled. Szüntesd be te is a köszöntgetèst.


De mondok jobbat... ha a párod nem tartja tiszteletben az érzéseid, azt hogy te nem akarsz odamenni, akkor veszett fejsze nyele...

2015. nov. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A barátod szüleiről egy szót sem szóltál. Élnek egyáltalán?

Ha igen, akkor elegendő velük tartanod a kapcsolatot (kivéve persze, ha együtt laknak a szülők a nagyszülőkkel). Ha te (vagy barátoddal kettesben ti) felköszöntitek a nagymamáját, de ő téged nem, akkor a barátodnak kéne négyszemközt ezt szóvá tennie.

A nagypapa iránt alapesetben legyél megértő, hiszen beteg ember. Az más kérdés, hogy ha a kérdezősködésein a rokonok vihognak és nem inkább a figyelmét próbálják elterelni, akkor a rokonok iszonyatos tuskók! Akkor is, ha a beteg öregemberen, akkor is, ha a magát kellemetlenül érző fiatal nőn (rajtad) nevetnek.

Szerintem mondd el ezeket őszintén a barátodnak és mondd meg, hogy ilyen kellemetlen légkörbe te akkor sem akarsz menni, ha neki rokonai.

Barátod nem érzi ezeket a problémákat? Azt hiszi, minden OK?

2015. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"nem érdekli, hogy valakivel beszélgetek, odajön, megfogja a vállam, maga felé fordít és kikérdez"

"Éppen más emerhez beszélek."

"Hamarosan ismét mennünk kell és őszintén nem akarok... A barátom meg nem érti miért nem, unszol"

"Nem akarok menni, mert nagypapád húzza időmet folyamatosan."

Kommunikálj vele??? :OOO

Kit érdeke felköszönt-e nagymamája vagy nem??? XDXXDXDD

Te miért köszöntöd fel?? Nem kiváncsi rád. Ne piszkáld, ignoráld.

Mond nagyapjának minden alkalmmal amikor kérdez.

"Önnek alzheimer-kórja van és mindig ugyan azokat kérdezi. Nem szeretnék válaszolni már."

2015. nov. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!